Anketa

Přehled odkazů na aktuální články o Izraeli mi zde

chybí
3 (37.5%)
nechybí
5 (62.5%)

Celkem hlasovalo: 8

Autor Téma: IZRAELSKÉ ozvěny  (Přečteno 219001 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Netanjahu: Turecku se neomluvíme
« Odpověď #25 kdy: 5. Září 2011, 13:04:42 »
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v neděli řekl, že se Turecku za útok na flotilu pro Gazu neomluví.
 


Zároveň ale uvedl, že doufá ve zlepšení vztahů obou zemí, informuje agentura Reuters.


"Nemusíme se omlouvat, že se námořní komando bránilo násilnickým aktivistům," řekl izraelský premiér. "Doufám, že se najde cesta, jak překonat spor s Tureckem. Izrael nikdy nechtěl, aby se jeho vztahy s Tureckem zhoršily a ani nyní nemá zájem na zhoršení vztahů," dodal Netanjahu.

Premiérovo prohlášení se týkalo turecké reakce na zveřejnění zprávy OSN o zásahu Izraelců z konce května loňského roku proti flotile lodí, které do pásma Gazy vezly humanitární pomoc. Izraelské komando při zastavení lodi Mavi Marmara zabilo devět tureckých aktivistů, jeden z nich měl americké občanství.


Turecko v pátek vypovědělo izraelského velvyslance a omezilo své diplomatické zastoupení v Izraeli. Žádá také omluvu židovského státu a vyplacení odškodnění pozůstalým obětí.


Dokument OSN konstatuje, že Izrael při zásahu použil nepřiměřenou sílu. Dodává však, že námořní blokáda pásma Gazy je legální a přiměřená. S tím Turci nesouhlasí a tvrdí, že je to v rozporu se zjištěními Rady OSN pro lidská práva.


Proto Turecko příští týden požádá Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v nizozemském Haagu, aby legálnost izraelské námořní blokády pásma Gazy vyšetřil.

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
5. září - masakr izraelských sportovců na OH v Mnichově v roce 1972
« Odpověď #26 kdy: 5. Září 2011, 13:09:20 »
Dnes uplynulo 39 let od události, která se vžila pod označením „Mnichovský masakr“ nebo „Olympijský masakr.“
 Šlo o masakr izraelských sportovců na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972. Teroristický útok spáchala palestinská organizace Černé září a rozpoutala tak izraelskou odvetu, při které agenti Mossadu a příslušníci elitních izraelských jednotek likvidovali teroristy spojené s masakrem po celém světě.


Zajímavostí je, že jedné z operací velel také současný izraelský ministr obrany a tehdejší velitel jednotky Sajeret Matkal Ehud Barak. Ten byl z důvodu utajení během operace oblečen do ženských šatů.

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Turecká bezpečnost ráno na necelé dvě hodiny zadržela v Istanbulu čtyřicítku izraelských pasažérů, kteří přiletěli z Tel Avivu. Došlo k tomu v době mimořádně napjatých vztahů mezi oběma státy. Cestující podrobili výslechu i pečlivé osobní kontrole.


Izrael celý incident označil za vážný a žádá po Ankaře vysvětlení. Izraelci byli po příletu do Turecka odděleni od ostatních pasažérů a policisté jim také odebrali pasy. Někteří Izraelci jsou prý z postupu turecké policie v šoku a cítili se údajně jako v ghettu.


Izraelský deník Ha'arec ale mezitím přinesl přiznání vysokého diplomata židovského státu, podle kterého naprosto stejně zacházejí Izraelci s tureckými pasažéry. Také turecká média uvádějí, že ranní incident v Istanbulu je odvetou za dlouhodobé šikanování Turků v Tel Avivu.


Podobnému zacházení však bývají vystaveni po příletu na Ben Gurionovo letiště nejen Turci, ale i pasažéři arabského původu. Izrael tvrdí, že jde o bezpečnostní opatření.

