Všeobecná kategorie > Dnešek v Zemi Izrael

O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...

(1/3) > >>

gvodrazka:
https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4101066,00.html
 
Může mi někdo vysvětlit, "vo co go"? 8)  Zaregistroval jsem nějaké trendy stavět stanová městečka, nebo chodit po ulicích Haify/T.A. s transparenty "Nemám dům, nemám byt..." či "Volný trh...". Odbory hrozí nepokoji, pokud se nevyřeší jakási krize v bytovém sektoru...? Nechápu to.  :-[
 

zoom:
Eretz, prinese analyzu, je to opravdu velmi slozite k pochopeni, ale nebojte se, nakonec pochopite.  >:D
 

gvodrazka:
Něco naznačila Gita Zbavitelová v článku v ŽL. Pořád se ale nedovídám to nejpodstatnější: cenové pásmo pro prachobyčejnou garsonku - od/do (v šekelech nebo $$) - ne zrovna v poušti, ale v nějaké slušné lokalitě....  8)
 
Gut šabes !  :D

zoom:
Vážený a milý Gugi, ono to je dost slozite, napriklad v Jeruzaleme v centru muzete zaplatit az 3000NIS zatimco v treba v Haife v horsi  ctvrti kolem 1200 NIS. Problem je,že garsonky nejsou k máni moc, takže  si lidi pronajímají společně velké byty a tam pak žijí třeba 3 - 4 studenti a ti mohou platit v TA anebo v JEruzaleme kolem 5 - 6 tisic za takovy velky byt, coz je částka na kterou normální rodina jen těžko dosáhne. Ovšem to co píše pani Zbavitelová není tak úplně 100% obraz skutečnosti. Situace charedim je mnohdy ještě horší, levnější byty jsou pouze v periferii a tam zase charedim nejsou až tak vítání. Rozhodně z důvodu početnosti rodin se jim výhod nedostává, to je  mýtus. Jediná výhoda je sleva na arnoně (městské dani), která je skutečně zmírněná podle počtu dětí, ovšem stejným výhodám se těší i studenti, matky samoživitelky (pokud bydlí samy), důchodci, noví přistěhovalci první rok v zemi, demobilizovaní vojáci, přeživši šoa (a to bez ohledu na velikost bytu). 

gvodrazka:
Velké díky za info - navíc jsem si přečetl i Váš článek v České pozici.
Jsem toho názoru, že mít tak průměrný plat, určitě bych se do nějakého nájmu vešel. :D  Protože jsem introvert, kladl bych vinu za to, že nemám na nájem, především sám sobě, nikoliv trhu. Protože nejsem extrovertem, nejsem ani demonstrantem. :D
 
Horší už by to bylo s vlastnictvím bytu - počítám, že když paní Z. píše něco o 143 průměrných platech jako o ceně za slušný byt, pak mi vychází při průměrném platu cca 29.000 Kč (dle statistiky ;D ) kupní cena asi tak 4,2 mil. Kč.
 
Tak už abych začal pomalu spořit....  8)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi