Autor Téma: Změny na fóru  (Přečteno 61722 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #50 kdy: 14. Září 2011, 10:23:52 »
Přimlouvala bych se, aby na titulní stránce byly pouze odkazy ze sportovních aktualit pana Stejskala a k ostatním ať se čtenář prokliká pokud chce. Myslím, že tuto "výstřižkovou službu", kterou eretz poskytuje tím že aeg dává prostor, poskytovat nemusí, navíc některé články jsou opravdu poněkud ehm, ehm ... vedle.

Offline Yan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
Re:Změny na fóru
« Odpověď #51 kdy: 8. Června 2012, 13:51:30 »
Tak jsem se probíral fórem a (možná jsem jenom slepej), je někde z fóra proklik na Eretz?.... nějak ho nevidím.

Jo a ještě by možná nebylo od věci kdyby kolonka Poslední příspěvky nějak filtrovala příspěvky ze sportu a od aege.... to není nic proti panu Stejskalovi ani aegemu, akorát když ve sportu přibydou výsledky posledních zápasů fotbalový ligy tak to zcela vytlačí poslední diskuzní příspěvky na fóru z týhle kolonky.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #52 kdy: 8. Června 2012, 13:54:19 »
Tak jsem se probíral fórem a (možná jsem jenom slepej), je někde z fóra proklik na Eretz?.... nějak ho nevidím.

úplně vpravo nahoře


Jo a ještě by možná nebylo od věci kdyby kolonka Poslední příspěvky nějak filtrovala příspěvky ze sportu a od aege.... to není nic proti panu Stejskalovi ani aegemu, akorát když ve sportu přibydou výsledky posledních zápasů fotbalový ligy tak to zcela vytlačí poslední diskuzní příspěvky na fóru z týhle kolonky.

taky jsem o tom kdysi přemýšlela.. ale pak jsem si zvykla :))

Offline Yan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
Re:Změny na fóru
« Odpověď #53 kdy: 8. Června 2012, 18:44:46 »
A mám další dotaz.... sem se přihlásím, pod články na Eretzu to nejde. To tak má být, nebo je něco špatně?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #54 kdy: 8. Června 2012, 20:00:36 »
no a registroval jste se tam?

Offline Yan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
Re:Změny na fóru
« Odpověď #55 kdy: 9. Června 2012, 13:48:33 »
no a registroval jste se tam?
No na to se ptám  :) ....čili jestli tomu dobře rozumím, registrace na fóru Eretzu není registrací na Eretzu.

Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Změny na fóru
« Odpověď #56 kdy: 9. Června 2012, 21:01:11 »
Registrace na Fóru nezakládá registraci na hlavní stránce. Snažím se již dlouhou dobu se na hlavní stránce zaregistrovat, ale vůbec se mi nedaří. Může-li mi někdo pomoci prosím, poraďte.
Vždy se mi objeví anglický text, že ( volně přeloženo) stránka nepřijímá snad ze strachu ze spamů. Překládal mi text někdo jiný, který se mě snažil zaregistrovat, ale  také se to nepovedlo.
A přitom jsem tak moc chtěla zareagovat na jistou přispěvovatelku při jistém článku.
Takže, poradí-li mi někdo, budu mu vděčná.

Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Změny na fóru
« Odpověď #57 kdy: 11. Června 2012, 10:25:37 »
 :) Sama sobě a Yanovi odpovím, že dobrá věc se podařila. A Yanovi napovím: jméno si nedávej stejné jako zde na fóru,ale jiné,tzn. ne Yan !!!
Podle všeho to byl ten problém. >:D

Offline Yan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
Re:Změny na fóru
« Odpověď #58 kdy: 11. Června 2012, 19:06:17 »
...Yanovi napovím: jméno si nedávej stejné jako zde na fóru,ale jiné...
To mě samozřejmě napadlo taky... ale moc se mi to nezdá že by to mělo být tak aby člověk měl na Eretzu jinej nick než na fóru. Kromě toho je tady pár jedinců co maj tady i tam stejnej nick... že by protekce? ;D

Offline Yan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
Re:Změny na fóru
« Odpověď #59 kdy: 11. Června 2012, 19:32:22 »
...Podle všeho to byl ten problém. >:D
Tak ne, v tom to nebylo paní Farkačová... podařilo se mi tam zaregistrovat pod stejným nickem jako tady.

Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Změny na fóru
« Odpověď #60 kdy: 11. Června 2012, 20:38:50 »
 Poslední můj text byl mylný. Nepustí mne tam. Prostě se tam nikdy nedostanu. Chvilku jsem měla naději, už je po ní.
Mějte se v komentářích na titulní stránce dobře a pište, ať můžu aspoň číst. :-[ 

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #61 kdy: 12. Června 2012, 16:41:23 »
Poslední můj text byl mylný. Nepustí mne tam. Prostě se tam nikdy nedostanu. Chvilku jsem měla naději, už je po ní.
Mějte se v komentářích na titulní stránce dobře a pište, ať můžu aspoň číst. :-[

Ivo, přidal jsem vaši IP "násilně" na whitelist a zakázal kontrolu oproti 6 používaným globálním databázím sploggerů spammerů a jiné havěti. Netuším proč, leč ocitla jste se po kontrole na blacklistu. Pravděpodobně někdo od vašeho providera zlobil tak moc, že se jeho celá síť ocitla v nemilosti.
Pokud by se vám ani nadále nedařilo na hlavní stránku Eretzu přihlásit (registrovaná jste), dejte mi prosím vědět soukromou zprávou; nestíhám číst vše na fóru.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #62 kdy: 12. Června 2012, 16:45:15 »
Tak ne, v tom to nebylo paní Farkačová... podařilo se mi tam zaregistrovat pod stejným nickem jako tady.

Yane, vskutku v tom problém nebyl, a kontrolou jste prošel v pohodě (to nás zase čekají veselé časy  :o :) )
Jinak obecně doporučuji přihlašovat se v pravém sloupci dole. Pokud máte povolené cookies a zakliknete "pamatuj si mě", nebudete se muset ani odhlašovat a při příští návštěvě budete automaticky přihlášen.

Offline aege

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 436
Re:Změny na fóru................
« Odpověď #63 kdy: 13. Června 2012, 11:06:28 »
To bylo myšleno jak ???? :-[ ???

Mám zato,že tu - výstřižkovou službu- dělám ke spokojenosti zdejších čtenářů a nee pro svoje vlastní potěšení a prostor ,fakt že tu žádný nevlastním a ani vlastnit nechci, pokud je tomu tak jak to bylo napsáno  zoom . :o Čtenáři vědí kde mne mají hledat. ;)

Navíc se v posledních 8 dnech hodně těžko dostávám na Izraelské ozvěny,bych ehm.... mohla odkazy vkládat.
A ty se dávají ted hooodně složitě a třeba až na čtvrtý pokus.
Nevím zda to je záměr a nebo pokus o blok mého nicku,nebo komu jsem trnem v oku,lidově řečeno.

Že se od modernizace  nemohu přihlásit na hlavní stranu Eretzu,ač jsem tam přihlášena už aspon 2 roky,to už také  neřeším.
Páč se mi nechce  rozpitvávat zda je to vinou řádění nějakého šotka a nebo úmysl ! :(

Jeden neví co si má o všem myslet !

P.s.: Všem ,koho mé odkazy zaujaly ,děkuji za kladné ohlasy a hodnocení. :-*



Přimlouvala bych se, aby na titulní stránce byly pouze odkazy ze sportovních aktualit pana Stejskala a k ostatním ať se čtenář prokliká pokud chce. Myslím, že tuto "výstřižkovou službu", kterou eretz poskytuje tím že aeg dává prostor, poskytovat nemusí, navíc některé články jsou opravdu poněkud ehm, ehm ... vedle.

Offline Yan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
Re:Změny na fóru................
« Odpověď #64 kdy: 14. Června 2012, 00:45:45 »
To bylo myšleno jak ??? ? :-[ ???

