Autor Téma: Neonacismus  (Přečteno 46897 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline mattyah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re:Neonacismus
« Odpověď #75 kdy: 24. Května 2011, 11:39:58 »
Znám i několik židů kteří jsou neonacisty,např.Kebza,nebo Kostlán ml.Tací by potřebovali řádně sfackovat  :-\
No spíš by potřebovali řádně pracovat. Ten, kdo má co dělat, nemá čas vymýšlet ptákoviny.

Moje řeč!

ze-ev

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #76 kdy: 26. Května 2011, 18:08:08 »
Zdá se mi, že i kdyby stát vyhověl požadavkům stran, jako např. ex-DS (DSSS), tak se stejně nezastaví.
Opravdové nebezpečí je v tom, že touží po moci a po politickém kapitálu.
Ba co více, jejich propaganda je natolik prostoduchá, že je neskutečně přesvědčivá.
Obzvlášť pro "zasažené" (vizte třeba Chanov - občané pomáhali neonacistům).
V tom je to nebezpečí.

A navíc, docela velkou otázkou by podle mě bylo, jak ty lidi od zasažení touto propagandou odvrátit?

Je naděje na to, že se ve mnoha případech podaří vtělit myšlenku, že není třeba takového konzervatismu v názorech a aby člověk již nerozlišoval tak ploše na "bílý - černý", ale na "zlý - dobrý"?

Ano, možná je to příliš filosofické, ale tak aspoň jsem se vyjádřil :) Zajímají mě vaše názory.

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re:Neonacismus
« Odpověď #77 kdy: 27. Května 2011, 14:25:33 »
Rekl bych to asi takto, dokud kdokoliv z tech neochytraku neprekroci zakon, necht si dela co chce a ma myslenky jake chce, je to jeho pravo. Jakmile prekroci zakon, je treba ho tvrde vymahat a ne privirat oci, natoz aby s nimi pripadne sama policie sympatizovala. Je potreba si uvedomit ze tyto lidi nemame jak zmenit a ani to asi neni dost dobre mozne, nedelejme si iluze pratele.

buck

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #78 kdy: 27. Května 2011, 16:50:41 »
 Neříká se neonacisté ,ale  "Propadlíci z dějepisu"  :)    Věří tomu,že je Adolf miloval a že by Češi byly v říši rovnoprávní s Němci,dokonce odsuzují atentát na Heydricha a schvalují vypálení Lidic

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re:Neonacismus
« Odpověď #79 kdy: 28. Května 2011, 12:33:48 »
vidite to, ted jsem tak vzpomnel ze jsem nedavno cetl zajimavy clanek z nemecke historie, velmi pekne napsane a plne zajimavych faktu...
https://www.sumavak.bloguje.cz/533475-nemecky-ekonomicky-zazrak-1933-1939.php
mozna by si to meli precist i ti zminovani panove, treba by se alespon nekterym rozsvitilo

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #80 kdy: 30. Května 2011, 14:37:09 »
Zdá se mi, že i kdyby stát vyhověl požadavkům stran, jako např. ex-DS (DSSS), tak se stejně nezastaví.
Opravdové nebezpečí je v tom, že touží po moci a po politickém kapitálu.
Ba co více, jejich propaganda je natolik prostoduchá, že je neskutečně přesvědčivá.
Obzvlášť pro "zasažené" (vizte třeba Chanov - občané pomáhali neonacistům).
V tom je to nebezpečí.

A navíc, docela velkou otázkou by podle mě bylo, jak ty lidi od zasažení touto propagandou odvrátit?

Je naděje na to, že se ve mnoha případech podaří vtělit myšlenku, že není třeba takového konzervatismu v názorech a aby člověk již nerozlišoval tak ploše na "bílý - černý", ale na "zlý - dobrý"?

Ano, možná je to příliš filosofické, ale tak aspoň jsem se vyjádřil :) Zajímají mě vaše názory.
Můj osobní názor je ten, že pokud  budou neonaci nabízet lidem jednoduché (a povětšinou blbé)  řešení ožehavých a tabuizovaných politických témat, nad kterými ostatní strany zavírají oči, jejich stoupenců bude přibývat. Je nutno, aby se  politici skutečně zamysleli nad faktem, že normální pracující lidé musí v naší zemi živit další statisíce flákačů a všichni se tváří, jako že je všechno v nejlepším pořádku. Pan Sládek byl jen kašpar.  Přijdou jiní a horší.

Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179
Re:Neonacismus
« Odpověď #81 kdy: 23. Listopadu 2012, 09:42:34 »
Bojovník proti Horthymu uteká z Maďarskaik | 22. novembra 2012  8:13
Pol roka po tom, čo oblial červenou farbou sochu regenta Miklósa Horthyho, vojnového spojenca nacistického Nemecka, sa protifašistický aktivista Péter Dániel rozhodol vysťahovať z Maďarska.
Horthyho farbou poliata drevená socha s nápisom: Masový vrah, vojnový zločinec.

