Autor Téma: Izrael č.2 Birobidžan  (Přečteno 37494 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Yan

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 25
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #50 kdy: 30. Prosinec 2012, 23:40:32 »
Jinak ke gramotnosti jsem přišel na ZŠ a diplomku jsem psal..... ale to ještě Call of Duty neexistoval  8)

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #51 kdy: 30. Prosinec 2012, 23:45:24 »
nechtěl jsem být osobní. Ale dalším tahem při téhle hře bývá slovo židobolševik, a na to nehraju.

Offline Yan

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 25
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #52 kdy: 30. Prosinec 2012, 23:56:44 »
Já tohle slovo vlastně ani neznám..... ale koukám že vy s ním máte problém ;D osobně jsem rád že máme od socialismu pokoj.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #53 kdy: 31. Prosinec 2012, 00:09:02 »
Váš osobní názor  :)  Vaše věc  :)  Kdybyste četl  třeba Ecův Pražský hřbitov, věděl  byste, že je to   s l o ž i t ě j š í. Někdy nosím své intelektuální bágly s sebou, tak si sem hodím text k té židovské zpěvačce a k etnické (původní tóny Polesí) hudbě. Je dobré chodit s papundeklovým kufrem. Hodí se to nejméně třikrát za století.(bez smajlíku). Була дівчина, стала зозуля,
ой, лети!
Я чула спів у лісах, зозуля кувала,
До рання!
В своїх снах, спогадах, у думках заблукала
Наче то була я.
О-о!
Тебе я бачила
Мене ти, ой, не спіймав
До неба летіла, летіла.
Ой, чому я, чому ти, чом ми досі не разом
Але я тебе шукаю, себе лаю, та знову тікаю
То є пісня моя,
То є я!
Тебе я бачила
Мене ти, ой, не спіймав
До неба летіла, летіла
Моя доля як поле,
Де вирують вітри.
Я навіки твоя, ти до мене лети,
Доки не вгасли вогні і я!
Тебе я бачила
Мене ти, ой, не спіймав
До неба летіла, летіла
Тебе я хотіла
Мене ти, ой, не спіймав
До неба летіла, летіла
Хай летіла!
І-ех! О-о!


Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #54 kdy: 31. Prosinec 2012, 00:45:48 »
Bibin je obdivovatelem masového vraha Stalina a Lenina??? Santosovo téma Birobidžan je nepochybně zajímavé,můj názor je,že je to zapadákov,i když je na východě.Nedivím se,že židé jej opouští.Uměle zřízená skutečnost zaniká.Nestaví-li dům Hospodin,marně se namáhá člověk,nestřeží-li město Hospodin,marně bdí stráže.Lépe je utíkat se k Hospodinu,než důvěřovat v člověka.Lépe je utíkat se k Hospodinu,než důvěřovat v mocné.Zacitoval jsem zpaměti to,co mě zrovna napadlo.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #55 kdy: 31. Prosinec 2012, 02:07:59 »
není podstatný názor kohokoliv.Stačí názor Herzela.....nacionalismus + socialismus je sionismts

