Autor Téma: Neonacismus  (Přečteno 46958 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zina

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #25 kdy: 12. Května 2011, 12:20:08 »
Troufám si tvrdit,že v extrémních podmínkách by každý z nás byl schopen přežít.Pochybují,že cikáni by byli schopni přežít.Každý z nás by velice rychle začal totíž pracovat na přežití,což u cikánu neplatí.Jen s krádežemi dlouho nevydržíte.
Z mých zkušeností vím,že můžete chtít vy pomoci sebevíc,ale kde není zájem,tak to prostě nejde.Vidím to každý den,ve škole,v rodinách.Nejhorší na tom je,že dnešní cikánské rodiny jsou na tom mnohem huře,než byly před 20 lety.Devastace je obrovská.Dnešní děti v těchto komunitách neznají nic pozitivního ze života.Samozřejmě jsou vyjímky,ale těch je tak málo.
Přesvědčit Romy nebo cikány(většinu),aby nejen pracovali,ale také s penězma hospodařili je nadlidský úkol.A v tomto já vidím největší problém.Když někdo přichází snadno k penězům,nezná jejich cenu.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #26 kdy: 12. Května 2011, 12:35:41 »
Otázka : Co vlatně Romové aktivně dělají pro to, aby tuto představu o sobě u lidí  změnili? Udělali kdy pro to vůbec něco?
P.S. abyste si nemyslela, že vinu chci házet jen na Romy. Bílá společnost je vinna tím, že jim jejich jednání nejenže toleruje, ale i přímo nebo nepřímo podporuje.

No jo to je právě ono..
 
 A proč si myslíte, že by měli dělat ještě něco dalšího než to, že nebudou krást peněženky a chodit do práce žít jako hodní, slušní a spořádaní občané??
 
 Martine, pokud to nevíte, tak mě to mrzí, ale těžko s tím tady a teď něco udělám.. Jistě že toho dělají hodně, ale to opravdu vidí jen ti, kteří to chtějí vidět.. (jak mezi Romy, tak mezi neromy..)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Neonacismus
« Odpověď #27 kdy: 12. Května 2011, 12:42:36 »
Kdo nejí, ať nepracuje ! ;)
 
Domnívám se, že Romové nějak necítí potřebu někomu něco dokazovat, resp. někoho přesvědčovat, že "nikomu nechtějí vyčorovat perzu". Oni se sebou problémy nemají a vystačí si tací, jací jsou. Nemají nějaké náznaky komplexu méněcennosti či pocit provinilosti, že je někdo podezřívá z nekalostí. (Takto může uvažovat "gadžo", vychovaný ve stylu "zločin a trest", pokoušející se skrze svoji mentalitu vžít do mentality, kterou nezná.)  ;)  Romové jsou suverénní a pochopí je pouze ten, kdo pochopí jejich hodnotovou stupnici.  :D  Prostě - tady mě máte takového, jaký jsem. Jestli vám to vadí, je to váš problém, nikoliv můj.
 
Troufám si tvrdit,že v extrémních podmínkách by každý z nás byl schopen přežít.Pochybují,že cikáni by byli schopni přežít.
Nesouhlas, Zinočko.  ;D  Zkuste si to technicky představit. Romové jsou schopni plynule přejít na život s kotlíkem na ohni u potoka. Já a mnoho jiných nikoliv. ... a o tom to je. 8)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #28 kdy: 12. Května 2011, 12:50:50 »
Romové jsou schopni plynule přejít na život s kotlíkem na ohni u potoka. Já a mnoho jiných nikoliv. ... a o tom to je. 8)

no proto to taky intenzivně trénujem ..  ;D ;D



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #29 kdy: 12. Května 2011, 12:57:57 »
Nemyslím ale, že by ten vztek řady pracujících lidí, kteří to nemají lehké, ale snaží se, směřoval cíleně jen vůči Romům. Směřuje vůči obecně vůči flákačům, neromským i romským.

 :( no.. jak kdy.. jak kdy..

Právě neochota standardních politických stran zastat se lidí, kteří dělají za podprůměrné mzdy (ale dělají!), spolu s falešnou politickou korektností, zakazující pojmenovávat konkrétní potížisty, vedou k tomu, že se občané obracejí k extrémistům. Ti sice nabízejí recepty na řešení stupidní, ale alespoň nějak projevují zájem.

 :-[ :( :o ??? ::) .. ježišmarjá.. Scoolie..


Zkuste si někdo představit, že jste se narodili jako Rom. Ve slušné rodině.  Přesto, pokud to je na vás vidět, že jste Rom nebo Romka, musíte už od školky počítat s tím, že budete muset neustále dokazovat každému člověku s kterým se setkáte, že nejste hajzl, který mu chce ukrást peněženku.
Pořád znovu a znovu, všude kam přijdete, s kýmkoli se setkáte..

A přitom jste nikdy nikomu nic neukradli, ani vy ani vaši rodiče. Dospělí členové vaší rodiny chodí normálně do práce, ale máte spoustu příbuzných a sousedů, kteří by chtěli chodit do práce, ale tu práci prostě nenajdou.
Takové ty kecy "kdo pracovat chce, tak si práci najde.." .. takhle mluví ti, kdo nikdy nebyl nezaměstnaný a nikdy si práci nehledal.. Kdo sám na své kůži nezažil několikeré opakované odmítnutí neví o čem je řeč..


Stejně jsou na tom třeba ti Vietmanci. Anebo zpočátku byli. Nemusí se nám to líbit, ale prostě to tak je. A nejlepší cestou je přesvědčovat majoritu, že ten dojem je mylný. Vietnamcům se to podařilo, tak proč by se to nepodařilo Romům?

To, že by někdo chtěl chodit do práce, ale nesežene ji, je jistě pravda. Na druhou stranu se zbývá zeptat, čí je to chyba? proč jiní ji mají? Není to třeba tím, že romská komunita "žije dneškem" a prakticky nedbá na vzdělání svých dětí?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #30 kdy: 12. Května 2011, 13:00:51 »
Troufám si tvrdit,že v extrémních podmínkách by každý z nás byl schopen přežít.Pochybují,že cikáni by byli schopni přežít.Každý z nás by velice rychle začal totíž pracovat na přežití,což u cikánu neplatí.Jen s krádežemi dlouho nevydržíte.
Z mých zkušeností vím,že můžete chtít vy pomoci sebevíc,ale kde není zájem,tak to prostě nejde.Vidím to každý den,ve škole,v rodinách.Nejhorší na tom je,že dnešní cikánské rodiny jsou na tom mnohem huře,než byly před 20 lety.Devastace je obrovská.Dnešní děti v těchto komunitách neznají nic pozitivního ze života.Samozřejmě jsou vyjímky,ale těch je tak málo.
Přesvědčit Romy nebo cikány(většinu),aby nejen pracovali,ale také s penězma hospodařili je nadlidský úkol.A v tomto já vidím největší problém.Když někdo přichází snadno k penězům,nezná jejich cenu.

Problém současných romských dětí je, že nemají pozitivní vzory. Pokud rodiče (z jakéhokoliv důvodu) žijí na dávkách a nepracují, vzdělání mají na úrovni zvláštní školy, kdo je dětem vzorem a co z nich může vyrůst - byť by měly jinak předpoklady k normálnímu vzdělání a začlenění do společnosti?
A kdo je tím vinen? Společnost? Nebo spíš konkrétní rodiny?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #31 kdy: 12. Května 2011, 13:06:50 »
Není to třeba tím, že romská komunita "žije dneškem" a prakticky nedbá na vzdělání svých dětí?

ale jo.. jistě že to je z velké části způsobeno právě tímto..

jenže to je právě ta tradice, kterou je tak strašně těžko měnit..
a navíc se mnohým vzdělaným Romům stalo to, o čem vy a ani mnozí další mnoho nevíte..
že ani přes svoje vzdělání tu práci neseženou..  :(

A když k tomu přidáte příšernou úroveň českého školství..   :(

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #32 kdy: 12. Května 2011, 13:37:35 »
Otázka : Co vlatně Romové aktivně dělají pro to, aby tuto představu o sobě u lidí  změnili? Udělali kdy pro to vůbec něco?
P.S. abyste si nemyslela, že vinu chci házet jen na Romy. Bílá společnost je vinna tím, že jim jejich jednání nejenže toleruje, ale i přímo nebo nepřímo podporuje.

No jo to je právě ono..
 
 A proč si myslíte, že by měli dělat ještě něco dalšího než to, že nebudou krást peněženky a chodit do práce žít jako hodní, slušní a spořádaní občané??
 
 Martine, pokud to nevíte, tak mě to mrzí, ale těžko s tím tady a teď něco udělám.. Jistě že toho dělají hodně, ale to opravdu vidí jen ti, kteří to chtějí vidět.. (jak mezi Romy, tak mezi neromy..)
No právě! Nekrást ty peněženky ani nic jiného a chodit do práce. Podívejte, kolik je tady zahraničních dělníků, kteří jsou rádi, že tu pracují i za minimální mzdu. Myslíte, že kdyby ze strany Romů byla skutečně ochota pracovat, že by jejich místa nezaplnili?
P.S.  to příšerné školství  každým rokem produkuje nové vzdělance, studují tu i cizinci.  Nebude to spíš o ochotě nebo neochotě studovat?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #33 kdy: 12. Května 2011, 13:42:54 »
nevím.. nevím.. nevím..

můj muž pracovat chtěl, ale kolikrát nepracoval.. a někdy taky nechtěl, protože ho to věčné postrkování a ponižování už sralo a taky to nebyl žádný beránek.. chodil sbírat staré železo na stavby.. chodila jsem s ním.. s kočárkem..

nic o tom životě nevíte..

Zina

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #34 kdy: 12. Května 2011, 13:47:49 »
Milý pane gvodrazko :)  Jsem schopná i bez kotlíku přežít v lese.Mám za sebou několik pobytu v přírodních podmínkách.Bez zakoupeného jídla jsem přežila a k mému dobru i s úbytkem váhy.A nemít jinou možnost,zvládl by jste to také.
PS. ;) Pro začátek mohu nabídnout školu v přírodě,není až tak extremně náročná.Jeden den s dětmi se staráme sami o sebe.

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #35 kdy: 12. Května 2011, 13:52:07 »
nevím.. nevím.. nevím..

můj muž pracovat chtěl, ale kolikrát nepracoval.. a někdy taky nechtěl, protože ho to věčné postrkování a ponižování už sralo a taky to nebyl žádný beránek.. chodil sbírat staré železo na stavby.. chodila jsem s ním.. s kočárkem..

nic o tom životě nevíte..
Nebude to všechno spíš o motivaci? Když mám dobrou motivaci ukázat, že jsem v něčem opravdu dobrý, tak to dokážu. Vždycky se v životě najdě něco, co člověka štve. Jenže je to o tom to překonat a jít dál. Taková zdravá zarputilost není ani trochu na škodu. ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #36 kdy: 12. Května 2011, 13:53:01 »
Milý pane gvodrazko :)  Jsem schopná i bez kotlíku přežít v lese.Mám za sebou několik pobytu v přírodních podmínkách.Bez zakoupeného jídla jsem přežila a k mému dobru i s úbytkem váhy.A nemít jinou možnost,zvládl by jste to také.
PS. ;) Pro začátek mohu nabídnout školu v přírodě,není až tak extremně náročná.Jeden den s dětmi se staráme sami o sebe.

hi hi hi.. bingo..  8)   .. v našich přírodních podmínkách bez koupeného jídla to jde jen když ukradnete brambory na poli.. :-))))))))))))).. naše děcka to zkoušely na Šumavě a byli z toho řádně zdecimovaní..