Čítajte viac: https://spravy.pravda.sk/bojovnik-proti-horthymu-uteka-z-madarska-f14-/sk_svet.asp?c=A121122_081332_sk_svet_p70#ixzz2D28O1U8y

Advokát židovského pôvodu, ktorého prarodičov príslušníci Šípových krížov zastrelili a hodili do Dunaja, sa chystá usadiť v Izraeli.
"Hlavným dôvodom sú hrubé antisemitské útoky, ktoré sa proti mne spustili, ako aj to, že prakticky ani jedna demokratická organizácia sa za mňa nepostavila," povedal pre noviny Pest Megyei Hírhatár.
Štyridsiatnik Dániel sa mieni usadiť v Tel Avive, kde sa chce naučiť po hebrejsky, zaradiť sa do spoločnosti a nevylučuje ani to, že absolvuje civilnú službu v izraelskej armáde.
Dániel v máji vyvolal v Maďarsku obrovský rozruch, keď v malej obci pri Balatone iba tri dni po odhalení Horthyho pamätníka oblial drevenú sochu farbou a regentovi na krk zavesil tabuľku s nápisom Masový vrah, vojnový zločinec. Súd ho predminulý mesiac uznal vinným z poškodzovania cudzej veci. Uložil mu však najmiernejší možný trest: pokarhanie.
Aktivista sa od sudcu dočkal aj prekvapujúceho uznania. "Protest proti odhaleniu sochy má morálne pozitívny obsah, je spoločensky prospešným upriamením pozornosti," citoval Istvána Kovacsicsa denník Népszabadság. "Snahy o rehabilitáciu Horthyho podkopávajú pokojné spoločenské spolužitie, urážajú rodiny obetí druhej svetovej vojny a rozdeľujú verejnosť," dodal Kovacsics, ktorý si tým vyslúžil kritiku podpredsedu najvyššieho súdu.
Vláda Viktora Orbána od príchodu k moci v tichosti podporuje obrodzujúci sa Horthyho kult. Podľa Dániela sa však v tieni sôch nacistického prisluhovača, ktorý poslal státisíce ľudí na smrť, nedá dôstojne žiť.
Pre otvorene hlásaný antifašizmus musel byť Dániel nepretržite v strehu. Vchod do jeho advokátskej kancelárie niekto počarbal preškrtnutými Dávidovými hviezdami a nápisom Zomrieš, Péter Dániel. Na budapeštianskom pamätníku obetí krutovlády Šípových krížov páchatelia napísali: "Toto nie je vaša krajina, špinaví Židia." A ďalší nápis naznačoval, že ide o odvetu za zneuctenie Horthyho sochy: "Poďakujte za to Dánielovi." Pri útoku pravicových extrémistov na protifašistickú demonštráciu, ktorú Dániel organizoval, mu hrozilo lynčovanie. A líder ultranacionalistických motorkárov mu v budove súdu neváhal úderom do brady vyraziť zub.
"Čoraz viac si uvedomujem, že som v Maďarsku skutočne cudzincom. Táto krajina nedokáže kultúrne, čestne a demokraticky pristupovať k tunajším menšinám, najmä rómskej a židovskej," povedal pre Pest Megyei Hírhatár. Dániel, ktorý aktívne podporoval projekt expremiéra Gordona Bajnaiho na zomknutie síl demokratickej opozície, je znechutený váhavosťou Orbánovych protivníkov, vinou ktorej podľa neho po voľbách v roku 2014 hrozí vznik koalície Fideszu s extrémistickým Jobbikom. "A v takej krajine, kde ešte viac zosilnie rasizmus, antisemitizmus a revizionizmus, nechcem žiť," dodal.

Čítajte viac:
https://spravy.pravda.sk/bojovnik-proti-horthymu-uteka-z-madarska-f14-/sk_svet.asp?c=A121122_081332_sk_svet_p70#ixzz2D28fFgyN

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Neonacismus
« Odpověď #82 kdy: 25. Listopadu 2012, 22:17:05 »
je to špatný. Připadám si jak na ostrově, zlatá ČR :(



Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179

Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179
Re:Neonacismus
« Odpověď #85 kdy: 21. Února 2013, 11:32:56 »
Dotaz.
Kde už končí demokracie a sloboda prejavu ?
A kde už začína tolerance zla?
Pýtam sa kvôli tomuto:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/259749-s-hviezdou-v-madarsku-povolili-aj-hakovy-kriz/

Offline santos

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 179
Re:Neonacismus
« Odpověď #86 kdy: 8. Května 2013, 13:42:57 »
Dneska si pripomíname oslobodenie Jeruzalema ale aj oslobodenie celého sveta 8. respektíve 9. mája 1945 od Nemecko-Taliansko-japonských fašounov a ich mnohých kolaborantov a prisluhovačov, žiaľ Bohu aj mnohých slovenských českých a iných Qislingov :
Den Pobedy День Победы Moscow 9.may 2007




Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Neonacismus
« Odpověď #88 kdy: 26. Května 2013, 00:22:50 »
Rozhodně se na ně nezapomnělo, v Izraeli funguje organizace veteránů, mají sociální výhody a dost silnou lobby v Knessetu. Myslím,, že z jednoho setkání nelze psát článek, který má za cíl hlavně postavit Izrael do poněkud špatného světla či spíš přítmí.
Řekla bych, že veterání z II. světové války tady v Izraeli žijí mnohem lépe než v Rusku. Ovšem to již v článku zmíněno není.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15