Autor Téma: Mír se Sýrií a Golanské výšiny  (Přečteno 80244 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #25 kdy: 10. Června 2007, 22:01:18 »
Ten kdo kritizuje Izrael je podle tebe nutně špatný...... jinými slovy tu kritiku opravdu nejses ochoten nezaujatě posoudit.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #26 kdy: 10. Června 2007, 22:02:11 »
to Samuel: Jestli ti dobře rozumím, tak kritika Izraele je zakázána......

Samuel jistě odpoví sám a lépe, já jen za sebe: "Kritika Izraele" není samozřejmě zakázaná, ale je to příliš široký, řekl bych fádní pojem.  Jak bylo možné se přesvědčit, i na tomto webu byla řada aspektů konkrétní izraelské politiky kritice podrobena(např. stažení z Gazy, impotence Olmertovy vlády ve vztahu k agresivním  raketovým útokům z území mimo izraelskou správu na Erec Jisrael a tak dále a tak podobně).  Kritizovat  na fenoménu "Izrael" je jistě možné ledacos, nelze ale přitom  zaměňovat příčinu za následek, zlo za dobro, bílou za černou. Paušální kritika Izraele je stejné faux pas jako - modelově vzato - paušální chvála hitlerovského  Německa(ve stylu Hitler dal lidem práci, stavěl dálnice, zavedl bez diskusí jízdu vpravo, organizoval sběr šrotu a dokázal řídit civilní správu se smyslem pro příslovečnou německou přesnost - např. Češi  žijící za války v Polsku měli jako "přátelský" národ  výhodnější lístky než poražení Poláci ...). Navíc je nutné rozlišovat věci nepodstatné(změna dopravních předpisů) od podstatných(holocaust).

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #27 kdy: 11. Června 2007, 08:39:04 »
Ten kdo kritizuje Izrael je podle tebe nutně špatný...... jinými slovy tu kritiku opravdu nejses ochoten nezaujatě posoudit.
Špatná není obecně každá kritika. Špatná kritika je ta, která se opírá o překroucená fakta a vadné argumenty.
Mimo jiné ještě jsi neodpověděl na tu podle mne jednoduchou otázku.
Dokážeš uznat, že Israel se vpodstatě od svého vzniku jen brání ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #28 kdy: 11. Června 2007, 10:12:40 »
Bez ohledu na to, zda to dokážu uznat či ne, tahle debata přece vznikla úplně jinak.
Ty jsi něco napsal a já jsem k tomu připojil drobné faktografické (chronologické) upřesnění, tak aby tvůj výrok více odpovídal skutečnosti. Na to vznikla další diskuze, kdy jsme se dohadovali o tom co nastalo dřív.
Z toho jsi začal odvozovat co si přeju, respektive co by mi nevadilo, no a teď pro změnu tady vytáhneš celkové zhodnocení situace a řekneš (mezi řádky): uznej naše stanovisko. Jenomže tím zcela odvedeš pozornost od toho co stálo v počátku téhle diskuze, tedy upřesnění (a jistá kritika) nepřesnosti ve vyjádřeních.
Mimochodem, pan Stejskal se zachoval podobně. Píše něco o "Paušální kritice Izraele". A kde já jsem se tady dopustil paušální kritiky Izraeleč? Já jsem pouze zpřesnil některé Samuelovi pasáže. To má do paušální kritiky dost daleko. Jenomže, asi i to jsem si dovolil moc (pozn.: teď nemám na mysli administrátory webu).

Takže, já to řeknu takhle. Izrael je v situaci, kdy musí bránit svoji existenci. V důsledku toho vedl řadu válek, z nichž některé (většinu) vojensky zahájil. V těchto válkách vždy zvítězil a ke svému území připojil i některá dobitá území, přičemž některá dobitá území anektoval.

S touhle formulací jsi spokojen?

PS: uznávám, není tak propagandisticky čistá, ale je celkem přesná
« Poslední změna: 11. Června 2007, 10:21:02 od Yan »

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #29 kdy: 11. Června 2007, 10:46:01 »
Bez ohledu na to, zda to dokážu uznat či ne, tahle debata přece vznikla úplně jinak.
Ty jsi něco napsal a já jsem k tomu připojil drobné faktografické (chronologické) upřesnění, tak aby tvůj výrok více odpovídal skutečnosti. Na to vznikla další diskuze, kdy jsme se dohadovali o tom co nastalo dřív.
Z toho jsi začal odvozovat co si přeju, respektive co by mi nevadilo, no a teď pro změnu tady vytáhneš celkové zhodnocení situace a řekneš (mezi řádky): uznej naše stanovisko. Jenomže tím zcela odvedeš pozornost od toho co stálo v počátku téhle diskuze, tedy upřesnění (a jistá kritika) nepřesnosti ve vyjádřeních.
Mimochodem, pan Stejskal se zachoval podobně. Píše něco o "Paušální kritice Izraele". A kde já jsem se tady dopustil paušální kritiky Izraeleč? Já jsem pouze zpřesnil některé Samuelovi pasáže. To má do paušální kritiky dost daleko. Jenomže, asi i to jsem si dovolil moc (pozn.: teď nemám na mysli administrátory webu).

Takže, já to řeknu takhle. Izrael je v situaci, kdy musí bránit svoji existenci. V důsledku toho vedl řadu válek, z nichž některé (většinu) vojensky zahájil. V těchto válkách vždy zvítězil a ke svému území připojil i některá dobitá území, přičemž některá dobitá území anektoval.

S touhle formulací jsi spokojen?

PS: uznávám, není tak propagandisticky čistá, ale je celkem přesná

1. Pan Stejskal - tedy já  - reagoval na konkrétní větu, která vyvolávala dojem, že na tomto webu je snad kritika Izraele zakázaná. Proto jsem odpověděl tak,  jak jsem odpověděl, aby bylo zřejmé, že není - jde o obecnou a dost zásadní věc.

2. K oné formulaci v závěru citace: Mnohem přesnější by bylo uvádět, že Izrael vedl  řadu válek, přičemž ke všem byl vyprovokován - buď vpádem armád sousedních zemí, nebo otevřenými  nepřátelskými akty(přeshraniční útoky, teroristické akce, blokády ...). Mohu partnera v diskusi ujistit, že kdyby po skončení Války za nezávislost arabské státy akceptovaly porážku, uznaly Izrael, uzavřely s ním mírové  smlouvy a hlavně - držely slovo, žádná další válka na Blízkém východě mezi židovskou republikou a jeho sousedy by už nevypukla.

3. Ve válce se tu a tam přihodí, že vítězná strana z logiky věci obsadí teritorium mimo své dosavadní hranice(v případě Izraele  nešlo ovšem, vzhledem k nexistenci mírových smluv se sousedy, o hranice, nýbrž o linii příměří) a je pak věcí dalšího poměrně složitého vývoje, kdy je nutné zohlednit všechny aspekty daného problému, jaký bude osud onoho teritoria.
Pokud jde o Izrael, ten si podržel minimum  území  získaného  v Šetidenní válce - všeho všudy východní Jeruzalém(osvobození Starého města a následné sjednocení starověké izraelské a  judské metropole byl akt stejně přirozený jako sjednocení Berlína po pádu železné opony, potažmno berlínské zdi) a Golany, což byla nezbytná podmínka pro to, aby došlo k alespoň  částečněmu  naplnění principu bezpečného míru obsaženého  v rezoluci  RB OSN 242/1967. Sinaj byl vrácen Egyptu výměnou za mír celý, sektor Gazy byl vyklizen ve prospěch palestinské teroristické samosprávy(což je svého druhu světový unikát), o Judeji a Samaří dosud definitivně rozhodnuto není. Suma sumárum - míček vždy byl a dosud je na arabské straně hrací plochy.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #30 kdy: 11. Června 2007, 10:55:57 »
To Yan: Opět neříkáš pravdu. Na počátku nebylo to, co jsme napsal já, ale co napsal Scooolie. Na to já jsem reagoval a v tomto kontextu je třeba mou odpověď chápat. Ty jsi z ní, jak již po několikáté opakuji, vytrhnul z kontextu jen část a o té se dál bavil. to je podle mně ne zcela korektní vedení diskuse.
To, jaký jsem vyjádřil názor ohledně tebe osobně, může být pravdou a nemusí. Stejně tak se ti to nemusí líbit nebo ti to může být jedno. Tvou mnohamluvnou odpovědí na mou otázku se na mém pohledu nic nezměnilo. Jinak si nemyslím, že by bylo nutné z mé strany k této debatě cokoli dalšího přidávat. Naše názory a vyjádření rovněž se celkem úspěšně míjejí a nevidím šanci na shodu. Na zbytečné točení se v kruhu nemám chuť ani čas.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #31 kdy: 11. Června 2007, 13:07:43 »
1. Pan Stejskal - tedy já  - reagoval na konkrétní větu, která vyvolávala dojem, že na tomto webu je snad kritika Izraele zakázaná. Proto jsem odpověděl tak,  jak jsem odpověděl, aby bylo zřejmé, že není - jde o obecnou a dost zásadní věc.
Tady obávám se došlo k drobnému neporozumění. Já neměl ny mysli web (a administrátory) - se scoooliem jsem tu celkem dlouho diskutoval a k tomu nemám připomínek. Měl jsem na mysli Samuela - někdo něco kritického zmíní o Izraeli (respektive k jeho příspěvku o Izraeli) a on z toho vyvozuje kde co (proto ta formulace kritika Izraele zakázána....). Ale uznávám, mohl jsem to naformulovat přesněji (bohužel tedy i obšírněji). Činím tak tedy nyní. Samuel by tedy obdobně mohl přeformulovat tu svoji větu kde se dopustil také jisté zkratky a vynechal útok Izraele na Libanon......... který předcházel masívnímu ničení severu Izraele včetně Haify.

2. K oné formulaci v závěru citace: Mnohem přesnější by bylo uvádět, že Izrael vedl  řadu válek, přičemž ke všem byl vyprovokován - buď vpádem armád sousedních zemí, nebo otevřenými  nepřátelskými akty(přeshraniční útoky, teroristické akce, blokády ...). Mohu partnera v diskusi ujistit, že kdyby po skončení Války za nezávislost arabské státy akceptovaly porážku, uznaly Izrael, uzavřely s ním mírové  smlouvy a hlavně - držely slovo, žádná další válka na Blízkém východě mezi židovskou republikou a jeho sousedy by už nevypukla.
Jistě, formulovat to lze různě. Nicméně máte k mé formulaci nějakou faktickou výhradu? Tedy že by tam bylo něco špatně či lživě?
PS: To co by v takovém případě nastalo je pouhá spekulace, nicméně za sebe mohu říct že pokud by ty dva modré pruhy na izraelské vlajce znázorňovaly Eufrat a Nil, tak by se také dalo spekulovat..... Mimochodem pane Stejskale, jaký je Váš názor na ty dva pruhy?

3. Ve válce se tu a tam přihodí, že vítězná strana z logiky věci obsadí teritorium mimo své dosavadní hranice(v případě Izraele  nešlo ovšem, vzhledem k nexistenci mírových smluv se sousedy, o hranice, nýbrž o linii příměří) a je pak věcí dalšího poměrně složitého vývoje, kdy je nutné zohlednit všechny aspekty daného problému, jaký bude osud onoho teritoria.
Pokud jde o Izrael, ten si podržel minimum  území  získaného  v Šetidenní válce - všeho všudy východní Jeruzalém(osvobození Starého města a následné sjednocení starověké izraelské a  judské metropole byl akt stejně přirozený jako sjednocení Berlína po pádu železné opony, potažmno berlínské zdi) a Golany, což byla nezbytná podmínka pro to, aby došlo k alespoň  částečněmu  naplnění principu bezpečného míru obsaženého  v rezoluci  RB OSN 242/1967. Sinaj byl vrácen Egyptu výměnou za mír celý, sektor Gazy byl vyklizen ve prospěch palestinské teroristické samosprávy(což je svého druhu světový unikát), o Judeji a Samaří dosud definitivně rozhodnuto není. Suma sumárum - míček vždy byl a dosud je na arabské straně hrací plochy.
Souhlasím, s jednou výhradou, anexí (nějaký základní zákon..... teď se mi to nechce hledat) Golan se ten míček tak nějak zakutálel z té arabské na tu Izraelsko stranu.....

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #32 kdy: 11. Června 2007, 13:12:03 »
to Samuel: Já jsem v tomhle vlákně se vůbec k problému jednání o navrácení Golan (s výjimkou mé předchozí reakce na p.Stejskala) nevyjádřil. Pouze jsem upřesnil tvoji nepřesnost, kdy jsi jednu podstatnou okolnost zcela vynechal. 

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #33 kdy: 11. Června 2007, 13:38:12 »
to Samuel: Já jsem v tomhle vlákně se vůbec k problému jednání o navrácení Golan (s výjimkou mé předchozí reakce na p.Stejskala) nevyjádřil. Pouze jsem upřesnil tvoji nepřesnost, kdy jsi jednu podstatnou okolnost zcela vynechal. 
Tak ještě naposled a zcela polopatě. Zkus si znovu přečíst začátek diskuse. V mém druhém příspěvku píši:
"Za situace, kdy arabové mají jediný zájem a cíl, kterým je zničení Israele, je jakýkoli územní ústupek sebevraždou. Vždyť to je jasně vidět. Israel vyklidil obce v Gaze a z tohoto území je  ničen Sderot, Iiraelská armáda opustila jih Libanonu, Hizbaláh raketami ničil sever Israele včetně Haify. Již takto je Israel územně dost malý nato, aby při dodávkách lepších raket Hizbaláhu, Hamásu a Sýrii mohlo být zasaženo libovolné místo Israele."

Příspěvek je poměrně blízko k úvodnímu příspěvku Scooolieho, aby se neztratila souvislost s tématem. Já zde nikde neuvádím žádné časové souvistlosti kromě té, že následkem vyklizení pozic (opuštění Gazt a jihu Libanonu) poskytl Israel prostor a příležitost pro teroristy z Hamasu a Hizbaláhu ničit raketami loni sever Israele, letos Sderot a další lokality.

A o to přesně jde. Pokud se téma jmenuje "Mír se Sýrií za Golanské výšiny", pak znovu tvrdím, že by to bylo sebevraždou vydat Golany. Na těch předchozích případech jsem jen dokumentoval své úvahy.

Takže zde není žádná nepřesnost, kterou bys musel upřesňovat a ani zde není nic podstatného, co bych ve svém vyjádření vynechal. Nepsal jsem dějiny státu Israel, ale komentář v diskusním fóru k jedné konkrétní otázce.

Pokud bys měl opět chuť něco z mého komentáře jen vytrhnout, pak si uvědom, že to bude již poněkud off-topic a fakticky nemám chuť se s takovou diskusí dál zabývat.
« Poslední změna: 11. Června 2007, 13:59:57 od Samuel »
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #34 kdy: 11. Června 2007, 14:20:53 »
Pro Yana - Ad Mimochodem pane Stejskale, jaký je Váš názor na ty dva pruhy? --- Především připouštím, že existence obou pruhů na izraelské vlajce umožňuje vícero výkladů. Já se, upřímně řečeno, jednotlivými interpretacemi příliš netrápím a akceptuji oficiální izraelské stanovisko, které zde kdesi přede mnou zmínil administrátor: že jde o  část židovské bohoslužebné(modlitební)textilie - řečeno hodně civilně. Současně ale nevylučuji, že oba pruhy  skutečně  mohou symbolizovat řeky Nil a Eufrat - pruhy  v mém pojetí ovšem neznamenají hranice Erec Jisrael(resp. Zaslíbené země), nýbrž  jsou trvalou připomínkou prostoru(mezi Nilem a Eufratem), který si Bůh vybral jako jeviště pro ono úžasné divadlo, kterým byly jím řízené dějiny Izraele. A ty naznačují  zcela zřetelně, kde hledat Zaslíbenou zemi.

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #35 kdy: 11. Června 2007, 15:28:07 »
to Samuel: moje diskuze začala u tvého příspěvku, a nijak se netýkala problému navrácení Golanských výšin, pouze jsem upozornil že to masívní ničení severu Izraele včetně Haify byla reakce na předchozí izraelský vojenský útok na Libanon, zatímco u tvého příspěvku se ten Izraelský útok na Libanon tak nějak vypařil. Kdyby Izrael nezaútočil na Libanon tak by k tomu třeba nedošlo. Ale uznáván jedná se o spekulaci, a proto se držme faktů. A tím je že masívní ničení severu Izraele včetně Haify raketovým ostřelováním Hizballáhu bylo reakcí na předchozí vojenský útok Izraele na Libanon.

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #36 kdy: 11. Června 2007, 15:30:12 »
to mrstejskal: tohle vysvětlení akceptuji, s drobnou výhradou že ať už to bylo jakékoli divadlo, nezakládá to žádná práva do budoucna........

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #37 kdy: 11. Června 2007, 15:49:33 »
to mrstejskal: tohle vysvětlení akceptuji, s drobnou výhradou že ať už to bylo jakékoli divadlo, nezakládá to žádná práva do budoucna........

Právě že zakládá, milý Yane. My, kdo  věříme, že lidstvo nepovstalo z opic, ale je dílem Stvořitelovým, stejně tak jako naše matička Země, nemůžeme nerespektovat to, co bych nazval Jím ustanoveným dědičným právem Izraele na teritorium, které On sám pro něj vybral. Žádný jiný národ na světě nedisponuje vyšším stupněm legitimity  ve vztahu k     území, jež obývá, než jakým disponuje "Izrael ve vztahu k Izraeli". O detailech můžeme vést někonečné diskuse(všichni navzájem), princip je ale dán. Nelze jej změnit, izraelské "dějiny přítomnosti" nemohou logicky nenavazovat na dějiny, v nichž bylo ono dědičné právo ustanoveno. Řečeno s Cimrmanem: může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale nic s tím nenaděláte. Tak to prostě je, "ber nebo neber".

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #38 kdy: 11. Června 2007, 16:46:04 »
to Samuel: moje diskuze začala u tvého příspěvku, a nijak se netýkala problému navrácení Golanských výšin, pouze jsem upozornil že to masívní ničení severu Izraele včetně Haify byla reakce na předchozí izraelský vojenský útok na Libanon, zatímco u tvého příspěvku se ten Izraelský útok na Libanon tak nějak vypařil. Kdyby Izrael nezaútočil na Libanon tak by k tomu třeba nedošlo. Ale uznáván jedná se o spekulaci, a proto se držme faktů. A tím je že masívní ničení severu Izraele včetně Haify raketovým ostřelováním Hizballáhu bylo reakcí na předchozí vojenský útok Izraele na Libanon.
Jak u "blbých", stále dokolečka. No comment.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

nillbert

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #39 kdy: 11. Června 2007, 18:11:21 »
ani jsem se původně nechtěl zapojovat - protože už diskuze o něčem tak absurdním jako je "vrácení" Golan je nehoráznost :-/
...a k tomu pánovi co mu řikaj Olmert už mám jen jedno: před popravou mučit, mučit a mučit.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #40 kdy: 11. Června 2007, 20:56:57 »
ani jsem se původně nechtěl zapojovat - protože už diskuze o něčem tak absurdním jako je "vrácení" Golan je nehoráznost :-/
...a k tomu pánovi co mu řikaj Olmert už mám jen jedno: před popravou mučit, mučit a mučit.

To nevypadá zrovna jako Achavat Am Jisrael...


Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #41 kdy: 11. Června 2007, 21:57:21 »
To nevypadá zrovna jako Achavat Am Jisrael...

Takze navrhujes zustat pouze u popravy ?  ;)

Yan

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #42 kdy: 11. Června 2007, 22:53:36 »
......My, kdo  věříme, že lidstvo nepovstalo z opic.....
Ono je to malinko jinak, lidé a opice mají společné předky  ;) Člověk by řek že v moderní společnosti už je tohle naprosto zřejmé.
Mimochodem, občas se docala dobře bavím na stránkách Pavla Kábrta  ;D

nillbert

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #43 kdy: 11. Června 2007, 23:28:34 »
To nevypadá zrovna jako Achavat Am Jisrael...

s politickou mrtvolou která zřejmě v panické hrůze s blížícím se dnem zůčtování ztratila poslední zábrany a pudy sebezáchovy a snaží se vejít do dějin nějakým šíleným činem - když už né pozitivním tak aspon takovým na který se dlouho nezapomene? ne s tou tedy ne
...doufám že ochranka bude dostatečně politicky vyspělá aby se až zmerčí blížícího se Jigala II. zachovala v duchu nejlepších tradic samoočištovacích spiknutí :-)

Rene Bartosek

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #44 kdy: 11. Září 2007, 04:06:11 »
Zdravim Nile! Poprava pripadneho vlastizradce po radnem soudnim procesu, to bych jetse dokazal vstrebat. Dokazal bych vstrebat, byt s ostrymi vyhradami popravu nekym jako Jigal, protoze nasledujici vyvoj ukazal, ze to melo silnou mocenskou podporu. Dle meho osobniho nazoru ke skode na skutecny oboustrane zakotveny mir mezi Izraelem a Araby. Ale muceni "na trikrat", mno tomu rikam silnej slaftrunk. Jak se da zajitit tedy bezpecnost statu Izrael, ktery ma 7.2 milionu obyvatel a rozklada se na relativne male plose? Silou? Je Izrael schopen tuto silo zachovat v nejblizsich 10-ti letech? A pokud ano, za jakou cenu? Jsou obyvatele Izraele ochotni akceptovat tuto cenu? Nevytvari to tlak na stepeni politicke sceny a migraci obcanu Izraele do zahranici?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #45 kdy: 11. Září 2007, 12:58:16 »
Nill je radikál  ;D

Jinak Vaše otázky jsou velmi přesně cílené a odpověď na ně není lehká. Obecně platí, že izraelská společnost, jako každá jiná společnost ve svobodné a demokratické zemi je různorodá a stejně různorodé jsou i názory na řešení vztahů se Sýrií, Palestinci i dalšími Araby. Od naprosté neústupnosti (např. z důvodu nedůvěry k upřímnosti arabských států a entit) až po naprostou vstřícnost (např. z důvodu přesvědčení, že jen vzdáním se maxima území vznikne stav důvěry). Většina společnosti se pohybuje někde mezi těmito dvěma krajními póly.

Rene Bartosek

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #46 kdy: 14. Září 2007, 04:32:43 »
Nilbert je radikal? A webzin, kde i Netanjahu je ponekud vlevo se pohybuje v jakych politickych vodach?Jaky je vsak vliv tech radikalu? Jichak Rabin prece byl tvrdy muz, ale neco ho primelo, aby velmi vyrazne zmenil nazor. Tak vyrazne, ze ho to stalo zivot. Ariel Saron. Nebudu se hrabat v historii, ale neco ho primelo zmenit nazor. Navic Ariel Saron si jiste uvedomoval osud Rabbina velmi presne. Izrael je jadernou mocnosti i bez garence sve bezpecnosti zvenci nemuze byt ohrozen. 60 let politiky radikalu a mir v nedohlednu. A kdyz se najde nekdo, kdo rezignuje na svou radikolnast a zkusi neco jineho... Jako zacarovany kruh.

nillbert

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #47 kdy: 14. Září 2007, 08:57:44 »
60 let vlády radikálů?! co je to za nesmysl?! co sou barak a rabin za radikáli?!
Žádnej skutečnej radikál ještě nevlád - a stačil by jeden - a bylo by vymalováno - paraziti by se vyexportovali a šlus.
« Poslední změna: 14. Září 2007, 09:06:02 od nillbert »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #48 kdy: 14. Září 2007, 16:50:02 »
Jichak Rabin prece byl tvrdy muz, ale neco ho primelo, aby velmi vyrazne zmenil nazor.

Jsou tri hlavni veci, ktere dokazou zmenit nazor i nejradikalnejsim : penize, zeny a dusevni porucha.
Mimochodem, pane Bartosku, vase dechberouci zasvecene informace ohledne USS Shiloh (= hoax) a podzemniho jaderneho komplexu v Brdech (= F20.0, vyhledejte neprodlene pomoc) vas ocividne pasuji na nezpochybnitelnou komentujici autoritu  ;D Vsichni vas bereme vazne  :D

Max

  • Host
Re: Mír se Sýrií a Golanské výšiny
« Odpověď #49 kdy: 14. Září 2007, 19:16:07 »
Nilbert je radikal? A webzin, kde i Netanjahu je ponekud vlevo se pohybuje v jakych politickych vodach?

A proč by Netanjahu neměl být "poněkud vlevo"? Likud je strana pravého STŘEDU a Netanjahu se k tomu hrdě hlásí. Z toho logicky plyne, že existují i pravicovější strany. Stejně tak Strana práce je stranou levého středu a jsou samozřejmě i strany levicovější.



Jichak Rabin prece byl tvrdy muz, ale neco ho primelo, aby velmi vyrazne zmenil nazor. Tak vyrazne, ze ho to stalo zivot. Ariel Saron. Nebudu se hrabat v historii, ale neco ho primelo zmenit nazor. Navic Ariel Saron si jiste uvedomoval osud Rabbina velmi presne. I

Ech.. co bylo na Rabinovi tvrdého? Byl to dobrý voják a politicky člen Strany práce. Ničeho tvrdého jsem si nevšiml. Šaron pak potřeboval odvrátit mediální pozornost od svého korupčního skandálu, kdy bral peníze od podnikatelů - pro svoji volební kampaň i vlastní kapsu. Nakonec se mu to podařilo. Odsouzen byl jeho syn Omri.


Izrael je jadernou mocnosti i bez garence sve bezpecnosti zvenci nemuze byt ohrozen. 60 let politiky radikalu a mir v nedohlednu.
Což je IMHO nesmysl. Chcete snad na rakety Hizballáhu nebo Hamasu reagovat úderem taktickými jadernými zbraněmi? Pokud ne, tak jsou vám tyto zbraně de facto k ničemu. A pokud by na Izraeli zaútočil jadernými střelami Írán, tak zlikviduje několika údery celý Izrael. A co dokáže Izrael? Zničit část Íránu, což mu ovšem bude z hlediska vlastního zničení k ničemu...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15