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re:Poděkování ..................
« Odpověď #28 kdy: 5. Září 2011, 16:35:57 »
Děkuji za přivítání všem spřízněným dušičkám a doufám,že i ostatní čtenáři budou spokojeni ,
 a obejde se to bez emocí  z některých článků ! ! !
 :) )) ;) :D ...................

to asi nedokážem..  ;)

myslím, že tohle nemůže slíbit nikdo z čtenářů, všichni, jak tu jsme, je pro nás vše, co se v Eretz děje spojeno s emocemi.. můžeme si jenom přát, ať to jsou emoce dobré a ještě lepší!!

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Buldozery bořily největší ilegální židovskou osadu
« Odpověď #29 kdy: 5. Září 2011, 17:31:48 »
Buldozery izraelské armády ráno strhly tři domy v ilegální osadě na západním břehu Jordánu. Stovky vojáků a policistů se střetly se vzdorujícími osadníky, kteří se odmítli podřídit rozhodnutí nejvyššího soudu, jenž nařídil likvidaci celé osady. Několik jich bylo zatčeno.


Největší nelegální osadu v Předjordánsku Migron obývá asi padesát rodin. V sídlišti jsou ještě další domy a vznikaly tam také dočasné přístřešky; není však jasné, proč armáda dostala rozkaz zlikvidovat trojici oněch konkrétních domů.

V reakci na to židovští vandalové zapálili mešitu v blízké vesnici Qusra, píše agentura AFP. Uvnitř zapálili pneumatiky a zdi počmárali graffiti. Nelegální osadníci už dříve prohlásili, že budou na vládní demolice svých osad odpovídat násilím na Palestincích a jejich majetku.

Na okupovaném západním břehu Jordánu vzniklo více než sto nelegálních osad s cílem nárokovat si posléze území, jež se má stát součástí budoucího palestinského státu. Vláda jejich výstavbu nepovolila, ale během jejich budování zavírala oči; některá ministerstva dokonce nelegálním osadníkům pomáhala. V těchto osadách (outpostech) žije několik tisíc z celkových asi tří set tisíc židovských obyvatel Předjordánska.

Podle Izraele je legálních nějakých sto dvacet osad, nicméně mezinárodní společenství se většinou shoduje, že jsou nelegální všechny. "Okupující mocnost nebude deportovat či přemisťovat části své vlastní civilní populace na území, jež okupuje," stojí například ve Čtvrté ženevské konvenci. Ačkoli Izrael konvence podepsal, tuto část si vykládá po svém.

O likvidaci Migronu rozhodl nejvyšší soud před měsícem. Úřadům dal lhůtu na úplné odstranění osady do konce března příštího roku. Soud zároveň obvinil vládu, že v uplynulých pěti letech nedokázala splnit program vyklizení Migronu, jak se k tomu zavázala. "Není žádných pochyb, že podle izraelských zákonů nesmějí být na soukromé půdě Palestinců postaveny žádné osady," citoval tehdy deník Haarec Dorit Beinischovou, předsedkyni nejvyššího soudu. Už v červnu ovšem z rozhodnutí ministra obrany Ehuda Baraka úřady strhly tři jiné budovy v Migronu.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/buldozery-borily-nejvetsi-ilegalni-zidovskou-osadu_211299.html
[/size][/color]

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re:Buldozery bořily ...
« Odpověď #30 kdy: 5. Září 2011, 21:02:02 »
Buldozery izraelské armády ráno strhly tři domy..

no to opravdu málokdo zůstane klidným..

Prayer of Slichot Before Demolition in Migron

proč se už teď modlí selichot? je to jinak v diaspoře a jinak v Izraeli? .. anebo..  je to sefardská komunita a tam je to taky jinak?

Migron, Sep. 5, Morning after Demolition

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Egypt postavil múr okolo veľvyslanectva Izraela v Káhire
« Odpověď #31 kdy: 6. Září 2011, 10:36:23 »
Egyptské úrady dali postaviť betónový múr okolo veľvyslanectva Izraela v Káhire. Stalo sa tak po sérií rozhorčených protestov, ktoré vyvrcholili v auguste, keď sa jeden z demonštrantov vyšplhal na budovu ambasády a zvesil z nej izraelskú vlajku.


