Autor Téma: Liga proti antisemitismu  (Přečteno 63227 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Karels

  • Host
Liga proti antisemitismu
« kdy: 11. Července 2007, 06:31:22 »
Přátelé,

včera jsem mohl s potěšením sledovat, že Liga proti antisemitismu už zapracovala. Šlo o nějakou poslankyni, která se velice nevybíravým způsobem vyjádřila vůči Romům - dokonce se v hlasové nahrávce přiznává k tomu, že je rasistka. Člověk, který je ve vedoucích funkcích by měl mít i nějaký morální kredit.

Yan

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #1 kdy: 12. Července 2007, 10:27:35 »

motýlek

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #2 kdy: 12. Července 2007, 20:16:46 »
Taky se přeceňuje v Africe počet slonů, to je možná důvod proč je indiáni nikdy nelovili protože v Americe žádní nebyli.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #3 kdy: 12. Července 2007, 22:50:40 »
Hmm, celkem rozumě se k tomu vyjádřil Neff na Neviditelnym psu.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zatimco-spime-liga-bdi-060-/p_cirkus.asp?c=A070711_220047_p_cirkus_nef

To psal Neff? Jsem měl pocit, že Aston je někdo jiný...

Každopádně tam má věcnou chybu - k tomu výšplechtu oné paní se vyjadřoval Fero Gál a byl u toho podtitulek "signatář Ligy proti antisemitismu", tedy nešlo o prohlášení LPA. Jinak je to ale vtipně napsaná kritika.

Yan

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #4 kdy: 12. Července 2007, 23:12:05 »
Jo, Neff je Aston.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #5 kdy: 12. Července 2007, 23:47:06 »
Aha. Já Psa čtu jen občas a popletl jsem si ho s Kovanicem.

analytik

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #6 kdy: 13. Července 2007, 10:39:59 »
Kde se stala chyba?

Hlavním faktorem, který dominuje vztah mezi lidmi z různých národů / civilizací / náboženství / ras / atd je ten, že lidé jsou jiní. Vypadají jinak. Myslí jinak. Mají jiné tradice a původ.

Jediným doposud známým řešením při přechodu člověka z jednoho společentsví do druhého je plná integrace, člověk se musí stát normálním dle norem nového společentství, musí myslet jak je v novém společentsví zvykem, musí zapomenout svoje tradice a původ. Dokonce je v některých připadech nutné změnit své původní jméno. Bohužel barvu kůže ale nikdo nezmění!

Plná integrace lidí z jednoho společenství do společentsví se výrazně odlišujíciho znamená, že tito lidé přestanou být členy starého společenství. Plná integrace znamená zrušení velké části myšlenkové struktury nazývané JÁ.

Existují virtuální společenství, jejichž přislušníci se nechtějí integrovat do jakéhokoliv reálného společentsví. Chtějí anebo dokonce musí zůstat jinými, protože integrace by znamenala zánik tohoto virtuálního společenství. Proto je jim dokonce jejich ideology zakázáno se integrovat. Je možné, že pěstováním takového virtuálního společenství se určité vlastnosti neustále třibí. Ale to být jiný znamená, že jejich okolí je po určite době začne nenávidět, a tato nenávist někdy přeroste k fysickému útlaku.

Ale každý člověk má na vybranou : buďto se integruje, anebo setrvá na své jinosti. A hlavně musí přijmout následky sveho rozhodnutí.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #7 kdy: 13. Července 2007, 12:03:38 »
No to me Neff teda prekvapil, anebo je to tim, ze bydli na Smichove?

analityk

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #8 kdy: 3. Února 2009, 15:04:38 »

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #9 kdy: 3. Února 2009, 18:56:01 »
Přátelé,

včera jsem mohl s potěšením sledovat, že Liga proti antisemitismu už zapracovala. Šlo o nějakou poslankyni, která se velice nevybíravým způsobem vyjádřila vůči Romům - dokonce se v hlasové nahrávce přiznává k tomu, že je rasistka. Člověk, který je ve vedoucích funkcích by měl mít i nějaký morální kredit.


Rómové jsou semité ?
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #10 kdy: 3. Února 2009, 21:24:16 »
Ne, árijci.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #11 kdy: 3. Února 2009, 23:39:59 »
Opět bych s dovolením nabídl stručnou avšak komplexní definici:

"Semitou je ten, koho LPA za semitu prohlásí. Antisemitou je ten, kdo dle názoru LPA nějak ubližuje semitovi, určenému větou první. Co je a co není ubližování určuje LPA."
« Poslední změna: 3. Února 2009, 23:42:04 od Scooolie »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #12 kdy: 4. Února 2009, 02:49:20 »
Opět bych s dovolením nabídl stručnou avšak komplexní definici:

"Semitou je ten, koho LPA za semitu prohlásí. Antisemitou je ten, kdo dle názoru LPA nějak ubližuje semitovi, určenému větou první. Co je a co není ubližování určuje LPA."