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #56 kdy: 31. Prosinec 2012, 10:53:04 »
pokud Herzl před Basilejským kongresem v 1897 něco prosazoval, tak to byla země pro Židy, v níž by byli bezpečni. Vědělo se, že v Palestině bezpečni nebudou, a už proto Herzel traktoval vystavbu ozbrojených sborů (jeden muž z desíti se měl zabývat ochranou). Prirozeně, útvar, který měl vzniknout, se měl, slovy tehdejších socialistů (nebo labouristů) začlenit do mezinárodní dělby práce. Nebylo to o tom, že od narození do smrti v požehnaném věku bude někdo   studentem Tóry, a bude jenom týt z práce jiných. V nové zemi měly být hospody, ale o Hospodinovi řeč být neměla. Židovství je o vyloučenosti a odloučenosti a o dodržování pravidel kmenů. Přirozeně, sionistou může být i Eskymák, a je-li, tím lépe. "Není důležité, kde stát vznikne, ale že vznikne" (Herzl). Osou měla být práce v pracovních kolektivech, kibucech, nikoli nepodobných kolchozům, sovchozům a podobným dobovým organizacím pracujících. Herzel, jako správný sionista plánoval i vojenské hodnosti pro pracující, jednotnou výstavbu domů a bytů (s předzahrádkami, zdůrazňoval- což není vůbec směšné, ale je to výsledek epidemiologické situace mezi židovstvem, kde většina žen prodělala (stísněné a vlhké prostředí ghetta) rachitidu, křivici. Sionistické hnutí chce, řekl David Ben Gurion (další neznámá osoba pro brouzdalce tohoto fóra) naučit Židy produktivnímu a tvůrčímu životu (Ben Gurion: Od třídy k národu, 1933). Sionismus, je revolta proti tradici. (Samozřejmě, podle některých lze čekat příchod Mesiáše jako otrok Arabů, nebo nevěstka Arabů s hidžábem na hlavě na smetišti Mišálova (Arafatova....) domu). Sionismus je sociální inženýrství v tom nejlepším, i tom nejhorším smyslu slova. Teorie "třetí cesty" ovšem prokázala, že jako hospodářský koncept je sionismus naprosto životaschopný, nepřissají-li se na něj neturejkartovci a jiní. Zcela zásadní je, že Herzel odmítal jidiš,odmítal hebrejštinu, kterou nechával zbožným, a tvrdil, že Židé spolu musí komunikovat živým jazykem, francouzsky, rusky, anglicky, nikoli jazykem, který vytváří dojem "zlodějské hantýrky" (to je silné, ale budiž, je to jeho názor). Poradce Herzelovi byl ostatně lingvista Vambéry (Slovák jak poleno 8) ), který tlumočil jeho jednání u sulána Abdülhamida ( Vambéry- další jméno, které neuslyšíte, i kdybyste Lauderovy školy měli třikrát). Balfourova deklarace a snaha začít poslala Židy definitivně do biblické země. Ovšem, Ben Gurion už v roce 1918 řekl:  "n e n í   možné vyřešit spor mezi Židy a Araby. Chceme, aby země byla naše, ale oni chtějí totéž". Hledání země bez lidí pro lidi bez země tedy pokračuje...(dodávám já).

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #57 kdy: 31. Prosinec 2012, 13:45:14 »
Hledání země bez lidí pro lidi bez země tedy pokračuje...(dodávám já).

hmm.. nevim, myslím, že teď už ne
byly doby, kdy by na to určitá část židovstva byla ochotná přistoupit, ale teď už ne..