Stavebné práce sa začali pred niekoľkými dňami a vyvolali nevôľu Káhirčanov. Egyptská štátna televízia priniesla dnes zábery, na ktorých robotníci po dokončení maľovali múr národnými farbami Egypta a písali naň vlastenecké heslá.


Bariéra je vysoká zhruba dva a pol metra a je postavená prevažne z betónu. Podľa vyjadrenia miestnych úradov nemá chrániť izraelské veľvyslanectvo, ale obyvateľov a nižšie poschodia výškovej budovy, v ktorej sídli aj diplomatická misia židovského štátu. Múr by mal zabrániť prípadným zrážkam medzi demonštrantami a obyvateľmi budovy, ležiacej neďaleko rieky Níl.


Masové protesty pred izraelskou ambasádou v Káhire vypukli po tom, keď pri izraelskom nálete na hraničnom priechode Rafah medzi Egyptom a palestínskym pásmom Gazy zahynuli piati príslušníci egyptských bezpečnostných síl. Egypt dokonca pohrozil stiahnutím svojho veľvyslanca z Tel Avivu.
Demonštrant, ktorý 21. augusta zvesil vlajku z izraelského veľvyslanectva, dostal od egyptského provinčného guvernéra za odmenu nový dom, prácu a pamätný odznak.


http://dnes.atlas.sk/svet/afrika/766287/egypt-postavil-mur-okolo-velvyslanectva-izraela-v-kahire

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Benjamin Netanjahu pochoval Ariela Šarona
« Odpověď #32 kdy: 6. Září 2011, 10:41:19 »
Současnému izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi se podařilo pořádné faux pas. Během projevu na oslavě svatby dcery ministra Eliho Jišaje omylem pohřbil Ariela Šarona, když jeho jméno doprovodil slovy „nechť odpočívá v pokoji“.Netanjahu hovořil v projevu o práci Eliho Jišaje a poznamenal, že jeho současná bytová reforma zahrnuje změny, které: „nebyly učiněny padesát let s jedinou výjimkou – a tou byl Ariel Šaron, nechť odpočívá v pokoji.“ Netanjahu si svou chybu velmi rychle uvědomil a omluvil se za ní.Ariel Šaron utrpěl v lednu 2006 těžkou mozkovou mrtvici a od té doby je v kómatu. Minulý rok byl z nemocnice Šeba převezen domů na ranč Sycamore v Negevu.Zdroj: Ynet[/size][/font]

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Izrael se obává zvýšeného rizika regionální války
« Odpověď #33 kdy: 6. Září 2011, 10:46:35 »
Vlna politických převratů a revolucí v arabském světě výrazně zvýšila riziko nové války na Blízkém východě. Prohlásil to velitel izraelské civilní obrany generál Ejal Eisenberg. Argumentuje rostoucím vlivem radikálních islamistů. Ti už výrazně posílili v Egyptě po vržení prezidenta Mubaraka a teď se dostávají k moci také v Libyi. Velkému tlaku opozice čelí také pro-americký režim v Jordánsku.

„Po Arabském jaru může přijít zima radikálních islamistů,“ tvrdil generál Eisenberg na bezpečnostní konferenci v Tel Avivu. Zvýšilo se podle něj riziko nové války na Blízkém východě, ve které se prý mohou dostat ke slovu i zbraně hromadného ničení.

K problému se vyjádřil také americký velvyslanec v Izraeli Daniel Shapiro. Prohlásil, že na stabilitu celého regionu má velký vliv také schopnost Izraele a Palestinců dosáhnout míru. Jak řekl, urovnání jejich konfliktu stabilitu nezaručí, ale jeho pokračování výrazně prohloubí nestabilitu.