Uved priklad, nebo to presun do sekce "vtipy".

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #13 kdy: 4. Února 2009, 09:18:10 »
Příklad už snad uvedl Petahyah, ne? Co má společného hloupé vyjadřování političky na adresu Romů s antisemitismem?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #14 kdy: 4. Února 2009, 10:43:24 »
Opět bych s dovolením nabídl stručnou avšak komplexní definici:

"Semitou je ten, koho LPA za semitu prohlásí. Antisemitou je ten, kdo dle názoru LPA nějak ubližuje semitovi, určenému větou první. Co je a co není ubližování určuje LPA."

Tato definice je poměrně přesná jenom bych jí drobně upravil na: "Obětí je ten, koho LPA (a podobné organizace) za oběť prohlásí. Agresorem/antisemitou je ten, kdo dle názoru LPA (a podobných organizací) nějak ubližuje oběti, definované větou první. Co je a co není ubližování určuje LPA (a podobné organizace)."

 >:D ;D >:D
יואל טייטלבוים

BaF400

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #15 kdy: 4. Února 2009, 20:49:30 »
Promiňte mi nedostatek nedovtípnosti, ale nedomníváte se že LPA je jen jakýsi výkřk do tmy, který spíše slouží k ulehčení si svědomí o veřejné politické činnosti některých zúčastněných?

Rozhodně nechci zlehčovat žádnou snahu vedoucí k narovnání vztahů v tradičně antisemitské společnosti, jako je tato země. Ale po pravdě jsem se o její existenci dozvěděl náhodou a za celou dobu působnosti jsem o ní slyšel veřejně všeho všudy 2x. Pokud vezmu v potaz i tohle diskusní vlákno. A to je, myslím, málo na to, jaké ambice si vytyčila.

Vodník

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #16 kdy: 4. Února 2009, 20:52:35 »
Ad BaF400: Vy máte pocit, že česká společnost je tradičně antisemitská?? Odpusťte, ale já mám naprosto opačný názor. Je pravda, že jsem tam žil téměř výlučně v Praze. Ale ani z historie se mi nezdá Vaše tvrzení opodstatněné.
« Poslední změna: 4. Února 2009, 20:58:05 od Vodník »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #17 kdy: 4. Února 2009, 22:31:10 »
Promiňte mi nedostatek nedovtípnosti, ale nedomníváte se že LPA je jen jakýsi výkřk do tmy, který spíše slouží k ulehčení si svědomí o veřejné politické činnosti některých zúčastněných?
Ne to si nemyslím. Přestože jsem k činnosti LPA často sarkastický, nemám pochybnosti o čistotě úmyslů zakladatelů. Popravdě tu poznámku o ulehčení si svědomí nechápu - má snad někdo z LPA na svědomí něco, co by si takto měl kompenzovat?  :o

Rozhodně nechci zlehčovat žádnou snahu vedoucí k narovnání vztahů v tradičně antisemitské společnosti, jako je tato země. Ale po pravdě jsem se o její existenci dozvěděl náhodou a za celou dobu působnosti jsem o ní slyšel veřejně všeho všudy 2x. Pokud vezmu v potaz i tohle diskusní vlákno. A to je, myslím, málo na to, jaké ambice si vytyčila.

Tato země rozhodně není antisemitská. Ani nyní ani tradičně. Pokud tedy bereme nějakých 100 let nazpět, tak mám pocit, že je na tom "nadprůměrně" dobře. Čím neříkám, že vše bylo nebo je ideální.

Ambice byly od počátku přehnaně velké. Nicméně hlavním důvodem je velká vytíženost té výkonné skupiny. A pak také absence antisemitismu - co má LPA pořád kritizovat, když v ČR je až na nepatrné výjimky vše v pořádku?

achab

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #18 kdy: 4. Února 2009, 22:49:29 »
Promiňte mi nedostatek nedovtípnosti, ale nedomníváte se že LPA je jen jakýsi výkřk do tmy, který spíše slouží k ulehčení si svědomí o veřejné politické činnosti některých zúčastněných?

Nu podle toho, co po LPA zůstává, co je vidět na veřejnosti a podle toho, jakou dikci používá na svých domácích stránkách, máte možná pravdu, ale stejně by asi bylo lepší, zeptat se přímo lidí z LPA. Bez jejich účasti nemá smysl se po nich vozit, a nenapadá mne, jak to zařídit, aby došlo k nějaké osobní konfrontaci - notabene, zda by to vůbec něco přineslo. Snad jen to poznání (ve všech příchutích toho slůvka) ...
Pozdravení

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #19 kdy: 5. Února 2009, 00:06:36 »
...máte možná pravdu, ale stejně by asi bylo lepší, zeptat se přímo lidí z LPA.

Tak se ptejte treba me. Ovsem vzhledem k nazorove rozmanitosti stejne nebudu/nebudete nikdy moci rict : "Tak pravila LPA". Ale neco sem, neco tam, to se dozvedet muzete. Netajim se clenstvim v LPA.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #20 kdy: 5. Února 2009, 06:44:39 »
Jsem také členem, ne vše se vždy podaří ale LPA vykonala již hodně dobré práce. LPA není nositelem spásy, je to organizace kde různí lidé chtějí něčemu pomoci takže při vší možné kritice malý krůček vpřed to je, doufám.

achab

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #21 kdy: 5. Února 2009, 14:33:20 »
Hodně dobré práce je termín navýsost vágní. navíc účetně vzato, odečteme-li od "hodně dobré práce" položku "hodně neblahého", je výsledný stav na účtu /na každém i mém !!) jiný než jen jedna obratová položka.  Ptám se tedy, reb JIcchak, co je to hodně, a která ta "dobrá práce" je to konkrétně  :o))  Rád bych soudil na Misce zásluh, ale připadá mi nějaká neplná...
Vadera prosím, pokud by se mu chtělo to "hodně" sumarizovat a třeba i vyjmenovat, že budu taky vděčný...
Nechci LPA v ničem křivdit, ale zatím si ji spojuji jen s militantními zelenými stránkami (jejich fóra) a několika akcemi, kde i pří vší macchiavelistické pozitivní snaze (kawaně) si brali Vznešeného za rukojmí, což není tak docela kóšer  :O)

Pozdravení

Elazar

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #22 kdy: 5. Února 2009, 16:21:39 »
Podle svých vlastních stránek se LPA angažuje ve spoustě věcí - z nich asi jediný úlet je angažovanost ohledně Janova, kterou dost dobře nechápu, ale tam mám pocit, že se jedná spíše o vliv ŽLU, což je zase oragnizace, která na mě osobně působí dojmem, že jediné co dělá, jsou kontrademonstrace proti náckům.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #23 kdy: 6. Února 2009, 09:27:29 »
Zdravím

Ona to nebude úplně celá pravda. Ale při kontrademonstracích proti náckům jsou všichni velmi na očích a v hledáčcích. Nezazlívám jim to. I kdyby nic jiného, tak je dobře, že to někdo dělá.

Lechem

BaF400

  • Host
Re: Liga proti antisemitismu
« Odpověď #24 kdy: 7. Února 2009, 10:45:50 »
Ad BaF400: Vy máte pocit, že česká společnost je tradičně antisemitská?? Odpusťte, ale já mám naprosto opačný názor. Je pravda, že jsem tam žil téměř výlučně v Praze. Ale ani z historie se mi nezdá Vaše tvrzení opodstatněné.

Nejsem pražák, nýbrž moravák, žijící u Brna, nejsem historik, ale o historii se zajímám. Mám pocit že tento malý multikulturní státeček je zatížen pocit vlastní národnostní nedostatečnosti, tudíž je proti komukoliv, kdo není ,,náš" - je špatný.
To že se zde prakticky od středověku nevyskytovaly pogromy je myslím shoda šťastných náhod než ukázka mírumilovnosti obyvatel tohoto státu.
Anežka Hrůzová a to co se dělo kolem vyšetřování je jasným příkladem toho, co cítila prvorepubliková generace k židům.
To že ČSR pomohla Izraeli v šestidenní válce byla jenom cílená snaha SSSR o změnu na politické mapě. Doufám, že se se mnou v této kapitole nebude nikdo dohadovat o tom, že stateční Českoslovenští politici pomohli jenom tak - z pocitu potřeby pomoci bližním? :)
A dál?  Plošná likvidace artefaktů židovské kultury na našem území, vykřikování o tom, kdo má jít do plynu - průžezem na sportovních stadionech stadionech v posledních 30-ti letech, neustálá fascinace fašistickou symbolikou....
Těch několik nadšenců starající se o po roce 1989 hřbitovy a pár z ruin obnovených synagog je jenom slabou náplastí na svědomí.

Opravdu si myslíte že je tato republika jiná než tradičně antisemitská? Možná že se zde židům žilo a žije - relativně - méně bolestně nežjinde v Evropě, bez větších projevů či pokusů o fyzického násilí z důvodů jejich národnosti. Možná proto, že počet židů žijících na tomto území je dnes tak nízký, že pravděpodobnost že potkát žida na ulici je asi stejná jako že potkáte kominíka s kominickou štětkou  na rameni.
To ale nic nemění na mém přesvědčení o tom, že tato společnost je tradičně antisemitská.

P.S. za posledních 5 let jsem potkal kominíka 1x :D


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15