Autor Téma: Ztratil Jan Fischer rozum?  (Přečteno 10490 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Ztratil Jan Fischer rozum?
« kdy: 8. Listopadu 2010, 22:36:02 »
Přečetl jsem si nějaké ukázky ze vzpomínkové knihy ex-premiéra Jana Fischera a mám ještě silnější pocit, že ten člověk je lehce mešuge... Jeho pocit, že on je středobodem vesmíru, a současně paranoidní připokakanost z normálního politického střetu ve volbách jsou podivné.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/180363.aspx

"Šamani z vlivových agentur by vytáhli do boje a zvládli by mě za pár dní. Chybná data statistiky, úvahy o zfalšovaných údajích, podezření, že byla některá zakázka cinklá. Zahlcené servery na netu, rotačky chrlící papír s obratně spíchnutou pomluvou. Nakonec by mi asi skutečně musel pomoci Mossad," popisuje teoretický odstřel své osoby Fischer.


Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #1 kdy: 9. Listopadu 2010, 07:29:06 »
Fíša ví, o čem mluví. To, že je vnímavější a senzitivnější, než většina politických joudů kolem něj, neznamená, že je mešuge. (I kdyby hypoteticky byl schizoidní, pak je to jedině dobře, protože jen schizofrenici přežívají... :P )

Povzbudivá je predikace zásahu naší agentury..... ;)

BTW: už se těším na jeho knihu, která bude patrně na pultech tak kolem 19.11.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #2 kdy: 9. Listopadu 2010, 07:42:06 »
Aneb antisemitovo dobré ráno, někdy si člověk uvědomí jak velmi pravdivé je rčení "mlčeti zlato", hlavně ta perlička s mosadem asi leckoho potěší.  >:(
Moje maminka chytře říkala, že ne každý kdo je gramotný musí být spisovatelem. Čím dál tím víc s ní souhlasím.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #3 kdy: 9. Listopadu 2010, 08:44:27 »
gvodrazka: Já se přiznám, že tomu nerozumím. Tu zmínku Mossadu beru jako vtipnou nadsázku, ale proč ta uplakanost? Je samozřejmé, že kdyby šel do voleb, tak by se na něj mohla vytáhnout domnělou, případně skutečnou špínu. Jako na každého. Když se tahala špína na Topolánka nebo Paroubka, tak to Fischerovi zjevně nevadilo. Sám ale z politiky odešel, aby se to náhodou snad nestalo jemu. Potud dobře, je to jeho volba. Ale proč ten ukňouraný tón?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #4 kdy: 9. Listopadu 2010, 09:00:55 »
On není spisovatelem, on se jenom potřebuje vyvětrat z toho zápachu, co bylo kolem něj. A dobře dělá. Možná to tak nevypadá, ale opravdu dělá dobře. Z toho mála, co jsem zatím přečetl, nepociťuji nějakou ukňouranost. Spíše úlevu, že z toho vlaku vystoupil.

Čím dál více se mi líbí. Typickým pro lidi, kteří nemají židovskou duši je, že pokládají židy za bolestínské. Jedinou tristní věcí je skutečnost, že pokud chce někdo říci pravdu o poměrech v ČR, pak musí být relativně velmi vzdálen od ČR. London takový relativní pocit bezpečí může skýtat.

Někomu se může zdát, že někoho kompromituje a že někoho staví do nepříznivé, problematické pozice, ale já to považuji za jeho zásadní výpověď, svědčící o tom, že dokonale pochopil zdejší poměry a nebere si servítky. Lidi, uvědomte si, že to kvalifikovaně jednou někdo říci musel a já osobně jsem docela rád, že to řekl zrovna on.

Osobně se domnívám, že kdo se zde chce zabývat tzv. „politikou“, musí být patrně koprofilem.  ;D I když to není příliš relevantní, průzkumy tvrdí, že právě jeho by lidé chtěli nejvíce zpět do politiky. Viděl bych rád ten sociologický, reprezentativní vzorek, kde byl pořizován onen průzkum. Možná jsou to titíž, kteří by souhlasili s jeho knihou.

Nechci se dělat zajímavým, ale možná nejsem dalek pravdy, že jeho otec mne učil na gymplu matematiku. Usoudil jsem tak z některých indicií v jeho nekrologu. Dotyčný profesor matematiky byl naprosto přímočarý, nesmlouvavý a férový.
To by odpovídalo i naturelu pána, o kterém je tu řeč.



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #5 kdy: 9. Listopadu 2010, 09:07:57 »
Já nepokládám za bolestínské Židy, ale Jana Fischera. Připomíná mi to kňourání sotva zletilé slečny, která přijde v minisukni a korzetku na sraz Hell Angels a pak všem sděluje, jak ji překvapilo, co od ní ti chlapci chtěli a co se tam dělo  ;D

Pokud je Fischer normální svéprávný obyvatel ČR, pak musí vědět, jak funguje politika. Šel do ní? OK. Ale pak mi přijde legrační, když objevně (a zopakuji to - v uplakaném tónu) sděluje o politice něco, co snad je každému jasné....

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #6 kdy: 9. Listopadu 2010, 09:17:33 »
Nic – prohoďme aktéry i teritorium a bavme se raději o Pamele Anderson u HaKotel HaMaarav….

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3981232,00.html




Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #7 kdy: 9. Listopadu 2010, 23:19:42 »
Pamela Anderson na posvátných místech, nu proč ne. Pro reklamu to je dobré. Ta brunetka vedle ní na jednom snímku se mi tedy, gv., líbí mnohem více. Baywatch, baywatch...holka prostě měla říct, že je to píár akce, aby byla rolička v Hollywoodu. Je na tom něco špatného? U nás se Pamela naposledy propagovala ve filmu BORAT, kde ji doslova cestoval "Kazach" Saša Baron Cohen znásilnit až do U.S.A. (tedy, jistě ji hodlal pojmout za ženu), problém je, že nevím, zda Izraelci vědí, že ústřední melodií filmu-dokumentu- byla píseň "throw the Jew to the well", hoď žida do studny, zpívaná (nápěv) jako U.S. anthem, hymna. Prostě v Kazachstánu je národním sportem házení židů do studny. Což skousneme my, protože holt jsme stejné krevní skupiny jako Cohen, pomyslíme si- ty vole, provokuješ, a víme, že si ze sebe dokážemě dělat prostřednictvím jeho role- srandu. I blbou. I ta se počítá. Ale nevěřím, že stejní jsou všichni i v Erecu, takže konotace Pamela-Borat může působit problém. Nebo ne? Cohen to přehání, ale za R-U byly takových kabaretních "umělců" stovky. Co si budeme vyprávět.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #8 kdy: 10. Listopadu 2010, 07:44:10 »
Předhodil jsem tu tenhle „schlagwort“, abych někomu nahrál na smeč, ale asociace veškerá žádná.

Co má společného Pamela u HaKotel HaMaarav a Fíša v české „politice“? To, že žádný z obou nestojí na místě, které by korespondovalo s jeho bytostným založením. Dokonce jakousi ironií osudu stojí oba tam, kde by měl stát spíše ten druhý…

S Bibinem souhlasím ohledně té bechovet brunetky za Pamelou…  ;)
O Pamelu bych neopřel ani dámský bicykl…. :P




« Poslední změna: 10. Listopadu 2010, 07:53:39 od gvodrazka »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #9 kdy: 10. Listopadu 2010, 11:06:04 »
Oba mají něco společného - ona je pověrčivá (co kdyby ti židi měli nějakou direct line), tak je ráda u toho kotlu.
Fischer je pryč z toho českého kotlu a je taky rád. (pověrčivý asi není).  :D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #10 kdy: 10. Listopadu 2010, 13:55:32 »
tak, ona ta přímá linka existuje. V dobách, kdy jsem studoval na dnešním Palachově nábřeží (tehdy Hrdinů), a je tomu pár desítek let, jsem Maharala o něco poprosil. A splnilo se. Já to beru dost vážně. Ale po vtipné zoom tu budu zase nevtipný já. Chtěl jsem gv. napsat, že na mne působí daleko erotičtěji klapot podpatků Lízy Epsteinové (dr. Cuddyová z lék.seriálu "dr.House"), než "bodie-move" Pamely, navíc, když "to, co po pláži běží" je - vlnění silikonu.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #11 kdy: 10. Listopadu 2010, 15:09:12 »
Když už jsme u toho klapotu podpatků - řekl bych, že daleko kouzelněji, interesantněji a hlavně přesvědčivěji zní klapot podpatků pánských polobotek na dlaždicích European Bank for Reconstruction & Development, nežli na dláždění Strakovky... ;D ;D ;D
 

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #12 kdy: 10. Listopadu 2010, 19:43:46 »
a není švýcarská biska (bank for int´l settlements) přeci jen lepší s tou svou diplomatickou imunitou ve Švýcarsku a ve všech členských zemích světa 8)?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #13 kdy: 11. Listopadu 2010, 08:38:50 »
Máte patrně na mysli Financial Stability Institute v Baselu (kde se vyskytuje také jeden emeritní premiér), který je částí BISky.  ;)

I když bych k zbláznění rád potkával chlapíky z vedení BIS (jako např „Helicopter“ Bena nebo J.C.Tricheta), London je moje slabůstka, nehledě k faktu, že je skoro stejně intaktní jako Schweiz – vždyť se o to starají Doyle, Bodie & Cowley….  :P

Fakticky není lepší místo pro našince v diaspoře než UK. ;)

To tedy Tůma poradil dobře a má to u mne schované... :D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #14 kdy: 11. Listopadu 2010, 09:59:31 »
Londýn nerozporuji (z hlediska diaspory). Ale Basilej má právě ono kouzlo/nekouzlo města u hranic, neb hřešit lze v blízkém Colmaru či  Baden Badenu. (Hřešit proti striktním švýcarským pravidlům). Chce to ale přesně takové zaměstnání - b-i-s. Pokud jde o Cowleyho-každý Švýcar si myslí, že, pokud v zemi pracujete legálně, musí mít nad Vámi patronát, a skvěle se se sousedy pobavíte na téma "plnit popelnici pod okraj, nebo odpad stlačovat?". Tak abyste "nestlačoval", tak Vás klidně soused nechá párkrát "plnit do vlastních nádob". Flandersovské povahy (The Simpsons). Ačkoli, jak kde. Přirozeně. (Rubem je, že když jsem bydlíval v -etikonu u Zürichu, musel jsem ulici obejít s tím, že jsem kardiak, a kdybych sebou praštil na ulici, ať laskavě zavolají první pomoc.)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #15 kdy: 11. Listopadu 2010, 11:05:34 »
Já jsem kdysi bydlíval přímo v Zürichu u mišpoche Dreyfus a tam jsem byl poučen, že ve Schweizu nebyla nikdá velká bank robbery, protože švýcarským národním sportem je denuncování  ;D

Pro mne je Schweiz velmi nezdravým, prudérním biotopem. ;D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #16 kdy: 11. Listopadu 2010, 13:28:33 »
O tom žádná. Ale v Baselu je geist asi jako v Prešpurku. Nebo možná- ve Foz do Iguacú (to je na rozhraní Paraguaye, Uruguaye a Brazílie). Pašerácká díra, ale jiná než každá z těchto zemí. Výhoda=člověk zapadne. A jsou tam neuvěřitelné směsice lidí a národů. Myslel jsem, že už mne nic nepřekvapí. A hle, potkal jsem peruánskou židovku..........s tím Londýnem bych sice neměl problém, ale protože A.Gül včera dostal cenu Královského institutu pro mz. záležitosti Chatham House za "mírovou politiku", nechci o tom uvažovat. Oceňovala ho Elisabeth the Second, čili, jak Turci říkají " Kralice Elizabeth 2" (zdroj dnešní vatan.tr). Tak v tomhle je Alžběta II. skutečně "kralice"´neboli "královna po osmánsku."

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Ztratil Jan Fischer rozum?
« Odpověď #17 kdy: 13. Prosince 2010, 12:11:00 »
TO JE LEGRANDA 8) ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15