Izrael a Palestinci spolu přitom v tuto chvíli ani nejednají.
[/size][/color]

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Palestinci obdivně vzhlížejí k Turkům. Hlavně k jejich premiérovi
« Odpověď #34 kdy: 6. Září 2011, 10:50:16 »
O co horší vztahy má s Tureckem Izrael, o to více zbožňují Turky Arabové. Hlavně tureckého premiéra Recepa Tajjipa Erdogana. Turecký státník je v očích Arabů mužem, který se jako jeden z mála nebojí postavit Izraeli. Hodně je o tom slyšet i přímo pod pověstným svícnem - ve východní části Jeruzaléma, okupované Izraelem.

„Dřív se můj obchod jmenoval Abú al-Iz Sandwiches, teď mám na vývěsním štítu Erdogana. Turecký premiér se jako jediný nebojí vzepřít Izraeli, a teď třeba bojuje proti izraelské blokádě Gazy. Proto Palestinci milují tureckého premiéra, prezidenta Güla i celé Turecko!“ říká Azzám Maraka, majitel večerky s občerstvením v palestinské části Jeruzaléma.

I ve své kanceláři má obrovskou vlajku Turecka a s arabskými politiky přitom nemá slitování.

Egyptský prezident Mubárak byl americká loutka, jordánský král Abdalláh je jí dodneška. A palestinský prezident Abbás se plazí před Izraelem a rozkrádá naše bohatství!“

Pan Maraka přejmenoval svůj obchod už loni, když z Turecka vyplula humanitární a protestní flotila do Gazy a Izraelci pak při razii postříleli devět tureckých aktivistů. Od té doby popularita Turecka ještě vzrostla.
[/size][/color]
Tady ve východním Jeruzalémě se to projevuje třeba počtem tureckých bufetů, nebo i tureckými vlajkami v arabských autobusech. Vlastně, naposledy tu bylo tolik tureckých vlajek na počátku minulého století, ještě za Osmanské říše.

„Vůbec by nevadilo, kdyby se Turci zase vrátili a vládli nám! Pořád lepší než izraelská okupace nebo palestinský prezident Mahmúd Abbás!“ volá palestinský obchodník Maraka po návratu ‚starých dobrých časů‘.

Západní a izraelští politici si mezitím lámou hlavu, jak si s emancipovaným Tureckem poradit. Kritizuje arabské diktátory, na svém území nechá postavit radar Severoatlantické aliance proti Íránu, ale ve stejné chvíli jde do ostrého konfliktu s Izraelem.
[/size][/color]

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:IZRAELSKÉ ozvěny
« Odpověď #35 kdy: 6. Září 2011, 13:52:56 »
Přesně tohle jsem od Palestinců čekal: zase obdivně vzhlížejí k nějakému protiizraelskému idolu. >:(
 
Připadá mi to, jaky by Erdogan vedle oficiální "velké politiky" (členství v NATO, pevný článek ve frontě proti Íránu, resp. Sýrii) praktikoval svoji separátní "malou politiku", nasměrovanou na některé tradiční zájmové oblasti, spadající do bývalé Ottomanské říše.... Jakoby říkal: za to, že jsem loyální k hodnotám euro-americké civilizace, mi ponechte volnou ruku v teritoriích, tureckému srdci blízkých ... :-[
 
Palestinci se ovšem krutě mýlí, pokud si myslí, že by něco získali pod tureckým establishmentem - Turci s nimi v podstatě pohrdají skoro stejně jako s Kurdy... 8)   

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:IZRAELSKÉ ozvěny
« Odpověď #36 kdy: 6. Září 2011, 14:40:30 »
Mám už nějakou dobu problém se zde přetiskovanými příspěvky z jiných médií, a to kvůli jejich obsahu. Rád bych proto sdělil následující:

1) respektuji právo každého psát na Fórum své názory, popř. přetiskovat názory z jiných médií v rozsahu, v jakém má patřičný souhlas v souladu s autorským zákonem, aby se tak nedopustil trestného činu zásahu do cizích autorských práv

2) do budoucna smažu každý příspěvek, kde objevím větu jako "východní Jeruzalém, okupovaný Izraelem" a podobně. I svoboda má své hranice a pro protiizraelskou propagandu na tomto webu místo nebylo, není a nebude.

