Autor Téma: KAPR  (Přečteno 16071 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
KAPR
« kdy: 23. Prosince 2010, 07:27:32 »
Vážení, co si myslíte, je kapr a bramborový salát přijatelný jako večeře v předvečer šabatu 24/12/2010?

janagab

  • Host
Re: KAPR
« Odpověď #1 kdy: 23. Prosince 2010, 11:25:45 »
já myslím, že jo! hlavně, aby se člověk moc nepřež..l. Kapra raději ne smaženého (třeba přírodního v alobalu) a salát raději skromnější, my děláme bez majonézy jen s vařenou zeleninou, pak je to celkově dietnější, ale s přídavkem toho správného koření  chuťově velmi dobré, možná i na předvečer šabatu přijatelné. nebo ne?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: KAPR
« Odpověď #2 kdy: 23. Prosince 2010, 12:06:58 »
Já se pokouším zrobit z namletého kapra gefillte fiš navzdory tomu, že mi došla jakákoliv macesová podstata, takže musím použít ztvrdlé pečivo, v důsledku čehož vznikne asi něco jako rybí karbanátek...  ;D

Kapr (předpokládám smažený) & potato salade = totally unacceptable & inappropriate for me  :P

Připomínám, že 17. tevet v r.1728 je památný den, kdy židovská obec na Manhattanu zakoupila pozemek pro první synagogu v N.Y. (donedávna New Amsterdam ;))


Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: KAPR
« Odpověď #3 kdy: 23. Prosince 2010, 13:46:43 »
Přátelé, vidím, že jakmile se diskutuje o jídle, hned se diskuze rozeběhne, měla jsem na mysli ideologický náboj. Jistě pokud se jídlo připraví košer tak není problém, ale není to tak trochu problém přecejen ....

Vážený Gugi, Vy chcete říct, že v Praze není k mání macesová moučka? To mě tedy skutečně překvapuje ...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: KAPR
« Odpověď #4 kdy: 23. Prosince 2010, 15:16:46 »
Nestrašte! O tom nic nevím - suše totiž předpokládám, že je k mání. Prostě mi došlo všechno, co se macesu týče - a v nejnevhodnější chvíli - teďka bude všude zavřeno - zatracený weekend! >:D
 

tom

  • Host
Re: KAPR
« Odpověď #5 kdy: 24. Prosince 2010, 13:40:08 »
A co se na to celé vykašlat a nejít "sborem za tím prvním volem" myšleno obrazně a nepropadat davovému šílenství a dát si k večeři úplně něco jiného. Vlastně co je nám do vánoc!? Ale oslavit Slunovrat by se mohl. Hlavně že se nám již dny prodlužují.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: KAPR
« Odpověď #6 kdy: 25. Prosince 2010, 18:57:59 »
Ano ovšem, mě jen napadlo, že to je těžké v galutu pro židy jak vybruslit z té situace. Jasně, že dnes i v křesťanských rodinách není ten kapr povinný, tak proč by měl být u židů... Ten slunovrat je problematičtější, protože to zavání pohanstvím a to je skutešně problém.

Offline HanaJ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • město Havana na Kubě
Re:KAPR
« Odpověď #7 kdy: 26. Září 2016, 19:52:33 »
To je fakt, ona už ani spousta křesťanů kupuje jinou rybu než kapra, tak proč bychom si s tímhle měli dělat vrásky my :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15