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #58 kdy: 31. Prosinec 2012, 13:49:37 »
 Kdyby se toto téma rozvíjelo, budiž, když ne- nevadí. Kladu si otázku, jaké by to bylo, kdyby se každý vracel do své porodnice. A chtěl zemřít tam, kde se narodil. Lhostejno, zda on sám, nebo jeho lid. Asi by to nebylo možné (odhlédněme od toho, kolikrát by PREVENTIVNĚ  kvůli vředům prchal do porodnice kde se narodil, protože by čekal "hodinku poslední". Technicky zřídit márnici vedle porodnice problém není. Ale nám za to, že o to Stvořiteli (dále prosím diskutujte třeba s Achabem, ale jinde) rozhodně nešlo.  Národní stát jest taková firma, kde "průkaz ke vstupu do podniku" nahrazuje cestovní pas, domovský list, rodný list.  Po vzniku národních firem se ukázalo, že noví vlastníci jsou hloupější intelektuálních a finančních nádeníků, kteří, tak jako kdykoli jindy, museli sbalit své fidlátka (fidlátka jsou na místě, neboť většina výkonných koncertních mistrů i toho či onoho jsou Židé). A zase jsme, Stvořitel nestvořitel skončili za branou, bez bytu svého. Na místa, která by rádi zaujali mistři asimilování (asimilovat se nelze, zakamuflovat ano) byli s velkou pompou přijaty národy z  míst, kde se pro křesťany lvi pouště na mapách  druhdy proháněli. A bílí lidé (nu ano, haploskupinově jsme jiní), kteří zvracívali při pohledu na nápis v jazyku starších (nebo jak to napsat), si ochotně začali dávat do tlam svých hadice dýmek vodních, a dcery své hidžáb a burku nostit nechávali. Nedosti na tom. Ač porodní bolesti matek našich byly bolestmi součtem všech žen kmenů našich, našli se tací, kteří před přenosem myšlenek (protože s druhem nemusíte hovořit, abyste věděl, co si myslí) ve všech společenstvích našich začali  nábožné kluby  co alfa-pí-omega tvořit, kde sdílení myšlenek padlo, nahrazeno (zabaveno cenzurou) tak, že osobní zájem převážil nad zájmem celku. Sionism jest tedy stále jediným řešením neduhů  našich i veškerenstva, jehož jsme nedílnou součástí.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #59 kdy: 31. Prosinec 2012, 13:55:09 »
pokud je řezání se s Arabama výhodnější....to se ovšem nemusí do Erecu, na to stačí Rotterdam. Židovská autonomie v RF je právně konstituovaný stát. Je to platná směnka bez uvedení sumy. Že inkasista schází a že  se tam nikomu nechce, to je věc jiná........PF 2013, Tamar.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #60 kdy: 31. Prosinec 2012, 13:57:19 »
Ako to bolo s tými chazarmi a stou Chazarskou ríšou?
Ríša rozprestierajúca sa na severnom pobreží Čierneho mora kde všetci obyvatelia prevzali ako štátne néboženstvo judaizmus.
Čiže sa jednalo len o náboženských židov a nie etnických židov. Možno to neboli ani etnickí semiti.
Po rozvrátení tejto ríše susedmi sa obyvatelia tejto Chazarskej ríše teraz už náboženskí ale neetnickí židia rozutekali  do okolia. To vysvetľuje veľký počet židov vo Východnej Europe, Ukrajine. Rusku,

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #61 kdy: 31. Prosinec 2012, 14:54:06 »
veru, zošalieť sa dá všade, však? O co opíráte svá tvrzení, santos-i? O wikipedii, kam i já mohu namastit jakékoli heslo, a provést tak zkreslení dějin? Všechny kroniky manipulují. O Chazarech, o Francích, o Slovanech. Fredegardova kronika (Kronika tak řečeného Fredegarda) je  třeba JEDINÝM písemným zdrojem pro zdejší území, pokud jde o existenci tzv. Sámovy říše. Že zde vládnul v 7. století silný panovník je známo. Více nikoli. Přečetl jsem celého Fredegarda, a zjistil, že v textu je více než tucet zjevných lží o průběhu historických procesů, protože Fredegardovi šlo o konformní, křesťanskou interpretaci, kterou se chtěl zavděčit buť řádu, nebo panovníkovi (comes). Mám tedy věřit, že věc třináctá, o Samovi, je VÝJIMEČNĚ pravdivá? Logika věci říká, že nikoli. Lže v mantinelech, které si sám stanovil. Nebudu už psát, že propocenou kutnu má pocmrndánu (pěkné slovo) levným vínem, kterým se potají opíjí, a v zadnici se u půlpitu škrábe husím brkem, které jinak klade na pergamen.....

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #62 kdy: 31. Prosinec 2012, 15:17:55 »
ještě bych připomněl, že bylo známo, že biblická země je domovem tří náboženství. Ostatně, křesťanské boje o Svatý hrob od 11. století občanského letopočtu  dokládají, mateřštinou santose, že tam "bolo vždy akosi horúco". Křižáci, Saladin, a všichni se milovali ohněm a mečem. Umístit tam domovinu možná bylo logické. Prohlašovat ovšem, že jde o BEZPEČNÝ přístav- nikoli. Požadavkem sionistů bylo bezpečí, safe haven. A to bývalá či dnešní Palestina neskýtala. Čejka píše, že 80% půdy v ní bylo v roce 1947 ještě v rukách Arabů. Co tedy bylo možno čekat? Utopii v podání "bratrského semitského objetí"? To Tamar: poslyš, a kam míří ti vystěhovalci z Erecu??? Není jich náhodou víc, než přibylých?????