Přimlouvala bych se, aby na titulní stránce byly pouze odkazy ze sportovních aktualit pana Stejskala a k ostatním ať se čtenář prokliká pokud chce. Myslím, že tuto "výstřižkovou službu", kterou eretz poskytuje tím že aeg dává prostor, poskytovat nemusí, navíc některé články jsou opravdu poněkud ehm, ehm ... vedle.
Nevím jak to bylo myšleno, ale myslím že rozumím (alespoň se domnívám že rozumím). V podstatě jde o to že na titulní stránce Eretzu se zobrazuje cca 10 (nebo tak nějak) posledních diskuzních příspěvků z fóra... no a pokud tisk a sport dá, budou 4 z tvé výstřižkové služby a 6 bude sportovních výsledků z fotbalu, tenisu, řeckořímského zápasu, atp. Nic proti tomu, ale ani jedno ani druhé nejsou zrovna typické diskuzní příspěvky.... takže pro přehled o tom kde to žije pak ten rámeček na titulní straně trochu ztrácí smysl. Osobně bych přivítal udělat pro sport samostatnou kolonku (aby se tam zjevilo posledních 10 příspěvků ze sportovní sekce) no a u výstřižkové služby aege bych to viděl podobně.
 

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #65 kdy: 14. Června 2012, 07:03:34 »
Milá aege, v ČR a SK vzchází spousta novin a ty mají své internetové podoby, anebo pouze internetové. Všichni rádi píší o Izraeli ale ne všichni vždy chytře a objektivně. Někteří dokonce velmi hloupě a zle. A fórum eretz není nástěnka, kam je třeba připínáčkovat všechno co kde kdo napíše. Když někdo chce číst antisemitský bulvár je to jeho svobodná vůle, ale eretz není platforma, která by toto měla servírovat. Podle mého názoru uděláte lépe, když občas upozorníte na nějaký zajímavý článek, akci apod. úplně všechno bez výběru je opravdu zbytečné. Nikdo vám nechce ublížit, ale pochopte, že jste na "území", které někdo nějak spravuje. To je jakoby jste přišla na něčí zahradu, kde pěstuje třeba jiřinky a řekla tady jsou semena petržele, mrkve a ředkviček, já ti je sem nasadím protože jsou zdravé. Já vím, metafora kulhá, některé sem postované články jsou spíš nezdravé. Tak se nezlobte a snažte se ten problém pochopit z jiného úhlu pohledu než je ten váš.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #66 kdy: 14. Června 2012, 07:12:20 »
Já bych měla ještě jednu trochu primitivní poznámku. Možná se přihlašujete stejným jménem a jiným heslem, ale váš počítač si pamatuje heslo pro fórum a rovnou ho použije i pro komentář. Zkuste prověřit i tuto možnost, která sice není na úrovni Vaderovy high tech, ale někdy i ty malé věci mají význam.
 
 
Poslední můj text byl mylný. Nepustí mne tam. Prostě se tam nikdy nedostanu. Chvilku jsem měla naději, už je po ní.
Mějte se v komentářích na titulní stránce dobře a pište, ať můžu aspoň číst. :-[

Ivo, přidal jsem vaši IP "násilně" na whitelist a zakázal kontrolu oproti 6 používaným globálním databázím sploggerů spammerů a jiné havěti. Netuším proč, leč ocitla jste se po kontrole na blacklistu. Pravděpodobně někdo od vašeho providera zlobil tak moc, že se jeho celá síť ocitla v nemilosti.
Pokud by se vám ani nadále nedařilo na hlavní stránku Eretzu přihlásit (registrovaná jste), dejte mi prosím vědět soukromou zprávou; nestíhám číst vše na fóru.

Offline aege

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 436
Re:Změny na fóru...................
« Odpověď #67 kdy: 14. Června 2012, 09:20:09 »
Milá aege, v ČR a SK vzchází spousta novin a ty mají své internetové podoby, anebo pouze internetové. Všichni rádi píší o Izraeli ale ne všichni vždy chytře a objektivně. Někteří dokonce velmi hloupě a zle. A fórum eretz není nástěnka, kam je třeba připínáčkovat všechno co kde kdo napíše. Když někdo chce číst antisemitský bulvár je to jeho svobodná vůle, ale eretz není platforma, která by toto měla servírovat. Podle mého názoru uděláte lépe, když občas upozorníte na nějaký zajímavý článek, akci apod. úplně všechno bez výběru je opravdu zbytečné. Nikdo vám nechce ublížit, ale pochopte, že jste na "území", které někdo nějak spravuje. To je jakoby jste přišla na něčí zahradu, kde pěstuje třeba jiřinky a řekla tady jsou semena petržele, mrkve a ředkviček, já ti je sem nasadím protože jsou zdravé. Já vím, metafora kulhá, některé sem postované články jsou spíš nezdravé. Tak se nezlobte a snažte se ten problém pochopit z jiného úhlu pohledu než je ten váš.

Milá zoom,
kdyby na Foru Eretz bylo co k přečtení(a ne jen několik let staré diskuzní příspěvky) a byl tu nějaký pohyb,
akce či diskuze ,a lidé se tu nenudili, nikdy bych si nedovolila zasahovat nějakými odkazy do vašeho Fora.
Ale tady vysloveně ,lidově řečeno,chcípl pes .
Na co vám je rozsáhlé diskuzní forum,když se tu nic neděje?
Lidé jsou otrávení,
administrátorů tu je habaděj .........ale nikdo se nesnaží oživit Forum.
A když se snaží někdo z venku,tak je záhy odkopnut .Řekněte mi jaký to má smysl?
Nato aby sem někdo 6 x do roka napsal pár vět nepotřebujete mít zvláštní talent a svoje chlívečky.

Území které někdo spravuje by mělo vzkvétat a nee upadat.
Podívejte jak např. vzkvétá izraelská poušt,kdyby o ni  lidé nedbali,podobala by se za chvíli Foru Eretzu ;) Kdyby se tu ty jiřinky aspon pěstovali.
Ale spíše to tu vypadá jako by majitelé usnuli na vavřínech a dál je nic nezajímalo.Bojí se asi novot.
Forum je tak veliké ,že tu mohou vedle sebe růst i stromy.

Stačí Vám  pár slov,aby jste přilákali lidi zpět ?
V roce 2008 tu údajně dle vašich statistik bylo 120 lidí,kde jsou ti lidé dnes ?
Proč sem nechodí?Nebude to asi proto že tu nemají co ke čtení?
Mám pocit,jako by jste se báli,aby jste nezůstali v pozadí a proto vše nové a navštěvované ,je vám na obtíž a tudíž se jen kritizuje.

Nevím jak vy,ale já dostávám slůvka pochvaly za odkazy,které jsou vám tak proti srsti.
Navíc jsou docela dost navštěvované,v průměru to dělá až 60 návštěv za 24 hodin.


Ty odkazy sem nedávám pro sebe,ale pro lidi.Ne každý má čas,aby sháněl po netu co je zajímavého a co by si rád přečetl.
Negativní jsou tu proto,aby se lid probudil a začal debatit.Navíc každá strana mince má rub a líc.
A nemyslete si že jsou lidé hloupí a nedokáží si oddělit zrno od plev !Nepodcenujte je !
Mám ale pocit že se lidé bojí zde zúčastnit nějakých  debat .
Jako by to Forum bylo jen pro pár vyvolených,a nebo jen aby se neřeklo.

Krom toho že mne tu někdo z administrátorů vytepe,jsem nečetla žádné kloudné a zajímavé příspěvky. :D

P.s. : Občas se musí vytrhat plevel,aby byly vidět jiřinky ! Pak se sem vejde i ta petržel,celer i ředkvičky .  ;)
        Není krásné se dívat na kvetoucí zahrádku plnou rozmanitých květin a zeleniny?






Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #68 kdy: 14. Června 2012, 11:10:11 »
Ovšem když někdo má pozemek a chce pěstovat jiřinky tak ho prostě zelenina nezajímá.
Takže je tu ještě jiná možnost, otevřít si stránky a mít svojí zahrádku podle svého vkusu a páchat dobro na svůj účet.
 

Offline aege

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 436
Re:Změny na fóru..... zastaralé
« Odpověď #69 kdy: 14. Června 2012, 12:24:51 »
Ovšem když někdo má pozemek a chce pěstovat jiřinky tak ho prostě zelenina nezajímá.
Takže je tu ještě jiná možnost, otevřít si stránky a mít svojí zahrádku podle svého vkusu a páchat dobro na svůj účet.
( to je mazec  :) :D ;) ::) )


Řekla bych dle návštěvnosti ,že zelenina zajímá víc lidí než jedna okoukaná jiřinka  :) ))) :)

Netušila jsem,že je pozemek v soukromých rukách.......... měla jsem zato,že tu vládne pan Scooolio a spol....
 jen vím že vaše jiřinky jsou  staré ,letité a zkostnatělé bez fantazie .....  :D
ale když se vám líbí,a jste na ně pyšná,tak proti gustu žádný dišputát .

Měla jsem zato,že Forum tu je pro čtenáře a nee pro jiřinku.Ehm,když vám nevadí že zkomírá..............
Moje babička říkávala,že pýcha předchází pád !


ČTENÁŘI SI ÚSUDEK UDĚLAJÍ SAMI !

Chi, i ješitnost je vlastnost lidí. ;)

Připadám si jak Smetana kterého zavřeli kvůli panáčkům,asi mi teda budete muset dát blok a zahrádku se starou jiřinkou obehnat železným řetězem.



P.s. : Pro čtenáře mé věrné :

stačí mi poslat email adresu a všechny odkazy které jsem dávala sem vám  budu odesílat emailem
 (jak jsem to již dělávala,když mne poprvé tady odsud vystrnadili) 8)
a nebo kuk na Shekel.cz ...... Toulky s Aege................


Ještě bych zapomněla čtenářům poděkovat za pozornost !








Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Změny na fóru
« Odpověď #70 kdy: 14. Června 2012, 13:11:54 »
 >:D Vaše neústupné debaty mne donutily reagovat.


K myšlence, že protižidovsky zaměřené články by do Fóra patřit neměly podotýkám: nevím jak ostatní čtenáře, ale mě vždycky pobouří a vyburcují k většímu popřemýšlení o problému a následně ještě větší lásce k Izraeli a jeho obyvatelům i k židům a Židům roztroušených po celém světě. Tedy tyhle články se konkrétně u mne ( a vím že i u dalších lidí) zcela minuly cílem a docílily docela opačného účinku.


A k odkazům Aege poznamenávám: mnoho lidí a ani já nejsem zběhlá ve vyhledávání článků na internetu. Proto Seznam denního tisku na Novinkách (kde v zahraničních rubrikách o Izraeli jsou příspěvky početně i kvalitně mizivé) a odkazy Aege jsou jediným pramenem o názorových proudech o dění ve světě. Myslím,že kdybych byla odkázaná jen na to,co je mi předkládají dostupná veřejná masmédia, tak bych si  (jsouc namlsaná Aege odkazy)  připadala okradená .


Ale " Yan " nápad oddělit sport a odkazy na články v přehledu na titulní stránce mi připadá šťastné.


Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #71 kdy: 14. Června 2012, 13:23:33 »
Vážená paní Aege, 
ujišťuji vás, že čtenáři si opravdu dělají úsudek SAMI..  ;)

Moje babička říkávala,že pýcha předchází pád !

Chi, i ješitnost je vlastnost lidí. ;)


vaše výroky jsou velmi výstižné..

zdejší pozemek skutečné je v soukromých rukách.. "pan Scoolie a spol..." v sobě zahrnuje i zoom, jak jste si mohla všimnout, má pod jménem  funkci Administrátor, takže v komunikaci s ní bych od vás očekávala trochu víc pokory a úcty.

Citovat
jen vím že vaše jiřinky jsou  staré ,letité a zkostnatělé bez fantazie ....
..

promiňte, ale nejste malinko chucpe?
tohle fórum bylo zřízeno k jinému účelu, než k jakému ho používáte vy
nikdo vám nebrání sem chodit a psát příspěvky a reagovat na příspěvky, ale jakmile někdo jen malinko naznačí, abyste se trochu přizpůsobila, začnete být arogantní a urážet lidi..

navíc svůj prostor pro publikování odkazů jste si našla.. takže vaši čtenáři jistě ochuzeni nebudou..

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #72 kdy: 14. Června 2012, 14:06:55 »
Pro pani F. ono je sice pravda, že o antisemitských článcích je dobré vědět, ale není dobré je šířit. A pokud se antisemitské články tedy odkazy na ně objevují na hlavní stránce tak jim vlastně děláme reklamu a to jistě nikdo rozumný nechce. Jistě je dobré dát odkaz na něco co je zajímavé, může vyvolat polemiku atd. ale hrubý bulvár ne. To by si měla pani aege uvědomit. Škoda, že  je tak arogantní a nepokouší se mě přesvěčit jinak a jinými argumenty.
Já jsem přesvědčená, že to myslí dobře, ale někdy je třeba se podívat také na jiné názory a ty své korigovat.
 

Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Změny na fóru
« Odpověď #73 kdy: 14. Června 2012, 15:08:20 »
nejen pro ZOOM: svým způsobem máte pravdu. Nenapadlo mne,že by to mohlo být bráno jako reklama pro "štváče" . Myslela jsem,že na Eretz chodí převážně (vlastně téměř výlučně) lidé,kteří mají o Izrael zájem kladný. Ale je fakt, že lidé jsou různí a těch problematických není málo.
Také bych nebyla ráda,kdyby čehokoliv ze zpráv na Eretzu využili jako živné půdy pro nekalou setbu. I když i zde někteří opravdu využijí jakkoliv zmínky k rozšiřování negativních koncepcí.

Offline aege

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 436
Re:Změny na fóru..........
« Odpověď #74 kdy: 14. Června 2012, 15:36:51 »
......Vážená paní Tamar......

nemít pokoru jsem se naučila minulý rok od vás,častovala jste mne takovými výrazy jako bych byla chlap :) )))))
Nikoho jsem zde neurážela,není to ani v mé povaze.
Sice jste se mi nakonec omluvila,ale zanechala jste ve mne natrvalo velmi nemilý dojem,který jakmile jste dostala příležitost ještě  umocnila:)))


Předhazujete mi,že jsem si našla jiné forum,tak at jsi jdu tam.

Není to ale tak dávno kdy jste se tam sama vnutila jako administrátor a až posléze kdy jste se v názorech neshodli, jste opustila ono místo.
Jinak jste tam dodnes a vubec vám nevadilo sedět na dvou židlích..
Já se nikde nevnucovala a ani vámi opuštěné místo administrátora jsem nevzala,ač mi bylo nabídnuto.
Hádejte proč ?


Diskuze jsou od toho,aby se diskutovalo.Je demokracie a svoboda slova.

Že nazvu něco zkostnatělým,tak je to pro zamýšlení se ostatních.

Kdyby se v dávných dobách izraelité vzdali svých myšlenek a byli pokorní,nebyl by tu dnes nejchytřejší a nejdemokratičtější národ světa.

Ostatní národy za nimi nestačí ani koukat.

A že Izrael je jen velký jak naše celá Morava.

Vás nepotřebuji přesvědčovat paní Tamar,přesvědčíte se sama až pojedete do Izraele.
Tamní židé,ač z různých koutů světa,jsou úplně někde jinde ,jsou milí,nejsou lhostejní ,dokáži debatovat ,vysvětlovat a v neposlední řadě i
mají smysl pro humor.
Aspon dnes mohu srovnávat zde.Jsem poctěna,že jsem dostala po 4 x příležitost je poznat.

Vy se paní Tamar cítíte židovkou asi 5 let.
Tudíž jste nikdy nezažila ve svých dětských letech co je to posměch, den co den chodit domů ze školy pomalovaná nápisy jude a Davidovou hvězdou,
 školní brašnu,oděv ,ruce,nohy.
Vytrhané vlasy,jaká to byla v těch dětech zloba, a to jen kvuli tomu,že jsem byla přijmením Židová.
Prapředci byli křestanští židé,odtud to přijmení.
To trvalo téměř 6 let,než mne mí o dost starší bratři naučili se prát.

Tak pak jsem si troufla i proti přesila. :D Prala jsem se jak lev za všechny židy světa ;D
Přezdívka Jude mi zůstala dodnes,když se náhodou sejdeme na srazech po x letech jak se to dělává,tak mne tak oslovují....
zajímavostí pro mne je ,že osten trpkosti ve mne zůstal a nijak se s nimi nekamarádím.A oni nechápou proč.
A  je to téměř půl století.

Ale za přezdívku se už nestydím a jsem na ni pyšná,i když jsem kvůli ní zažila hromadu ponižování a násilí.
At už to byli za školních let  a nebo v dospělosti od komunistů.

Chi,takže já se jen tak nedám!

P.s.: Nemyslím to zle,jen mám pocit že i střet v debatách bývá k něčemu dobrý!
  Když nic jiného,tak aspon pročistí vzduch :) )) ;)











 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15