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #37 kdy: 12. Května 2011, 13:55:52 »
Nebude to všechno spíš o motivaci? Když mám dobrou motivaci ukázat, že jsem v něčem opravdu dobrý, tak to dokážu. Vždycky se v životě najdě něco, co člověka štve. Jenže je to o tom to překonat a jít dál. Taková zdravá zarputilost není ani trochu na škodu. ;)

jo jenomže furt dokola někomu něco dokazovat člověka po čase docela otráví..

Zina

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #38 kdy: 12. Května 2011, 14:14:31 »
Milá Marcelko.Byla jsem několikrát v Beskydech.Jedli jsme houby,ovoce.neměla bych to psát,ale i ptačí vejce a zajíce.Musím říci,že jsme opravdu celé dny mysleli jak se zasytit.

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #39 kdy: 12. Května 2011, 14:19:28 »
Nebude to všechno spíš o motivaci? Když mám dobrou motivaci ukázat, že jsem v něčem opravdu dobrý, tak to dokážu. Vždycky se v životě najdě něco, co člověka štve. Jenže je to o tom to překonat a jít dál. Taková zdravá zarputilost není ani trochu na škodu. ;)

jo jenomže furt dokola někomu něco dokazovat člověka po čase docela otráví..
Tak se radši nechám otrávit a vzdám se něčeho, co je dobré? Taky postoj.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #40 kdy: 12. Května 2011, 14:27:48 »
martine nic takového jsem neřekla..

jen že někdy nemá cenu dokazovat něco, co ti druzí stejně neuznají

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #41 kdy: 12. Května 2011, 15:02:00 »
nevím.. nevím.. nevím..

můj muž pracovat chtěl, ale kolikrát nepracoval.. a někdy taky nechtěl, protože ho to věčné postrkování a ponižování už sralo a taky to nebyl žádný beránek.. chodil sbírat staré železo na stavby.. chodila jsem s ním.. s kočárkem..

nic o tom životě nevíte..

Každý musí v životě někomu něco dokazovat - pokud mu záleží na názorech jiných. Nejde o to, že by někdo od Romů chtěl, aby něco dokazovali. Prostě ať si žijí jak chtějí, pokud to není na úkor jiných. A okolí časem na to přijde.

 Těm mnou mnohokrát zmíněným Vietnamcům v ČR taky nikdo pomocnou ruku nepodával, ale oni se nevzdali, a všem navzdory uspěli. Dnes je majorita respektuje právě proto, že V. něco dokázali. Mohu respektovat lidi, jejichž děti mají vynikající studijní výsledky, kteří mě ničím neobtěžují. Bez ohledu na to, co kdo říká, si takových lidí vážím. A když to tak udělala půlka republiky, najednou se zjistilo, že během desetiletí už Čech nevnímá Vietnamce jako "rákosníky", ale jako celkem fajn sousedy.

Je na Romech, aby přesvědčili okolí. Anebo ať tedy nepřesvědčují - ale taky si nestěžují. O respekt se bojuje, o respekt se neprosí. Když chci, aby mě ostatní uznávali, musím si to vydobýt. Ne vystěžovat...
D

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #42 kdy: 12. Května 2011, 15:50:50 »
Představte si Marcelo, že musíte dokazovat celý život. Ve škole učiteli, že jste zvládla látku,  jako zaměstnanec šéfovi,  že zrovna vy jste člověk na svém místě,  nebo jako samostatně vydělávající svým klientům, že jste hodna jejich důvěry.... V zásadě nemusíte dokazovat nic pouze Nejvyššímu, neb ten nás zná líp než my sami sebe. Ale on Vám to napsal scooolie velice výstižně.
 
« Poslední změna: 12. Května 2011, 15:55:43 od martindepores »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #43 kdy: 12. Května 2011, 15:56:55 »
jo.. fajn.. tak jste mi to nandali.. cítíte se dobře? (já ne)
 jen říkám, že skutečnost je trochu někde jinde, než si ji všichni představujeme..

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Neonacismus
« Odpověď #44 kdy: 12. Května 2011, 16:12:09 »

Konkrétní čísla o zaostalé sociální části Romů nemám, snad jen mohu doporučit film Bastardi- vystihuje celkem dost přesně můj názor-že větší procento Cikánů je na tom s morálkou na štíru, Češi v tom samo jedou taky, ale je jich míň. Samozřejmě že pokud byste byla slušný Cikán je špatné od ostatních, že jim musíte něco dokazovat. 




PS: Chtěl bych uvést, že necítím nejmenší antipatie vůči Romům-pouze se snažím zaujmout správný postoj -není to lehké při takovém proudu radikálních názorů Pro i Proti
A také bych se chtěl distancovat od lidí co nenávidí Vietnamce i Romy-domnívám se, že pokud mají takový názor na Vietnamce, jejich názor na Romy je není podložen ničím jiným než antipatiemi-rasismem v dnešním slova smyslu  

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #45 kdy: 12. Května 2011, 16:18:23 »
jo.. fajn.. tak jste mi to nandali.. cítíte se dobře? (já ne)
 jen říkám, že skutečnost je trochu někde jinde, než si ji všichni představujeme..
Není to o tom někomu něco nandat. Je to třeba o tom být schopný se na věc kouknout jinak a zkusit se zamyslet nad argumenty toho druhého. 

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Neonacismus
« Odpověď #46 kdy: 12. Května 2011, 16:22:54 »

Určitě je mi líto, že jste na obhajování druhé strany barikády sama, ale ujišťuji vás že se nesnažím onu barikádu posunout, ale postavit se přesně na její vrchol. Zajisté bych se postavil proti některým názorům z druhé strany-v této diskuzi však nepadli názory, které bych mohl potvrdit či vyvrátit. 

Zajisté je Romům často křivděno, ale zde to neregistruji-jsou zde pouze lehoulince radikálnější názory (než ty moje) o jejichž pravdivosti se mohu pouze dohadovat. 

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Neonacismus
« Odpověď #47 kdy: 12. Května 2011, 18:14:54 »
Vždycky, když tento problém někdo někde prezentuje, diskutuje, rozmazává apod. tak si musím vzpomenout na to, jak na haifské univerzitě dělala post doktorát jedna česká vědkyně - cikánka a vedle vědeckých ambicí se snažila také se tu vdát, vskutku si našla křesťana araba také vědce a  žijí spolu tady. Řekla, že tady není nijak nápadná a nikdo neakcentuje to, že je "jiná" . Jistě je to jeden příklad, ale napovídá, že i když v ČR dokázala hodně, tak přesto se cítila jako outsider a raději odešla sem do toho "rasistického" Izraele. Takže k shrneme-li to, jsou romové a jiní, kteří se snaží a jsou jiní, kteří se nesnaží a ti i ti mají určité problémy, ovšem někdy je snazší plakat, než dělat a to furt, imervere, protože to se od nás na tomto světě čeká.

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Neonacismus
« Odpověď #48 kdy: 12. Května 2011, 18:17:19 »
Byl bych rád, kdyby se zde zmínění chopili práce a nevysávali stát,  za to by jim byl nejeden člověk  vděčný. V této republice existuje rasizmus to jo, ale z jejich strany jen se podivejte jak snimi jednaj na úřadech a jak s vámi. 

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #49 kdy: 12. Května 2011, 18:27:46 »
fajn..  Alberte a jak s vámi jednají na úřadě? mračí se na vás?
a viděl jste že se na nějakého roma usmáli?
nedali vám přídavky na dítě? a jim ano?

no mě je taky nedali.. nemám na ně totiž při svém závratném příjmu nárok..

Vy jste byl někde svědkem toho, že s Romy jednali na úřadě vlídně, zatímco s Čechem vymetli? Docela bych to chtěla i vidět.. ale nevěřím tomu, že se to někde stalo..

kecy.. kecy.. kecy..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15