Autor Téma: Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?  (Přečteno 6136 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

janagab

  • Host
Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?
« kdy: 22. Prosince 2010, 21:14:13 »
Tak jsem si 2x přečetla článek Roberta Skidelskeho, "člena britské Sněmovny lordů, který je emeritním profesorem politické ekonomie na Univerzitě ve Warwicku a je autorem cenami ověnčeného životopisu ekonoma Johna Maynarda Keynese a členem správní rady Moskevské školy politologie". Článek přinesl tento server. Nevím, co to je za prasečinu, přemýšlet o jakési konfederaci, ale členovi britské Sněmovny lordů bych v prvé řadě doporučila, aby si přečetl Starý zákon a pak vymýšlel či spekuloval o blbinách typu "konfederace". Taky by se mohl mrknout občas na mapu a podívat se, jak velký je Izrael oproti sousedním arabským státům (koneckonců to bylo trefně zobrazeno i mezi vtipy na diskusi tohoto serveru). Ať se raději Sněmovna lordů soustředí na Afriku nebo Čínu a neprndá do Izraele, pokud ho nechce plně podpořit!

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?
« Odpověď #1 kdy: 29. Prosince 2010, 23:55:49 »
Gratuluji k plnému členství. Nelze míti iluze o lordstvech, nicméně buďme si vědomi, že byli i tací, jako Ben D´Israeli, syn Izáka D´Israeli, který byl tvůrcem britské polititiky  po dlouhá období panování královny Viktorie. Ostatně, lord Lionel Rotschild Benjaminu Disraelimu, předsedovi vlády, půjčil peníze na stavbu Suezu. Myslím, že pánové věděli, kde Port Said leží, a jaký je jeho význam...odtud už je jen skok do Erecu. Což nic nemění na obecné stupiditě a ignoranci britských politiků. Za jeden den, 15.8.47 zahynulo tolik lidí, kolik má Erec, díky nerozhraničení či špatnému rozhraničení mezi hiunduistickou Indií a muslimským Pákistánem. Pracovalo se totiž zednickou tužkou (silné čáry)...jinak k meritu. Přeji politikům, aby prohlédli. A Palestincům, aby nalezli jiný domov, mimo Erec. Tím by byla otázka konfederace vyřešena...

janagab

  • Host
Re: Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?
« Odpověď #2 kdy: 30. Prosince 2010, 20:59:58 »
Tak, po pravdě, plného členství jsem si všimla až v okamžiku, kdy jste mne na to upozornil, ale nemůžu popřít, že mne to potěšilo. Jinak, o lodrstech si fakt iluze nedělám, prostě, jsem dost impulzivní, a když mě něco na.štve (slušně řečeno, chtěla jsem použít trefnější výraz), tak to dám vědět, lord, nelord. Izrael je moje srdeční záležitost a vidím ho vytýčen tak, jak určuje Starý zákon, všechny další pseudoteorie nastiňující jiné, než biblické řešení mě prostě jen dráždí, teda, štvou (no vlastně zase to ještě není úplně to správné slovo...). ach jo, budu se muset umravnit, co?

martindeporres

  • Host
Re: Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?
« Odpověď #3 kdy: 31. Prosince 2010, 23:04:58 »
Berte to tak, že někdy ta šlechta je skutečně  dle klasika našeho humoru Vlasty Buriana zdregene- zgenerede- zrenegede- no prostě víte co myslím.   A jestli Jeho Lordstvo není to, co myslím, tak je určitě navedené nebo svoji myšlenku vyslovilo pozdě v noci, jsa těžce podupáno Johny Walkerem. Jakoukoliv formu soustátí můžou  vytvořit jen národy, které spolu žít chtějí, nikoliv tam, kde jeden jde druhému těžce po krku.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?
« Odpověď #4 kdy: 1. Ledna 2011, 07:45:06 »
Myslím, že ona lordstva to chápou jako konfederaci Hamasu s Hizbulláhem. O Židech je vždy řeč jen jako o.....collateral erased, jak by asi řekl Chameneí...

janagab

  • Host
Re: Konfederativní řešení pro Izrael a "Palestinu"?
« Odpověď #5 kdy: 1. Ledna 2011, 21:15:40 »
jo, tak to bude ono. konfederace Hamasu a Hisbulláhu. opravdu, ještě se mám co učit. toto mě totiž původně vůbec nenapadlo. ale je to zcela logické, tato konfederace by mohla být životaschopná (aspoň chvilku). je třeba slova lordstev číst mezi řádky! >:D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15