Autor Téma: Izrael vs. okolní svět  (Přečteno 14729 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Izrael vs. okolní svět
« kdy: 5. Dubna 2012, 08:29:39 »
Zdravím,
ke vstupu na toto fórum mě motivovalo chování lidí na tomto fóru:
https://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=14082&auth=&ID_from=0&dir=1


Je tam mnoho osob diskutujících na úrovni hospodských chytráků, zejména tato:
https://profil.lide.cz/SalomTelAviv/profil/


Tudíž se ptám: je v Izraeli všeobecná názor jako například toto "Tedy 1 američan má u amiků cenu skoro 100000 Afghánců,hnus.--proc hnus,tady jeden israeli ma cenu 1000 palestincu,cenu udelali palesti samotni"


To jsou oficální názory židovstva v Izraeli? Nebo je to jen nějaký nepodařený fake? Informujte mě  ;D
Protože toto napsat v EU kdokoliv o menšinách, tak ho společnost nejen ukamenuje, ale skončí i u soudu.

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #1 kdy: 5. Dubna 2012, 11:30:50 »
Mě se líbí to vystoupení Güntera Grasse, kdepak, je to výborný spisovatel a umí se trefně vyjadřovat a nebojí se, už je to starý moudrý pán. Jasně, že blízký východ ohrožuje světový mír, v Evropě asi těžko bude válka, na to jsme moc líní a nemáme dost vojáků. Já osobně - nejsem Židovka, podotýkám - si myslím, že celá politická korektnost EU a podobných organizací je jen na oko. Prakticky, pokud někdo žije v místech jako je Izrael, je prakticky ve válečné zóně a jde mu denodenně o život, tehdy jde politická korektnost stranou. Stejně jako třeba Pražák může říci (i si upřímně myslet) že nemá nic proti Cik..ehm Romům, ale někomu ze severočeské vesnice, kde se bílý bojí jít na ulici, těžko bude vysvětlovat články deklarace práv a svobod - ty by mu byly dobré akorát vystesané na těžké kamené destičce...
Každý národ je od přirozenosti xenofóbní, je to úplně normální, právě z potlačování přirozených instinktů vznikají nepříjemnosti. Lid Izraele je ještě více "exkluzivní" jak náturou, tak historickými zkušenostmi. Také je to národ kvalitní - to by si také všichni konečně měli přiznat. No a už - jak se říká - "báj voko" je patrný rozdíl mezi Izraelcem a Palestincem stejně jako Američanem Afgáncem. Je to kruté, ale je to tak, možná by bylo dobré se s tím konečně srovnat a nekomplikovat si život předstíráním všeobjímající humanity (stejně za tou maskou se skrývá jen vykořisťování a hrabání na svém písečku - viz ty společnosti, které jste zmínil).
Tolik můj naprosto soukromý názor.

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #2 kdy: 5. Dubna 2012, 12:44:33 »
1 Izraelec = 1000 Palestinců  ---to když se měnil Gilad Shalit za teroristy-cenu skutečně stanovily Palestinci


mimo jiné pominuli diskutabilní: že západní člověk, ať to zní jak chce, má o trochu větší hodnotu než nevzdělanec z afghánské vesnice, tak se nesmí pominout že 250 dolarů co prý platí Američané je pro Afghánce mnohem více peněz(třeba o dva řády). Mimo to že amíci nezabíjejí civilisty , až na ty cvoklé jedince, úmyslně. zatímco jejich enemy do toho jdou hlava nehlava. A tak potom vznikají ty zjednodušené vzorce


Američan = 10 000 Afg.




PS: 250 dolarů vzniká také tak, že američané tvrdí že to není jen jejich vina. Tudíž nechtějí platit plnou cenu. Co se Izraele týče-zcela na základě mé informovanosti z nejširších médií-pochybuji že by si to někdo z Izraele myslel. To jsou spíš takové vtipy-sám tak občas žertuji  ;D

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #3 kdy: 5. Dubna 2012, 19:26:30 »
K těm profilům - ale mě vadí dvě věci:
Člověk se na tom fóru lidé.cz na něco zeptal, a v podstatě ti lidé tam po sobě výhradně hážou špínu, hádají se o naprostých blbostech a provokují se. Jakou má pak takové fórum hodnotu, když se tam nediskutuje, ale tlachá?


A k těm lidem:


Jenže, pak mi vysvětlete jednu věc - západní média odsuzují holokaust, odsuzují vyhlazování cikánů.
Západ podporuje Kosovo, což ta Válka v Jugoslávii také bylo o tom, že dva etnické tábory proti sobě bojovali.


Proč se teda západ zastával vztahu Srbové x Albánci, ale už se nezastává vztahu Izraelci x Palestinci.


To je otázka, se kterou jsem přišel i na fórum lidé.cz: Proč Izraelcům prochází kecy, za které bych já byl souzen za rasismus, a proč jim procházejí vojenské operace, za které byl Miloševićův režim vybombardován? :)

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #4 kdy: 5. Dubna 2012, 19:58:49 »
Pro M. Opletala:
1, lidé rádi tlachají, čím více anonymně, tím lépe jim to jde od ruky. Do očí nedokážou říci to, co v klidu napíšou. Na Lidé.cz se vykašlete, čím víc lidí, tím větší tragédie. Odpověděl jste si sám: k čemu je takové fórum? No k ničemu.

2, Holocaust se odsuzuje, protože to byla fakt hrůza a protože se nejen Židé starají, aby se na to nezapomnělo. Z několika důvodů - podle mne - lidé se rádi vzrušují hrůzami (všimli jste si, že filmu holocaustové téma zaručí zaskórování za Oskarové noci?), za druhé je to levičácká propaganda proti pravicovým režimům. Zvláštní, cokoli co aspoň trochu zavání nacismem musí být okamžitě potlačeno, ale komunismus, který toho napáchal snad ještě více (a proti Židům taky) ten v klidu zasedá ve světových pralamentech. 

3, Proč se západ zastával ztahu Srbové x Albánci a na Izraelce a Palestince kašle... proč asi? Protože na Balkáně se mohlo NATO zcela přirozeně angažovat a tak ulejvat peníze ve zbrojení. No a taky proto, že se vymírající křesťasnký západ bojí naštvat demograficky prospertjící arabský svět.

No a ta poslední poznámka: Izrael je bohatý, nezávislý stát nemá, kdo by ho hlídal, hrubě řečeno nemá se komu zodpovídat, jen Hospodinovi  ;) Což si upřímně řečeno po těch stoletích nesvobodna zaslouží. A když ej někdo náhodou na Židy zlí, vzpomene se na jistého Adolfa a už jsou všichni hodní, čemuž se nelze divit. Ani to není zenužívání, prostě konstatování faktu. Otázka je, kdy tento fakt přestane mít objektivní platnost v současné politice a morálce.


Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #5 kdy: 5. Dubna 2012, 20:26:31 »
Pro M. Opletala:
1, lidé rádi tlachají, čím více anonymně, tím lépe jim to jde od ruky. Do očí nedokážou říci to, co v klidu napíšou. Na Lidé.cz se vykašlete, čím víc lidí, tím větší tragédie. Odpověděl jste si sám: k čemu je takové fórum? No k ničemu.

2, Holocaust se odsuzuje, protože to byla fakt hrůza a protože se nejen Židé starají, aby se na to nezapomnělo. Z několika důvodů - podle mne - lidé se rádi vzrušují hrůzami (všimli jste si, že filmu holocaustové téma zaručí zaskórování za Oskarové noci?), za druhé je to levičácká propaganda proti pravicovým režimům. Zvláštní, cokoli co aspoň trochu zavání nacismem musí být okamžitě potlačeno, ale komunismus, který toho napáchal snad ještě více (a proti Židům taky) ten v klidu zasedá ve světových pralamentech. 

3, Proč se západ zastával ztahu Srbové x Albánci a na Izraelce a Palestince kašle... proč asi? Protože na Balkáně se mohlo NATO zcela přirozeně angažovat a tak ulejvat peníze ve zbrojení. No a taky proto, že se vymírající křesťasnký západ bojí naštvat demograficky prospertjící arabský svět.

No a ta poslední poznámka: Izrael je bohatý, nezávislý stát nemá, kdo by ho hlídal, hrubě řečeno nemá se komu zodpovídat, jen Hospodinovi  ;) Což si upřímně řečeno po těch stoletích nesvobodna zaslouží. A když ej někdo náhodou na Židy zlí, vzpomene se na jistého Adolfa a už jsou všichni hodní, čemuž se nelze divit. Ani to není zenužívání, prostě konstatování faktu. Otázka je, kdy tento fakt přestane mít objektivní platnost v současné politice a morálce.


Děkuji...  :)
Od konce: oceňuji, že i vy popíráte obhajitelnost neustálého argumentování 1888 v dnešní době. Co bylo, je minulostí, většina zločinců byla dříve či pozděj dopadena, ale nelze to mít jako univerzální argument do nekonečna.
Je nejlepší jak jakýkoliv akt proti Izraeli je ihned antisemitický.


S tím Balkánem je to zajímavé, kdyby bylo více lidí jako vy, asi by odzvonilo těm naivkům, co v NATO vidí něco zázračného.
K tomu holokaustu - ale jak jsem napsal již jinde, nelze z toho těžit navždy.
A s lidé.cz máte pravdu - já jsem tam byl jedinný, kdo měl aspoň tolik slušnosti že se představit a měl na profilu fotografii.
Divím se, proč osůbka co se vychvaluje Izraelským diplomatický pasem má potřebu trávit skoro celý den u PC psaním žlučovitých komentářů... kdepak asi ten pas sebrala? Osobně si mylsím že velvyslanci, byť provizorní, jsou vybírání lepším sítem...

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #6 kdy: 5. Dubna 2012, 22:04:44 »
Zdravím,
ke vstupu na toto fórum mě motivovalo chování lidí na tomto fóru...

fóra na lidé.cz jsou velmi specifická a známá určitou povrchností a obvykle zbytečným tlacháním..

paní, která má onen zmíněný nick, trochu znám a můžu k tomu jen říct, že úroveň jejích výroků je do značné míry omezená profilem těch identit, ke kterým hovoří.. (já se jí divím, protože s těmi hovořit je zbytečné)

Pokud jde o p. spisovatele, "oficální názor (většiny) židovstva v Izraeli" bude totožný s názorem vyjádřeným v článku na hlavní stránce našeho webu:

https://eretz.cz/2012/04/gunter-grass-aneb-stareho-esesaka-novym-kouskum-nenaucis/

Tomu, co řekla Wočičko tady moc nerozumím, protože její příspěvek jaksi podivně sám sobě odporuje.

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #7 kdy: 5. Dubna 2012, 23:29:37 »
1)já se tedy ještě nesetkal s argumentací holocaustem, jen furt slyším kritiku, že to děláme, ale nikde jsem to nečetl, neslyšel, neviděl.



2)Například Mr. Bartoš se plamenně obhajuje, že není antisemita, protože nerozlišuje podle rasy. Ale pak mi tedy vysvětlete, proč haní zcela všechny stránky židovství od kultury, přes víru po politiku Izraele. Když někdo podobným způsobem napadá Izrael-respektive když vidím, že Izrael pro něj bude  superzáporák i kdyby posílal do Afriky všechen HDP, pak vyjádřím svůj názor, že daný člověk je antisemita-a to i když to z dané věci přímo nevyplívá. Ale zase častěji slyším, že to děláme, než že by se to skutečně dělo. Antisemiti a Propalestinci to prostě hrají tak, aby to vypadalo, že jsme ti světovládci, co furt fňukají a dělají ze sebe victims.(a nejčastěji to píší pod nepolitické stránky o holocaustu=víc jak provokace)


3) jak zjišťovat pravdu o Izr.X Arab. konfliktu-zeptejte se třeba tady a pak u seriozních opozičních servrů(kdyby nebyly tak ty neutrální) na totéž. Jinak to prakticky nejde.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #8 kdy: 5. Dubna 2012, 23:42:36 »
Zdravím,
ke vstupu na toto fórum mě motivovalo chování lidí na tomto fóru...

fóra na lidé.cz jsou velmi specifická a známá určitou povrchností a obvykle zbytečným tlacháním..

paní, která má onen zmíněný nick, trochu znám a můžu k tomu jen říct, že úroveň jejích výroků je do značné míry omezená profilem těch identit, ke kterým hovoří.. (já se jí divím, protože s těmi hovořit je zbytečné)

Pokud jde o p. spisovatele, "oficální názor (většiny) židovstva v Izraeli" bude totožný s názorem vyjádřeným v článku na hlavní stránce našeho webu:

https://eretz.cz/2012/04/gunter-grass-aneb-stareho-esesaka-novym-kouskum-nenaucis/

Tomu, co řekla Wočičko tady moc nerozumím, protože její příspěvek jaksi podivně sám sobě odporuje.


Oné paní jsem podal rozumný dotaz, který sice byl proti Izraeli, ale když nedokázala odpovědět rozumně a pokorně, dostala oplaceno stejnou mincí.
Líbí se mi, jak je každý hrdina na internetu, když má skrytou identitu... ať se prezentuje v reálu, bez masky  ;)

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #9 kdy: 5. Dubna 2012, 23:48:34 »
1)já se tedy ještě nesetkal s argumentací holocaustem, jen furt slyším kritiku, že to děláme, ale nikde jsem to nečetl, neslyšel, neviděl.



2)Například Mr. Bartoš se plamenně obhajuje, že není antisemita, protože nerozlišuje podle rasy. Ale pak mi tedy vysvětlete, proč haní zcela všechny stránky židovství od kultury, přes víru po politiku Izraele. Když někdo podobným způsobem napadá Izrael-respektive když vidím, že Izrael pro něj bude  superzáporák i kdyby posílal do Afriky všechen HDP, pak vyjádřím svůj názor, že daný člověk je antisemita-a to i když to z dané věci přímo nevyplívá. Ale zase častěji slyším, že to děláme, než že by se to skutečně dělo. Antisemiti a Propalestinci to prostě hrají tak, aby to vypadalo, že jsme ti světovládci, co furt fňukají a dělají ze sebe victims.(a nejčastěji to píší pod nepolitické stránky o holocaustu=víc jak provokace)


3) jak zjišťovat pravdu o Izr.X Arab. konfliktu-zeptejte se třeba tady a pak u seriozních opozičních servrů(kdyby nebyly tak ty neutrální) na totéž. Jinak to prakticky nejde.


Jak říkám, mě na Izraelcích vadí jejich věčné fňukání a válčení - ti arabové jsou v právu, kdyby prodala/věnovala Německá vláda v roce 1940 část protektorátního  území Švédsku, měli by jsme právo je vyhnat anebo jim zamezit vstup. A s těmi araby je to to samé.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #10 kdy: 5. Dubna 2012, 23:53:16 »
Citovat
Oné paní jsem podal rozumný dotaz, který sice byl proti Izraeli...

no jo.. no..  :D

mě by taky dotaz zaměřený proti Izraeli nepřipadal rozumný.. 

(myslím, že v reálné diskuzi by reagovala stejně..)


Jsou holt vzdálenosti kde se těžko dá diskutovat nevirtuálně..

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #11 kdy: 5. Dubna 2012, 23:58:34 »
že jsou Arabové v právu je velice diskutabilní a složité-rozhodně nic jednoznačného

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #12 kdy: 5. Dubna 2012, 23:59:27 »
 https://eretz.cz/2012/04/gunter-grass-aneb-stareho-esesaka-novym-kouskum-nenaucis/
Jenže to je právě ono...
Věčné fňukání a stěžování si - je to to samé, jako romea.cz


Vemte si příklad z Vietnamců, ti se za 50 let integrovali lépe, než cikáni a židi za několik století. Proč se sami pasujete do role cikánů?
A navíc, když jsme u tý zahraniční politiky, jak píšu více - to co provádíte v Palestině, za to Jugoslávii rozbombardovali. Nemáte národ na jiný pravidla než platěj pro zbytek, tak proč si je přivlastňujete?

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #13 kdy: 6. Dubna 2012, 00:00:34 »
Citovat
Oné paní jsem podal rozumný dotaz, který sice byl proti Izraeli...

no jo.. no..  :D

mě by taky dotaz zaměřený proti Izraeli nepřipadal rozumný.. 

(myslím, že v reálné diskuzi by reagovala stejně..)


Jsou holt vzdálenosti kde se těžko dá diskutovat nevirtuálně..
Nejsi schopný překousnout kritiku?  ;D

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #14 kdy: 6. Dubna 2012, 00:10:06 »
kdo, mluví o jiných pravidlech- chci stejná jako mají všichni-zcela neutrální platící vždy a všude
z vietnamci je to preci jen trochu jiného-ted už jsme samozřejmě integrovaní lépe než oni, je demokracie a svoboda --jde to. ve středověku to nešlo




O Izraelskoarabském konfliktu se píše leccos-málo z toho je objektivní názor a i z těchto názorů se těžko vybírá pravda. Takže prosím žádné ukvapené závěry

 

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #15 kdy: 6. Dubna 2012, 00:12:19 »
kdo, mluví o jiných pravidlech- chci stejná jako mají všichni-zcela neutrální platící vždy a všude
z vietnamci je to preci jen trochu jiného-ted už jsme samozřejmě integrovaní lépe než oni, je demokracie a svoboda --jde to. ve středověku to nešlo




O Izraelskoarabském konfliktu se píše leccos-málo z toho je objektivní názor a i z těchto názorů se těžko vybírá pravda. Takže prosím žádné ukvapené závěry


Jenže dnes je taky demokracie a svoboda - a cikáni stále nejsou mentálně schopní fungovat. A Židé? Pár znám, co se chodá v pořádku, ale pak znám jednoho nafoukaného, co je takový malý Ovadia Josef, a ti židi Izraelští? To je pohroma...

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #16 kdy: 6. Dubna 2012, 00:17:54 »
o Izraelských Židech těžko soudit - hodně diverzifikovaní a co se dozvím z médií- snad až tam pojedu zjistím víc. Já osobně tady v Čechách znám jenom fantastické úžsné nebo geniální Židy a .... svoji matku  ;D

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #17 kdy: 6. Dubna 2012, 00:20:18 »
o Izraelských Židech těžko soudit - hodně diverzifikovaní a co se dozvím z médií- snad až tam pojedu zjistím víc. Já osobně tady v Čechách znám jenom fantastické úžsné nebo geniální Židy a .... svoji matku  ;D


Tak já znám jednu celou rodinu, co jsou hodní lidi, a pak znám jednoho, kterému táhne na 50, a neváží si gójů.
Tvou matku pozdravuj, a ukaž jí to píše ShalomTelAviv: https://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=14082&auth=&ID_from=0&dir=1
Ať vidí co píše na net člověk, co se definuje jako její krajanka.  ;)

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #18 kdy: 6. Dubna 2012, 00:36:50 »
není krajanka-žijem tady už po tisíc let  :D
opravdu sem v clanku nenašel nic zleho-to ss těma afg. je jasnej vtip je to i se :D líkama




PS: poslal jsem vám zprávu
« Poslední změna: 6. Dubna 2012, 00:41:56 od Talmid »

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #19 kdy: 6. Dubna 2012, 15:37:35 »

Pokud jde o p. spisovatele, "oficální názor (většiny) židovstva v Izraeli" bude totožný s názorem vyjádřeným v článku na hlavní stránce našeho webu:

https://eretz.cz/2012/04/gunter-grass-aneb-stareho-esesaka-novym-kouskum-nenaucis/

Tomu, co řekla Wočičko tady moc nerozumím, protože její příspěvek jaksi podivně sám sobě odporuje.

četla jsem to znova a přijde mi to koherentní. Židé mají většinou skvělý úsudek, také je to velmi inteligentní národ, ale zrovna ten článek, který jsi tu citovala je dost vedle. Grass není o nic víc esesák, než byl každý řadový československý policista za protektorátu (tzv. Zglajchšaltování všech složek policie po RSHA). Naopak, je to velmi pacifistický člověk s liberálním cítěním, vždycky více na levo než napravo - je sociální demokrat. Na skloku války byl zařazen do divize Waffen-SS což byla vlastně armáda a byl tam jen několik měsíců, než skončila válka. Je přece známo, že na sklonku války pušku dostal každý, kdo ji udržel... Konkrétně Grass - abych byla přesná - do armády vstoupit chtěl (ve 44 mu bylo 17) protože chtěl odjejít z domova kde bylo prý nesensitelně, rodiče byli zavilí katolíci, chtěl vstoupit do námořnictva, ale byl převelen do zmíněné divize. Jeho báseň v próze, o které se v Tebou zminovaném článku mluví, má opodstatnění, jak už jsem psala. Pokud něco ohrožuje světový mír, je to napětí na předním východě, tedi "vina" tamnějších - všech- států, že jsou v napětí, to je prostý fakt a ten jsem tu napsala.

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #20 kdy: 7. Dubna 2012, 13:51:17 »

V džungli blízkovýchodního konfliktu jen málokterý, ač upřímně hledající, pravdu nachází.

Offline Emet

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Pohlaví: Mužské
    • Emet
Re:Izrael vs. okolní svět
« Odpověď #21 kdy: 9. Dubna 2012, 19:30:08 »
Opletale, vaše otázky jsou naprosto nerelevantní, čistá provokativní manipulace, tak se nedivte , že vás občas někdo pošle někam hodně hluboko :-)
Za prvé - Izrael nedělá etnické čistky jako to dělali v Bývalé Jugoslávii, takže otázka je nerelevantní. A z toho dále vyplývá celý řetězec dalších zbytečných otázek jako třeba - proč nekdo nepěkně zareagoval na vaši provokativní úmyslně zlobnou otázku.
Za druhé, zbytečně do toho mícháte Cigány opět provokativním hloupým srovnáním se Židy.
A za třetí - z čeho usuzujete, že izraelští Židé jsou pohroma ? To je asi dost individuální ne ? To je jako napsat, že Češi v zahraničí jsou někteří v pohodě, ti v Čr. jsou pohroma. Ono asi kdokoliv a kdekoliv jsou někteří v pohodě a někteří pohroma. Ono mezi námi - největší pohroma jsou hňupové jako vy a to kdekoliv na světě ;-)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15