Autor Téma: Nový přistěhovalec  (Přečteno 6549 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Nový přistěhovalec
« kdy: 25. Března 2011, 10:41:08 »
Kdysi jsem četl, že noví přistěhovalci mají nárok na některé výhody (během prvního roku), například mohou v některých obchodech "nakupovat" zdarma, mají daňové úlevy atp. Můžete mi někdo poskytnout informace hlavně o tom "nakupování" zadarmo? Za jakých podmínek, co a v jakých obchodech. Díkec  :D

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Nový přistěhovalec
« Odpověď #1 kdy: 25. Března 2011, 12:55:38 »
Zkouším najít nějaké informace na netu, ale našel jsem pouze informace že nějaké neziskovky dávají potravinové vouchery do supermarketů. Pak o slevách na byt a tak dál, ale o možnosti nákupu základního zboží a potravin během prvního roku zdarma nic. Asi to bude jen taková legenda. Prej se o tom Olim většinou dozvědí, až po roce kdy už na to nemají nárok.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Nový přistěhovalec
« Odpověď #2 kdy: 25. Března 2011, 14:31:07 »
O nákupech zdarma jsem nikdy neslyšela, je třeba se zeptat, co jsem ale slyšela a co existovalo, nevím zda to ještě platí, že olim, kteří žijí na vesnicích mají (měli) veřejnou dopravu zdarma. Tedy alespoň EGGED. Olim, kteří žijí ve městech tuto výhodu první rok nemají. Je to ovšem dost podstatná výhoda, pokud se někdo rozhodne žít na vesnici. Elektrické spotřebiče lze koupit bez VAT, což je také dobré, ale je to dost "procedura". Hodně úspěchů hlavně v boji s byrokracií.  ;)

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Nový přistěhovalec
« Odpověď #3 kdy: 28. Března 2011, 11:36:23 »
Zdá se, že je to jen nějaká legenda.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re:Nový přistěhovalec
« Odpověď #4 kdy: 30. Března 2011, 15:34:34 »
Pokud si dobře pamatuju tak to někdo na výše uvedený téma psal, ale jaksi to nemůžu najít.   :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15