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #63 kdy: 31. Prosinec 2012, 15:23:51 »
 já nevím.. nevím kteří vystěhovalci, ani kolik jich je ani kam míří..

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #64 kdy: 31. Prosinec 2012, 16:22:00 »
zato to ví FAZ. V roce 2007 se čekalo 14.400 přistěhovalců, vystěhovávalo se  20.000 lidí. Zdroj zde: http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/naher-osten-israel-wird-zum-auswanderungsland-1434078.html         což si myslím, je přímo popření myšlenky toho, proč stát vznikal. Politovánihodné také je, že podstatnou část akumulovaných zdrojů musí bezcílně vynaložit na výzbroj, byť by měla jen zastrašovací účinek. Naopak, na rozdíl od tanků z dřevotřísky v ČSSR musí být Merkavy plně funkční. Židovský stát (Herzl) měl mít jen armádu, která by udržovala pořádek na hranicích. Čili profi.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #65 kdy: 31. Prosinec 2012, 16:51:29 »
Francie, 2009, saldo možná za 2008 mínus 65.000 osob. 233.000 osob se vystěhovalo, 168.000 se přistěhovalo do země Galského kohouta. Faktem asi je, že přišedší jsou Maghrebané, což by asi byla pro E. cesta neschůdná. (Louže- pod okap-pod hladinu). Pramen F zde: http://www.contribuables.org/2009/03/20/le-cout-de-l%E2%80%99emigration-ces-francais-qui-quittent-la-france/

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #66 kdy: 31. Prosinec 2012, 18:45:23 »
V základoch sionizmu sa nikde nevraví že nový Sion teda nový ERETZ IZRAEL má byť v Palestíne.

Citujem:
pokud Herzl před Basilejským kongresem v 1897 něco prosazoval, tak to byla země pro Židy, v níž by byli bezpečni. Vědělo se, že v Palestině bezpečni nebudou,