Děkuji za pozornost.

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Kdo má lepší střelce? Izraelská armáda, nebo policie? (+video)
« Odpověď #37 kdy: 6. Září 2011, 19:29:10 »
Již počtvrté se na základně Adam konala soutěž ve střelbě, které se zúčastnili elitní izraelští střelci z jednotek izraelské armády a policie. Účastnili se nejlepší střelci speciálních jednotek, včetně těch, jejichž samotná existence je pro veřejnost tajná.


Každá z oslovených jednotek vyslala do soutěže tým čtyř nejlepších střelců, na které čekaly čtyři různé soutěžní úkoly.


Ze soutěže vyšly lépe speciální jednotky izraelské policie. Na prvním místě skončila jednotka Yamam, což je speciální protiteroristické komando. Následováno bylo speciálními jednotkami Mistaarvim a Gideonim. V individuální soutěži obsadili první tři místa příslušníci jednotky Yamam.


Z letošní soutěže vyšla sice lépe izraelská policie, je však třeba poznamenat, že příslušníci speciálních policejních jednotek se rekrutují obvykle z bývalých členů speciálních jednotek izraelské armády a jedná se tak obvykle o velmi zkušené vojáky/policisty.


http://www.izraelapalestina.cz/?p=1106

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Palestinci zase poslali raketu na Izrael!
« Odpověď #38 kdy: 6. Září 2011, 20:31:39 »

Ozbrojenci z palestinského pásma Gazy vystřelili na jižní Izrael další raketu. Židovský stát odpověděl leteckými nálety na místo v centrální části pásma Gazy, kde se údajně vyráběly zbraně, informuje v úterý agentura AFP s odvoláním na izraelskou armádu.


 
 
 
   
 
 
 Palestinský útok nezpůsobil žádná zranění ani škody. Podle deníku Jerusalem Post byla odpálená raketa novým, modernějším typem, který v hlavici unese daleko větší množství trhaviny.

 
 Zatím není známo, zda si izraelská odpověď vyžádala nějaké oběti.


Nejnovější útok z Gazy přišel v době klidu zbraní po srpnovém teroristickém útoku na letovisko Ejlat nedaleko hranice s Egyptem, kde zemřelo osm Izraelců. Na tento atentát Izraelci reagovali řadou náletů na Gazu, kde zemřelo 26 Palestinců. Palestinské ozbrojené skupiny pak odpálily desítky raket na izraelské území.

 
 Konflikt Izraele s palestinským hnutím Hamas, které pásmo Gazy kontroluje, eskaloval v roce 2008 otevřeným vojenským střetem, kdy izraelská armáda odpověděla na provokace palestinských ozbrojenců operací Lité olovo. Třítýdenní válka si vyžádala tisíce lidských obětí na palestinské straně.


http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/palistinci-zase-poslali-raketu-na-izrael-ten-odpovedel-leteckymi-utoky.html


Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Re:IZRAELSKÉ ozvěny .....................
« Odpověď #40 kdy: 8. Září 2011, 10:31:53 »

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Re:IZRAELSKÉ ozvěny -izraelské letectvo
« Odpověď #45 kdy: 8. Září 2011, 16:32:25 »

Offline Albert Ahornchen

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 108
Re:IZRAELSKÉ ozvěny
« Odpověď #46 kdy: 8. Září 2011, 17:09:10 »
Ahoj koukám opřela jsi se do toho teda fest držím palce  ;D ;D 

Offline aege

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 436
Re:IZRAELSKÉ ozvěny
« Odpověď #47 kdy: 9. Září 2011, 08:45:23 »
Díky Albertku za podporu,snažím se, i když mne prvopočáteční problémy  neminuly!!!! ;) 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist