Autor Téma: Olympijské úspěchy Izraele  (Přečteno 3634 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Olympijské úspěchy Izraele
« kdy: 13. Srpna 2012, 22:19:46 »
Občas čtu vývody kolegy, který vykrývá celý sport, a mám ho za pečlivého člověka provádějícího záslužnou činnost. Včera jsem se chvíli díval na závěr Londýna, líbil se mi maratónec Uganďan, nelíbil zpěváček, který měl páskovou sponu v podobě skullu, lebky. A tak jsem skočil do statistik, a zjistil, že z 15 letních olympiád il  z deseti nedovezl medaile, u pěti ostatních byly ty medaile vždy 2, zpravidla stříbro- bronz, zlato bylo jen jednou. V žádné z pěti zimních olympiád země nezískala žádný kov. Jaký na to panuje názor v Erecu? Ještě v roce 1988 NDR získala 35 medailí, z toho 12 zlatých.....

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Olympijské úspěchy Izraele
« Odpověď #1 kdy: 14. Srpna 2012, 22:50:25 »
Já bych to neviděla tak černě, jak jsem četla v nějakém komentáři k článku o "neúspěchu" sportovců: Izrael nemá zapotřebí obhajovat svou existenci medailemi, stačí, že obhajuje svou existenci. A to je ono: moderní olympijské hnutí vzniklo z čiré nudy, sport je sice fajn, ale když je k něčemu praktickému dobrý, samoúčelně je to jen ničení zdraví za prachy - když má sportovec štěstí (opravdu fakt nevím, proč se zrovna ve sportu točí tolik prachů, ale to nechám být). Inu, ne že by Židé nebyli schopni fyzických výkonů, oni jen síly plýtvají na něco potřebného. A opět, jak se píše, tentokrát v pojednání o Krav Maga ... jež by ve sportu byla považována za neetickou. K čemu nějaká pravidla, když jde o krk? A co Olympijské výpravě oprvdu pochválit musím, byly ty elegantní oblečky :-)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15