Keby sa všetky peniaze čo išli z daní izraelských občanov na zbrane išli do rozvoja ERETZ IZRAELU to by bol Izrael krásny.
A IZRAEL vôbec nemusí byť v Palestíne.
To by bola krása keby Izrael mohol mať armádu vo veľkosti slovenskej armády alebo vo veľkosti Lichtenštajskej armády.
Radšej Izrael v Grónsku ale bezpečný ako medzi bandou hrdlorezov a bláznov v Palestíne.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #67 kdy: 31. Prosinec 2012, 19:10:01 »
ale ano, trojúhelník náboženství nechť tam je, charedim s trochou bojeschopnosti. Ale, jakkoli krásná země to je, bezpečná není. Kdyby žili mí předci, nevím, zda bych jim přál na stáří běhání do krytu (i když tím "krytem" může být i společné schodiště). Stress zabíjí, psal Selye,  a já dodávám :stejně spolehlivě, jako střepina palestinské rakety. Pokud někde je "záložní území", nevím, zda je rozumné,nechat ho ležet ladem. Víceméně z trucu. Je krásné být silný jako lev. Ale nezapomínejme, že staří lvi končí u skákání obručí v cirkusu.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #68 kdy: 31. Prosinec 2012, 20:26:39 »
ЕАО была создана Хрущевым в подмену обещанному американским евреям Крыма. Именно в Крыму в начале 20-го века евреи планировали создать себе "израиль", под это Советское правительство (РСФСР) получило от американских евреев огромные деньги по облигациям, не погашенным до сих пор. Хрущев под давлением кредиторов выполнил это соглашение по "созданию крымского израиля" своеобразно - Крым передал Украинской ССР, а т.к. соглашение было с РСФСР и Крыма в ней формально уже не числилось, была создана  ЕАО как замена первоначально обещанного.   čili, jakýkoli útvar na tělese RSFSR byl  p ř e d p l a c e n.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #69 kdy: 31. Prosinec 2012, 20:44:54 »
a další informace: EAO DOSIDLUJÍ z Tadžikistánu....Еврейская автономная область – земля, на которой я счастлив17.12.2012·Нет комментариев
миграция, Общество·биробиджанВ конце уходящего года, перед самым переходным периодом и началом новой редакции Госпрограммы по переселению состоялась презентация региональной программы Еврейской автономной области.
Ознакомить таджикистанцев с региональной программой приехали представители Еврейской автономной области: заместитель начальника управления по внутренней политике аппарата губернатора ЕАО Наталья Матвиенко, первый заместитель начальника управления Сергей Ильичёв, главный врач областной больницы Константин Гасиленко.
- Госпрограмма содействия добровольному переселению в ЕАО стартовала в 2010 году, – отметила заместитель начальника управления по внутренней политике аппарата губернатора ЕАО Наталья Матвиенко.
- В ЕАО соотечественники из Таджикистана подали 19 анкет, большая часть из них была согласована. На сегодняшний день выдано 9 свидетельств, на территорию РФ уже выехало 8 семей, а с учётом членов их семьи – 20 человек, – отметил руководитель Представительства ФМС РФ в РТ Виктор Себелев.
Немного из истории
Еврейская автономная область (ЕАО) расположена в южной части российского Дальнего Востока, граничит с Амурской областью и Хабаровским краем, а также с Китаем. ЕАО занимает 136,6тыс.кв.км.
- На территории нашей области живут люди более 100 национальностей. Практически 90% людей – русские. Население небольшое и составляет около 180 тыс. человек, 77 тыс. из них проживает в столице – городе Биробиджане. Область состоит из пяти муниципальных районов, – рассказывает Наталья Владимировна.
- Если брать в процентном соотношении по национальному составу, как показывает сравнительный анализ переписи населения РФ за 2000 и 2010 годы, в ЕАО таджиков и азербайджанцев больше, чем евреев, – говорит Н.Матвиенко.
Вакансии, заработная плата и жильё
- Для привлечения и закрепления медработников в ЕАО существует свой областной закон, который расширяет льготы для приезжих, особенно для высококвалифицированных специалистов, – говорит главный врач областной больницы ЕАО Константин Гасиленко. –К примеру, если специалист имеет высшую категорию, ему выдаётся единовременная выплата в размере 500 тыс. рублей, если специалист имеет первую категорию и приезжает на работу в область – 300 тыс. рублей, вторую – 250 тыс. рублей.
В районах практически всем приезжим врачам предоставляется жильё. В городе Биробиджане на первое время предоставляется благоустроенное общежитие.
- У нас существует программа, по которой ежегодно предоставляются квартиры, – отметил первый заместитель начальника управления по внутренней политике аппарата губернатора ЕАО Сергей Ильичёв. – В этом году для молодых специалистов у нас выделили 7 квартир, на следующий год в областном бюджете также запланировано строительство жилья. В 2013 году будет построен специальный многоквартирный дом для бюджетников, то есть для медработников и учителей.
- У нас востребован практически весь спектр врачебных профессий. Нам требуются хирурги, анестезиологи-реаниматологи, педиатры, а также узкие специалисты: неврологи, отоларингологи, окулисты и инфекционисты, – отметил главврач областной больницы Константин Константинович.
Средняя зарплата врачей зависит от квалификации. Средняя зарплата врача по области составляет 36 тыс. рублей, высококвалифицированные специалисты получают по 50 тыс. рублей.
- Молодые специалисты – учителя в школах получают 25 тыс. рублей. Естественно, комплексный педагог, который работает много лет и имеет высокую квалификацию, получает высокую заработную плату, – подчеркнула Наталья Владимировна.
В отношении закрепления молодых педагогов на селе работает областной закон. Приехавшие в село молодые учительские семьи по областному закону получают порядка 200 тыс. рублей подъёмных.
Средняя заработная плата в ЕАО составляет 17,5-18 тыс. рублей. Прожиточный минимум на сегодняшний день в ЕАО составляет 4,700 рублей. Социальная пенсия – 6,470 рублей.
Что касается жилья, то его строительство в ЕАО идет полным ходом: многоэтажные дома улучшенной планировки, а также экономквартиры- дома для молодёжи. Стоимость нового жилья составляет от 25 до 32 тыс. рублей за кв.м. Съём жилья зависит от его качества и от места. К примеру, стоимость двухкомнатной меблированной квартиры будет составлять от 15 до 20 тыс. рублей в месяц. Кроме того в ЕАО очень хорошо развито ипотечное кредитование.
Лучше увидеть, чем услышать
Всем присутствующим был показан замечательно снятый документальный фильм о ЕАО,  содержанием которого я и хочу поделиться с вами.
Биробиджан – столица Еврейской автономной области, город, которому посвящено так много стихов и песен.
Крутые сопки, таёжные леса с брусникой, горные речки – природная уникальность области, её климатические условия позволяют не только комфортно жить, но и успешно работать.
Положительная динамика промышленного производства в области определяется работой таких видов экономической деятельности как добыча полезных ископаемых, производство пищевых продуктов, текстильное и швейное производство, обработка древесины и производство изделий из дерева, производство прочих неметаллических минеральных продуктов.
Область располагает земельными массивами, пригодными для освоения их под пашню, сенокосы и пастбища. Наличие естественных кормовых угодий создаёт благоприятные возможности для развития животноводства, особенно крупного рогатого скота. Здесь работает множество фермерских хозяйств. Благодаря поддержке малого и среднего бизнеса развиваются частные предприятия.
Широкие перспективы открываются перед экономикой области в связи со строительством горно-металлургического комплекса на Кимкано-Сутарском железорудном месторождении в Облученском районе автономии.
- На сегодняшний день мы уже пригласили 49 специалистов из разных районов, как России, так и бывших союзных республик, – рассказывает генеральный директор предприятия Виктор Рыбкин. – У нас на комбинате работает 24 человека из Узбекистана, Казахстана и Украины, из них 14 человек уже получили российское гражданство. Мы  гарантируем людям работу и служебное жильё.
Множество вакантных мест в районах автономии предоставляют учреждения здравоохранения и образования. Здесь ждут и фермеров. Специалисты  необходимы на мебельных предприятиях. Все предприятия готовы принять новых сотрудников, предоставляя, согласно российскому законодательству, полный пакет социальных гарантий.
Активно развивается строительная индустрия, возводятся новые дома, торговые центры, социальные учреждения. Уровень обеспеченности жильём в области растёт и составляет на душу населения 20,5 кв.м общей площади жилья. Подписано соглашение между Россией и Китаем о строительстве железнодорожного моста через реку Амур в районе села Нижнеленинское ЕАО. Это позволит осуществлять крупные международные социальные проекты, что, безусловно, положительно отразится на социальной сфере.
Жители всех районов области стараются вести активную спортивную жизнь. Снежной зимой заполняются лыжные трасы, на льду появляются любители фигурного катания и игры в хоккей. Летом проводятся легкоатлетические соревнования, футбольные матчи среди профессионалов и любителей. Круглый год работают детские спортивные секции: лёгкая атлетика, бокс, теннис, спортивное ориентирование. Множество спортивных кружков и секций существуют и при школах.
Высшее профессиональное образование молодые люди получают в Дальневосточной Государственной социально-гуманитарной академии. Учебное заведение постоянно развивается и предлагает абитуриентам большой выбор от факультетов журналистики и психологии до экономики и прикладной информатики. Есть в области и филиалы Дальневосточных вузов, а также колледжи и профессиональные училища, готовящие работников культуры и медицины, лёгкой промышленности и строительства.
ЕАО – место, где живут и трудятся представители разных национальностей. Именно с этим и связана её самобытность. Здания синагоги и православного собора в Биробиджане стоят на одной улице, в красивейшем месте города. А недавно в областном центре открылась первая мечеть.
С каждым годом всё больше наших соотечественников выбирают ЕАО для постоянного проживания. Эльвира Катвицкая приехала в Биробиджан с сыном в 2001 году из Узбекистана. Теперь она работает главным специалистом в пенсионном фонде, сын – выпускник института.
- Мы здесь всё получили сразу – гражданство, паспорт, с работой очень повезло, – говорит Эльвира. – В миграционной службе нам помогли получить беспроцентную ссуду на покупку квартиры сроком на 10 лет. У нас всё складывается очень удачно. Ни разу ни о чём не пожалели ни я, ни родители.
Дмитрий Братцев приехал в автономию из Киргизии. Там прошло его детство и осталось много друзей. Поменять Бишкек на Биробиджан заставила неустроенность и отсутствие каких-либо перспектив. Здесь Дмитрий женился и поступил в институт.
- У меня здесь семья. Будущее я связал с ЕАО. Буду жить и работать здесь. Город нравится, природа красивая, чем-то напоминает родину,  – говорит он.
Эта область стала родной для разных людей: для тех, кто строил здесь дома и прокладывал дороги в начале прошлого века, для тех, кто приехал намного позже и полюбил этот край, для тех, кто здесь родился, и тех, кто не нашёл в себе силы жить далеко и вернулся. Уникальная история, удивительно красивые виды, богатейшие недра, но главное богатство области, её душа – это, конечно, люди. И каждый из них знает строки:
Становлюсь я похожим на эти края
Не прохожий, а общего дела участник.
Полюбила меня та земля,
на которой я счастлив.
Виктория ЛИТВИНЕНКО

Offline Yan

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 25
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #70 kdy: 31. Prosinec 2012, 21:05:55 »
bibine, to je marná snaha, každej na to kašle.... tak to prostě je.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #71 kdy: 31. Prosinec 2012, 21:09:44 »
Birobidzhan

Perfektný vlak

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #72 kdy: 31. Prosinec 2012, 23:04:08 »
Ani Birobidžan neunikl stalinským čistkám.I kdyby se Izrael stěhoval na jiné místo než do Palestiny,nepřítel by si ho stejně našel.Nezbývá než popřát všem obyvatelům Birobidžanu vše dobré.                                                                                      Bibin se v jednom svém příspěvku zmínil o Paprsku,Rayovi.Tato část příspěvku patří do jiného tématu.Origenes versus Celsus,s Celsem by u křesťanů nejspíš nepochodil.Tady se totiž naskýtá logická otázka:"Pokud by apoštolové věděli že je to podvod,proč by pak pro to učení nasazovali své životy???"Vždyť před tím se báli.Proč Šaul,Pavel z Tarsu,který toto učení přece horlivě pronásledoval,najednou otočil,a strávil dlouhou vazbu několik let v Jeruzalémě a v Římě???Kdo z nás by pro nějakou vědomou lež šel ochotně položit život???Spíše z toho vyplývá,že onomu učení věřili.                                           Lze předpokládat,že by se na Celsa a Bibina spíše dívali jako na lidi,na kterých se vyplňuje proroctví Simeona,které řekl Marii:"On je dán k pádu a povstání mnohých v Izraeli a jako znamení,kterému se bude odporovat!-i tvou vlastní duší pronikne meč-aby vyšlo najevo smýšlení mnoha srdcí."      Záleželo by na tom,jak oni křesťané,se kterými by Bibin mluvil,znají své vlastní učení.Pravdou asi bude,že mnozí z nich ho znají povrchně.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #73 kdy: 1. Leden 2013, 08:00:14 »
Příteli cogavče, textík jsem nepsal já, ale oslovím své alter ego, aby Vám k tomu něco napsalo. Vrátím se do klidných bažin Amurských :-)) a budu se věnovat ŽAO. Zde text, který snad zpochybňovat nemusíme. http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zpravy/_zprava/355251

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Izrael č.2 Birobidžan
« Odpověď #74 kdy: 1. Leden 2013, 08:18:20 »
pro náruživé cestovatele: cena v rublech krát 0,60 = cena v Kč ale dnes už ten Birobidžan nedáme jinak, než virtuálně  :) http://www.tutu.ru/poezda/rasp_d.php?nnst1=2034400&nnst2=2034000

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist