Autor Téma: Egypt a Tunis  (Přečteno 150764 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Egypt a Tunis
« Odpověď #50 kdy: 2. Února 2011, 15:30:18 »
 :D
Bibine, to je naprosto jasné, že čaroděj Baradej si ani neškrtne, protože je to odnárodněný degene a jak správně říká strýček Scooolie „nebezpečný bastard“. ;D

Nejsem si jist, co to se Západem hrál za hru ohledně íránských nukleárních ambic jako šéf MAAE. Pokud je za egyptskou rebelií Írán, pak nerozumím přítomnosti Baradeje v egyptské opozici. Byl to přece on, kdo neustále dupal a poukazoval na íránské nukleární nebezpečí. Leda, že by dostal z Teheránu zadání, zblbákovat Západ, že Írán silně pokročil ve vývoji nukleárních zbraní a získat tak trumf pro íránská diplomatická jednání. Což mi připadá na Írán příliš naivní postup, ale budiž. Skutečně by mne zajímalo, jestli Baradej je nebo není poskokem Teheránu. Ne však do té míry, že bych ho pokládal za vážnějšího soupeře Mubaraka. Dav a Muslimští bratři ho stejně nebudou akceptovat.

Nostalgicky se dívám na zlatý 20 piastr z dob krále Farúka a Al mamlaka ....


Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Egypt a Tunis
« Odpověď #51 kdy: 2. Února 2011, 16:22:46 »
Tak Suez už začíná být problém, protože tam "nejsou lidi", kteří by pracovali... A USA a Britanie jsou znepokojeni. Jeste jeden poznateček, Ještě před 3 týdny byl Egypt považován za ideální cíl pro investice. Komupak se to nelíbílo. 4 izraelští novináři byli zatčeni spolu s dalšími západními. Pak zase propuštěni a snad uř na cestě domů ... A na náměstí se mlátí každý s každým. Žádná legrace. Tak to bylo jen pár perliček. A Bibi se konečně vyjádří....

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Egypt a Tunis
« Odpověď #52 kdy: 2. Února 2011, 17:07:09 »
zatím se musíte spokojit se mnou (než Bibi promluví)... Myslím, milý gv., že paní Condi Riceová měla před cca 6 lety s ElBaradeiem rozhovor o tom, proč tak často telefonuje s Íránem... Barabanov Ilja (manžel Natalie Morar, která je spoluautorkou moldavské twitter revoluce 2009), tweetoval pro moskevské New Times, že situace je nepřehledná. Rozumím tomu tak, že stará káhirská garda se rozpomenula, že jsou "vypuskniki" Frunzeho vševojskové akademie (kdysi plnící úlohy i za vorošilovku) - Omar Sulejman, anebo, že "sedlala" MiGy 17 (Mubarak i předseda vlády). Prý v Káhiře bijí cizince...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Egypt a Tunis
« Odpověď #53 kdy: 2. Února 2011, 18:08:02 »
Já považuji za zásadní dnešní prohlášení armády, že včerejším vystoupením Mubaraka a slibem, že nebude kandidovat a že se budou v řádném termínu konat prezidentské volby, byly splněny požadavky demonstrujících a ti by se měli vrátit domů. Je to velmi jemná, ale přesto zřetelná výzva k pomalému ukončení nepokojů a návratu k normalitě. A to od jediné složky, které v Egyptě skutečně má moc. Ještě pár dní brajglu a rabování a obyvatelé Káhiry sami armádě pomohou demonstrace rozehnat...

Davidovdom

  • Host
Re: Egypt a Tunis
« Odpověď #54 kdy: 2. Února 2011, 18:22:52 »
dúfajme...

Davidovdom

  • Host
Re: Egypt a Tunis
« Odpověď #55 kdy: 2. Února 2011, 18:32:22 »
"Teď je chvíle na „deus ex machina“ a ne na slabošské manévrování. Po plichtách v Iráku a Afghanistánu je třeba předvést něco excelentního, a ne vyšumělá moudra z příruček State departmentu z období cold war...   "
gvodrazka dúfam, že to nečakáte od Hussajna Obamu...On jasne vyhlásil,že jeho príchodom do Bieleho domu skončila vojna proti moslimom a islámu..takže na niečo excelentného si budeme musieť počkať po najbližších prezidentských voľbách v USA v novembri 2012...aj to len za predpokladu, že Obama už druhýkrát nesadne do prezidentskej stoličky..
Za ostatné dva roky sa ustavične pchá moslimom "do zadného otvoru" právom mu moslimovia, (ale aj rusi) reagujú pohŕdaním...
Takže razantný a excelentný manéver je zadanie pre úplne iný typ USA prezidenta, než je Obama...

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #56 kdy: 3. Února 2011, 14:28:50 »
Mubarak by měl mít dneškem politicky nejhorší za sebou (v těchto třiceti letech,....). Jinak, armáda jedná na rozkaz, davidome. Není rozkaz, není akce. Přimlouvám se, vážený scoolie, aby se v politicky pohnutých dobách neměnila podoba fóra, byť se mi líbí. Třeba jsem nebyl sám, který něco "mastil" a na obrazovku mu skočilo "access denied" Připadal jsem si jako Pulestone (archeolog),zabitý po úderu (nikoli do klávesnice) ale kamenného bubnu na přivolávání  blesků /deště (vápníkový krápník) u Kukulkánovy pyramidy v Chichen Itza (tematicky...stále jsme "u pyramid"). Prostě, příště by ten doomday mohl být odpočítán...? ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #57 kdy: 3. Února 2011, 17:44:20 »

 
včera jsem zažila mírný šok.. při sledování rozhovoru s touto dámou.. Měla jsem ji zafixovanou jako spisovatelku cestopisů po Africe a nikdy jsem blíže nezkoumala co je paní ve skutečnosti zač..

výňatek .. zhruba 16. minuta:
"..Ono jde totiž o morálku.. Ty režimy jsou totiž velmi zkorumpované. Ti islamisté – ať už je to rétorika, anebo ať to myslí doopravdicky, oni vycházejí teda z Koránu a nabízejí: čistotu mravů, nabízejí.. mimochodem se to taky týká také bank.. těch.. a tak dále.. prostě – kolik my platíme bankám, nebo ty procenta a tak dále, prostě týká se to celého peněžního systému.
A zejména teda se to týká korupce. Oni nabízejí čistotu mravů. Když se podíváme na země, jako je Tunisko anebo jako je Egypt, to jsou země, které ve velké míře žijou ze západní turistiky. Kdo tam byl, jakože skoro každý, tak ví, že ty pláže jsou nějakým způsobem oddělené, že tuniské ženy a dívky se nekoupají v plavkách a že spousta mladých mužů, kteří tam chodí, nebo kteří tam obsluhují se živí takovou pokoutní prostitucí.."

.. jako.. .. já si uvědomuju, že to, co se děje jsou události dramatické, leckdy až tragické..
a fakt nejsem teda asi každý, protože jsem tam nebyla.. ale pokud jejich mravní čistota spočívá v tom, že se dívky nekoupají v plavkách a mladí muži se živí prostitucí.. tak pánbu s nima..

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #58 kdy: 3. Února 2011, 21:50:25 »
Mubárak řekl Christiane Amanpourová, že by i odstoupil, ale že je mu jasné, že by se země propadla do chaosu. Amanpourová má mít v 11.25 Eastern Time s M. rozhovor. Každopádně, i se synem Gamálem ji přijali (team ABC) v prezidentském paláci. Mubárak řekl, že Obamovi sdělil, že egyptské hodnoty jsou jiné a jinde, než to vidí on. Myslím, že i mluvčí Gibbs odmítl Obamovy statementy. Cituje je, ale nepodílí se na nich. Čímž jsme u odbornosti úsudku (nebo i zdravosti), jak tu výše cituje paní Marcela dámu z hydeparkovského ČT, co se zabývala "těmadle nemorálnostma těhle muslimů". Hrůza.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #59 kdy: 3. Února 2011, 22:01:00 »
v postatě bude zázrak, když náš Mubárak neskončí jako panamský Manuel Noriega. Taky voják, taky americké protegé a taky končil špatně. "Náš" píši proto, že jaksi tahá tento týden kratší slámky. Ruské zprávy jsou objektivní, Čína Egypt maže. Proč také říkat, že tanky jsou na náměstí, leč neohrožují demonstranty. Zajímalo by mne, kam ti lidé z at-tahríru chodí na WC, kde jedí (někteří mají bříška), co pijí...a tak. Spí, to chápu, na místě samém.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #60 kdy: 4. Února 2011, 04:39:37 »
Kód: [Vybrat]
https://abcnews.go.com/WNT/video-christianne-amanpour-meets-egyptian-president-hosni-mubarak 12833970

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #61 kdy: 4. Února 2011, 04:47:12 »
dodávám, že jsem se snažil se držet instrukcí, něco jsem nezvládl aby to šlo otevřít zde a diskutovat o tom také zde, Pomoc ocením.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #62 kdy: 4. Února 2011, 13:21:10 »
Obr na Nilu už týden stůně. Ovšem, zimnici odskáčeme my. Gut šabes.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #63 kdy: 5. Února 2011, 17:46:59 »
Hillary Clinton dnes prohlásila, že tak jako chtělo Německo po pádu berlínské zdi sjednocení ihned, a muselo rok čekat na jednotnou marku a spojení východu se západem, tak si Egypťané "musejí počkat na odchod Mubaraka". Tak to  zatím vypadá, že ten starý pardál ten tlak idiotů, chaotů a fanatiků ustál. I miei rispetti, signore Mubarak !!! Klobouk dolů... :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #64 kdy: 5. Února 2011, 21:36:26 »
Samozřejmě. Věřil jsem mu a on důvěru nezklamal  ;) Oproti katastrofickým scénářům to vypadá velmi dobře. Armáda je zdrženlivá, ale nepřidala se k silám převratu a prezident prokázal, že je voják a ne nějaká hromada rosolu. Teď ještě do voleb dostatečně zdiskreditovat Muslimské bratrstvo a obměnit Národní demokratickou stranu (už se začalo, demisi podalo celé vedení) - a v září to vyhraje Omar Sulejman.
Sláva Mubarakovi!  :)

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #65 kdy: 6. Února 2011, 07:59:17 »
Možná by to ještě chtělo poslat do Vídně (Amsterodamu, Londýna) ElBaradeje. Což chce dobrou PR a postavit proti němu třeba Omara Shariffa. Už jsem myslím konstatoval, že role berberských bojovníků z Atlasu by dnes slušely Juraji Kukurovi...Ostatně, Omar-Omar competition by bylo třeba i zajímavé. Každopádně, komu jde o oslabení Omara Prvního (Sulejmána)? Merklovce? Aby se zavděčila?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #66 kdy: 6. Února 2011, 10:51:04 »
Nedělejme si ale zase příliš růžové plány. Muslimské bratrstvo dnes "svolilo" k rozhovorům s viceprezidentem Sulejmanem, což v praxi znamená, že 1) dostali strach, aby se náhodou nejednalo bez nic, 2) chtějí významný podíl na moci.

Americký velvyslanec v Káhiře včera podpořil další setrvání Mubaraka ve funkci prezidenta, což State Department ihned označil za jeho "soukromý názor". Důkaz toho, že velvyslanec, který je na místě samém už tuší, že to jde blbým směrem, zatímco teoretici ze Zamini, kteří vrazili Mubarakovi kudlu do zad, nedokáží svoji chybu přiznat.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #67 kdy: 6. Února 2011, 17:08:01 »
Myslej jsem to především tak, že Mubárak byl posledních 40 let "na place", byť jistě v luxusním prostředí. Ale Egypt je Afrika.  Takže zatímco ElBaradej "rostl" ve zkumavce na Západě jako Násirův diplomat, a pak odnárodněný držitel privilegií OSN,Mubárak alespoň dýchal stejný vzduch jako ti nejubožejší Egypťané.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #68 kdy: 9. Února 2011, 10:24:44 »
Podle španělského deníku Público.es jsou denní ztráty egyptské ekonomiky 230 milionů euro, což při téměř třech týdnech pádu není málo. Burza se otevírá v neděli 13., banky mají ramadánový provoz 10-13.30, nikoli 9-17, množství (stovky) bankomatů jsou zničeny, peníze, které se mění na eura nepřesahují 50.000 eg. liber (šest tisíc eur). A to pracují jen bank. pobočky. Přirozeně, v zemi s 86.000.000 obyvatel má účet jen 8 mil. obyvatel. Hotely, vyjma nejluxusnějších, hosty nemají. A jak doporučuje dr.L.K. na Eretz-u (rozhovor pro euroskop), prezidentem by měl být ElBaradej, protože Egypt si dnes prožívá svůj listopad 1989....(Při sběru nepublikovatelného lexika koncem 70.let v addisabebských hotelích- od tamních "dívek"- byl pan kolega, řekněme obratnější. Hotový Jungmann amharštiny).

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #69 kdy: 11. Února 2011, 18:06:17 »
Mubarak rezignoval, kormidlo přebírá armáda.

https://eretz.cz/content/view/10133/41/

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #70 kdy: 11. Února 2011, 18:17:50 »
Takže dobře už bylo :'( ...špatné, přestože z dalších dvou zel (chaos proíránských skupin nebo vláda "vlastence" ElBaradeje) je to zlo nejmenší. Začínal jsem myslím druhou zprávu s patosem, nemusím tak končit. Mubárak je historická osobnost. Zlé je, že armáda je bez tváře, a ti darebáci na at-Tahríru si myslí, že ji budou ovládat.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #71 kdy: 11. Února 2011, 18:30:15 »
Armada uz dopoledne prohlasila, ze je na strane demonstrantu a ze zrusi vyjmecny stav hned jak prestanou demonstrace. A to byl jeste Mubarak oficialne prezidentem.

Jinak :


« Poslední změna: 11. Února 2011, 18:38:05 od Vader »

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #72 kdy: 11. Února 2011, 19:26:33 »
Smutný unavený muž. Sulejmán i Mubárak. Nejde zase tolik o Misr, i když chápu, že farao padá, aby dynastie přežila, jde o ultradarebáky v Gaze. Dovedu si představit jejich jásot a dovedu si představit, že Gilad Šalit, za něhož se modlím, je ve stonásobně větším nebezpečí. Jako každý "v jejich rukách".

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #73 kdy: 11. Února 2011, 19:34:50 »
Jde o Misr. Jestli ten padne do rukou islámských darebáků, bude to pro celý Blízký východ a severní Afriku zlé... Moc zlé. Islámští šíitší bastardi z Íránu by měli najednou spojence sunitského směru - s armádou vyzbrojenou USA. Není to dobré. Doufejme, že vojenská diktatura do podzimu situaci zvládne.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #74 kdy: 11. Února 2011, 19:43:46 »
Pro mě je moc smutné pozorovat, jak se od Mubaraka odvrátili jeho "přátelé". Jak ho podrazil Barack Hussein Obama, trapně ho k odchodu nutila žvanivá eurobaronska Ashton a decentně ale jasně se distancovali i Angela Merkel a Nicolas Sarkozy. Vlastně jediný, kdo si zachoval slušný přístup byl saúdský král a izraelský prezident a premiér.

Mubarak, stejně jako Sadat, udělal pro Egypt hodně moc. A bohužel to není oceňováno. Že to necení domácí, ještě dokáži pochopit - chtějí změnu. Ale že na prezidenta plive Západ, je velmi smutné. Snadno se může stát, že za pár let, ne-li měsíců, bude např. EU litovat, že u moci není právě Mubarak.

To stupidní žvanění Západu o "neodvratnosti cesty k demokracii", "nutnosti demokratických voleb" atd. ukazují, jak tihle západní politici žijí odtržení od reality... Je to jako poslouchat tlachy západních intelektuálů, jak je fajn, že se vyrábějí čtečky e-knih se solárním napájením, protože to umožňuje využívat čtečky lidem v Africe - jako by tam snad měli připojení k netu a jako by pro ně čtečka nebyla naprosto zbytečný krám..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15