Autor Téma: Izraelská vlajka  (Přečteno 8031 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Karl

  • Host
Izraelská vlajka
« kdy: 8. Června 2007, 22:14:12 »
Při čtení tohoto fóra jsem zde narazil na zajímavou informaci o významu izraelské vlajky. Ty dva modré pruhy prý představují dvě řeky, mezi kterými by Izrael měl ležet - Nill a Eufrat. Je to skutečně pravda? Podle Bible slíbil Bůh Abrahámovi zemi od Eufratu až k velké egyptské řece, což by symbolice vlajky odpovídalo. Zároveň to ale znamená, že Izrael čekají ještě dlouhá desetiletí a možná staletí krvavých bojů, než celé území získá, protože nelze předpokládat, že Arabové se ho vzdají dobrovolně. Co o tom soudíte?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Izraelská vlajka
« Odpověď #1 kdy: 8. Června 2007, 22:49:57 »
Ke každému symbolu - a vlajka symbolem je - lze připojovat různé výklady. Tedy i ten o Eufratu a Tigridu. Nicméně oficiálně se vždy vlajka vykládala tak, že je to Magen David položený na talitu (modlitebním šálu).

Yan

  • Host
Re: Izraelská vlajka
« Odpověď #2 kdy: 8. Června 2007, 22:59:03 »
Ještě to vysvětlete Jicchakovi...... mám dojem, že v jednom ze svých deních reportů tvrdil něco jinýho  ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Izraelská vlajka
« Odpověď #3 kdy: 8. Června 2007, 23:05:57 »
Není co vysvětlovat. Jednak si nevzpomínám, že by něco takového tvrdil. Ale i kdyby, pak platí co už jsem řekl: "Ke každému symbolu - a vlajka symbolem je - lze připojovat různé výklady. Tedy i ten o Eufratu a Tigridu. Nicméně oficiálně se vždy vlajka vykládala tak, že je to Magen David položený na talitu (modlitebním šálu)."

golemm

  • Host
Re: Izraelská vlajka
« Odpověď #4 kdy: 10. Června 2007, 11:39:51 »
Prikláňam sa k všeobecne zaužívanému vysvetleniu,že sa jedná o Dávidov Štít na talite.Inak:pod "egyptskou riekou" nemusí byť myslená rieka Níl,v Tanach-u (Starom Zákone),je "egyptskou riekou" nazvaný niekoľkokrát aj "Egyptský potok",ležici západne od biblického Rechobótu.Takáto interpretácia Božieho vymedzenia územia zasľúbeného Izraelitom,mi pripadá geograficky i historicky prirodzenejšia,ako identifikácia "Egyptskej rieky" s "Veľkou riekou",čiže s Nílom.

Karl

  • Host
Re: Izraelská vlajka
« Odpověď #5 kdy: 10. Června 2007, 17:36:00 »
Mluvilo se o tom v topicu o hranicích Izraele:
https://forum.eretz.cz/index.php/topic,31.0.html

a nikdo, ani Scoolie, proti této interpretaci iz. vlajky nic nenamítal. A pokud si dobře vzpomínám, po dobyti Sinaje začal izraelský stát budovat na Sinaji osady, takže se zřejmě v té době domníval, že toto území mu právoplatně patří a bude už patřit napořád. Také jsem v izraelském tisku četl nějaké rozhovory s náboženskými osadníky, kteří podobně tvrdili, že území od Nillu po Eufrat patří Izraeli.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Izraelská vlajka
« Odpověď #6 kdy: 10. Června 2007, 17:50:03 »
Já jsem se jen pochechtával. A co se týče Sinaje, tak  tam bylo pár obcí a město Jamit, které všechny Izrael zbořil a vše Egyptu v rámci míru vrátil - takže to je nejlepší důkaz toho, že Izrael si toto území navždy nepodržel.

Ty novinové rozhovory samozřejmě možné jsou, nicméně ti lidé malý pramalý vliv na izraelskou oficiální politiku. Je to asi stejné, jako bych tvrdil, že Kladsko je české nebo když Němci pláčou nad ztrátou východního Pruska...

To už bych mě větší strach z Hizballáhu nebo Hamasu, které tvrdí, že celé území Erec Jisrael je islámské... Obě ta hnutí totiž reálně mají moc.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15