Autor Téma: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz  (Přečteno 73741 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #25 kdy: 11. Června 2007, 12:51:51 »
myslím že ta debata ce celkem zbytečná. Faktem je, že admin (libovolného webu) stanovuje pravidla kdo a za jakých okolností může přispívat. Tak to prostě je a punktum.
Nicméně já osobně bych ho nevylučoval.

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #26 kdy: 11. Června 2007, 12:56:26 »
myslím že ta debata ce celkem zbytečná. Faktem je, že admin (libovolného webu) stanovuje pravidla kdo a za jakých okolností může přispívat. Tak to prostě je a punktum.

a v tom se právě lišíme :-) kdyby se stalo nesmyslné bezpráví tobě , taky bych se za tebe postavil :-) ...že ty za mě né - to mě vůbec nezajímá - protože to není podstatné :-) ....snad pochopíš...... ;-)

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #27 kdy: 11. Června 2007, 13:19:10 »
Lubomíre šlo čistě o to že odkazy na -  podle mě - mnohem důležitější židovské weby jsou skovány v nějakém druhém pododkazníku (musíš kliknout na "zpravodajské zdroje" a tam na "české a slovenské....atd" - prostě, tam se normální člověk vůbec nedostane... ) a na hlavní stránce jsou křestanské blogy - se vší úctou - rozhodně méně důležité. ...a de hlavně o to že jsem to kdysi se Skůlosem řešil - což nemůžeš vědět neb jsi u toho nebyl , a proto ti ani nezazlívám že jsi tak trochu mimo :-)

V tom případě je to OK.

Yan

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #28 kdy: 11. Června 2007, 13:20:49 »
to Nillbert: Tohle neni "jeden za všechny a všichni za jednoho". To je standardní chování na webu. Na svých stránkách taky pravidla určuješ TY. Tak to prostě je. Admin má právo stanovit pravidla různým způsobem, ale ve finiši je stanovuje on.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #29 kdy: 11. Června 2007, 13:24:19 »
Nechápu tedy o co jde - vás je celá "řada"  :-) já jsem sám :-)
Proč teda nemůže dojít k hlasování.... ? :-)

Byl by to precedent do budoucna. Jak správně pochopil Yan, nehodlám v zásadních otázkách fungování Fora zavádět demokracii. V budoucnu by se to mohlo stočit různým směrem - stačil by příchod většího množství nových členů a je tu z toho web Národního odporu.

Yan

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #30 kdy: 11. Června 2007, 13:29:17 »
Jojo...... na tomhle principu přece funguje ODS v Praze 5  ;D

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #31 kdy: 11. Června 2007, 14:14:03 »
Nechápu tedy o co jde - vás je celá "řada"  :-) já jsem sám :-)
Proč teda nemůže dojít k hlasování.... ? :-)

Byl by to precedent do budoucna. Jak správně pochopil Yan, nehodlám v zásadních otázkách fungování Fora zavádět demokracii. V budoucnu by se to mohlo stočit různým směrem - stačil by příchod většího množství nových členů a je tu z toho web Národního odporu.

...a tak já taky nejsem v zásadě proti nějaké té diktatuře - je-li ovšem inteligentní a pro dobrou věc... Ovšem vyhodit inteligentního člověka, byt vulgárního a obklopit se přikyvujícími ovečkami je hovadina první kategorie.
Ten argument s přílivem členů je taky uplně mimo - jasně jsem řikal SANHEDRIN S pevně daným členstvem. To neni žádná demokracie - ale je to moudřejší a správnější řešení než aby o Židech na židovském foru rozhodoval jeden křestan (a to myslim neni otázka rasismu ...nebo jak s to nazval... ale tak nějak logiky)  ...jestli se tady chceš obklopit lidmi typu Fanuel tak to teda potěž koště :-)) mohu-li si já vybrat mezi chytrym sprostákem a Fanuelem - vyberu si Jigala :-) Jestli ty máš tu funkci tady jen proto aby sis moh vybrat to druhý, tak to je možná dobrý pro tebe ale né pro nás :-)

Promin - já vim že tě hrozně zdržuju :-) už jsi mi to nejméně dvakrát (vím to - počítal jsi to) vysvětloval , ale já stále nechápu proč když je vás tolik ("řada") a já jsem sám , proč nedemonstruješ moudrost svého rozhodnutí, opřeného o vůli lidu, a nepřehlasujete mě... :-) Já vim - máš ted děsnej frmol, spousta rozdiskutovanejch diskusí, jedna lepší než druhá (fanuel:Osvícený člověk  a další), k tomu i spousta jiných povinností a já (nula) tu stále opruzuji s takovou nicotností - ale když já si nemůžu pomoct - já vidim blbost vítězit - tak já prostě nedokážu bejt zticha :-) (snad by pomohlo mě taky vyloučit - třeba pro dlouhodobé porušuvání pravidel diskuse, ...jistě si na mě již v tuto chvíly celá řada lidí stěžuje :-) (umím si to představit ;-)

takže - pojd - budeme hlasovat :-) ju? ;-)
« Poslední změna: 11. Června 2007, 14:16:04 od nillbert »

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #32 kdy: 11. Června 2007, 14:36:01 »
To je standardní chování na webu.

...mě je fakt líto že vobtěžuju - ale já mám asi nějaký jiný standarty :-)

nillbert

  • Host
REFERENDUM
« Odpověď #33 kdy: 11. Června 2007, 14:37:26 »
KDO POŽADUJE ABY JIGAL (karaitecz) NESMĚL PSÁT NA forum-ERETZ.CZ ?
 (a případně PROČ)


Yan

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #34 kdy: 11. Června 2007, 15:13:57 »
No mě osobně nevadil...... možná to bylo proto že jsem ty jeho příspěvky nečet.
OVŠEM PRAVDU MÁ NÁČELNÍK!!

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #35 kdy: 11. Června 2007, 18:18:21 »
...prosil bych seriozně....

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: REFERENDUM
« Odpověď #36 kdy: 11. Června 2007, 20:50:18 »
KDO POŽADUJE ABY JIGAL (karaitecz) NESMĚL PSÁT NA forum-ERETZ.CZ ?
 (a případně PROČ)


Proti jsem, mimo jinych, ja. Proc ? Byl mnou dvakrat varovan (nevim kolikrat od ostatnich), a presto nezmenil styl. Nemam nic proti dotazum jakehokoliv razeni ("je koks koser ?"  :D), ale je zasadni rozdil mezi dotazem a nevybiravym napadanim.

Yan

  • Host
Re: REFERENDUM
« Odpověď #37 kdy: 11. Června 2007, 22:47:57 »
.......Nemam nic proti dotazum jakehokoliv razeni ("je koks koser ?"  :D)......
Když už se tady ten dotaz zase objevil, tak se teda zeptám. Co živočišný uhlí?

nillbert

  • Host
Re: REFERENDUM
« Odpověď #38 kdy: 11. Června 2007, 23:39:50 »
Proti jsem, mimo jinych, ja. Proc ? Byl mnou dvakrat varovan (nevim kolikrat od ostatnich), a presto nezmenil styl. Nemam nic proti dotazum jakehokoliv razeni ("je koks koser ?"  :D), ale je zasadni rozdil mezi dotazem a nevybiravym napadanim.

No konečně ses dostavil! :-) já už se o SKůlose bál že tu bude stát v řadě jak kůl v plotě :-))
nejsem si teda jist jestli fakt že byl 2x varován je argument nebo jen okolnost... :-) no na loialitu máš právo - vo tom žádná ;-)
...nu počkáme ještě na ty "mimo jiné" - a pak uvidíme ;-)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: REFERENDUM
« Odpověď #39 kdy: 12. Června 2007, 02:06:21 »
No konečně ses dostavil! :-) já už se o SKůlose bál že tu bude stát v řadě jak kůl v plotě :-))

No, ono se to ma tak, ze posledni mesic marodim, a to dost fest. Takze jsem tu malo videt.
Co se tyka ostatnich, rekl bych, ze to nechame jak rekl Scooolie - kdo chce, prihlasi se sam, ale nikoho hlasit nebudeme  ;) Uvazoval jsi ale treba o tom, ze by se mohli bat tve reakce ? Priznejme si, ze schopnosti tve verbalni agresivity by nejednoho dohnaly k sebevrazde (nemyslim to zle !)  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #40 kdy: 12. Června 2007, 11:53:24 »
Bohuzel jsem tu vcera vecer nebyla, tak jsem se nemohla zapojit, ale domnivam se, ze vylouceni z diskuze neni zrovna zdrave reseni. Ziskala jsem dojem, ze ten cesky reformni karaita ma nejaky problem sam se sebou a trochu si ho tady hoji. Pak by mu ovsem z hlediska krestanske lasky i zidovskeho rachamim mela byt dana moznost se tak trochu sam se sebou vyrovnat. Takhle jste mu dali jen prilezitost se stat jeste zatvrzelejsim - a pak je mozne se s nim domluvit, ze nebude vulgarni a utocny. Takze scoolie projev trochu te lasky k bliznimu  ::) :'(

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #41 kdy: 12. Června 2007, 13:03:31 »
Bohuzel jsem tu vcera vecer nebyla, tak jsem se nemohla zapojit, ale domnivam se, ze vylouceni z diskuze neni zrovna zdrave reseni. Ziskala jsem dojem, ze ten cesky reformni karaita ma nejaky problem sam se sebou a trochu si ho tady hoji. Pak by mu ovsem z hlediska krestanske lasky i zidovskeho rachamim mela byt dana moznost se tak trochu sam se sebou vyrovnat. Takhle jste mu dali jen prilezitost se stat jeste zatvrzelejsim - a pak je mozne se s nim domluvit, ze nebude vulgarni a utocny. Takze scoolie projev trochu te lasky k bliznimu  ::) :'(

Nejde o moji lásku či nelásku. Popravdě - karaitovy nevybíravé útoky na rabínský judaismus neurážejí. Přestože mi přijdou útočné, opravdu urazit nemohou, protože mojí víry se netýkají. Já jsem v tom sporu jen vnější pozorovatel - je to asi jako když žid sleduje jak protestant nadává na katolíky...

Nicméně jsou zde lidé, kterých si vážím, kterým to vadilo. Vader proto jako správce 2x vyzval karaitu ke změně chování a žádná odezva. Znechucení některých přítomných trvalo a protože cesta nápravy po dobrém nefungovala, musel přijít zákaz.

Určité nesrovnalosti dříve byli i s jinými debatujícími, vždy jsme to ale vyřešili domluvou, většinou vše skončilo nakonec ve velmi přátelském duchu. U karaity to - bohužel - nefungovalo. Což je ale jeho problém.

Jinak k oblíbenému argumentu - křesťan vyhazuje Židy (Nillbert) nebo projevení křesťanské lásky (Zoom) zbývá říci jen to, že vyhazuji já, protože mám k tomu jediný pravomoc. Kdyby ji měl třeba Vader, jsem si jistý, že by karaita letěl taky. Nicméně si nestěžuji, někdo tu světskou spravedlnost dělat musí  :D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #42 kdy: 12. Června 2007, 15:09:57 »
Ano ano, my vime, ze inkvizice take nepopravovala, pouze predala te svetske moci, jen mam strach z dogmatizmu - v zidovstvi je diskuze dulezita, protoze jejim prostrednictvim si spoustu veci muzeme objasnit. No kdyz to panove vidi jinak, prosim. Mozna, ze mi pak nekdy v jistem momente vykazi take prostor, protoze jako zena nemam co mluvit muzum do jejich vazne diskuze anebo je rozptylovat babskymi plky ;D . Dodrzovani micvot totiz neopravnuje k soudum - soudit mohou pouze soudci a ti zase na internet nepujdou, protoze to s temi micvot mysli velmi vazne a nechteji v roztrzitosti kliknout nekam vedle treba  ;) , coz se jak znamo muze stat. Tak radeji necham psani, abych nebyla vykazana jeste dnes  :o

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #43 kdy: 12. Června 2007, 15:17:23 »
Tak tak, karaita byl předán židy křesťanovi k výkonu spravedlnosti  ;)

Nicméně proti diskusi já nic nemám. Šlo jen o to, že tam byly výpady, které mě přišly zbytečně ostré a dalším urážlivé. Říkal jsem to opakovaně, ale v citlivých tématech je třeba vždy určitá výrazová zdrženlivost všech stran - bavit se věcně, bez zbytečných emotivních útoků a bez zdůrazňování (skutečných či údajných) chyb protistrany v každé druhé větě...

Che che che  ;D To, že žena nemá mužům mluvit do vážné diskuse, to je nějaké židovské pravidlo?  ;D Jak správně v každém druhém příspěvku zdůrazňuje Nillbert, tady chudáky Židy posuzuje nějaký křesťan - a já tohle pravidlo neuznávám  :) Zatracení křesťani  ;D ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #44 kdy: 12. Června 2007, 15:56:21 »
Protože se vždy dá najít na všechno nějaký výklad podle potřeby, tak by se skutečně celkem snadno dalo najít, že se žena namá co míchat do diskuzí mužů. Viz např. Pirkej avot a tak vůbec by se ledascos dalo najít, kdyby bylo potřeba. To je přece všeobecně známé, že se vždy dá něco najít, když je to potřeba. A já občas řeknu něco co se může třeba někoho dotknout ...  no pozor si dávat nebudu a uvidim kam  forum bude smerovat.  ???

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #45 kdy: 12. Června 2007, 16:08:51 »
Protože se vždy dá najít na všechno nějaký výklad podle potřeby, .... Viz např. Pirkej avot a tak vůbec by se ledascos dalo najít, kdyby bylo potřeba. ...

Samozřejmě, že kdo hledá najde. Nicméně, opravdu si myslej, že já jsem schopen vymyslet argumentaci založenou na Pirkej Avot?  ;) To poněkud přeceňují mé znalosti.

Jinak mám takový pocit, že důvěra v moji velkodušnost je díky karaitovi poněkud otřesena. Nicméně opět opakuji - byl 2x napomenut, měl možnost tehdy reagovat, zmínit projevy, obhájit nutnost útoků na jiné, atd. Neučinil nic z toho.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #46 kdy: 12. Června 2007, 17:24:14 »
"Samozřejmě, že kdo hledá najde. Nicméně, opravdu si myslej, že já jsem schopen vymyslet argumentaci založenou na Pirkej Avot?   To poněkud přeceňují mé znalosti."
Na to prece ta svetska moc ma svoje lidi - kteri to schopni najit jsou a ti se vzdy najdou.  ;D . No nic jsem trosku nastvana protoze se mi nedari nainstalovat driver tam kde ho chci mit. tak jsem mirne zahorkla, radeji jim poslu nejake fotky pro poteseni oka eventuelne mysli.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #47 kdy: 12. Června 2007, 21:42:10 »
Jo tak! No to je samozřejmě pravda - svět je plný hodných lidí, co rádi pomohou přiložit polínko pod kotel  ;)

S tím driverem chápu. Vzpomenu-li si, jak jsem se cítil na podzim, když se mi rozsypal z větší části neodzálohovaný harddisk...
A díky za fotky  :) O takových radostných věcech bychom měli na Eretzu psát a ne pořád jen počítat mrtvé lumpy v Gaze.

karla

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #48 kdy: 13. Června 2007, 14:58:50 »
Já bych taky souhlasila s Nillbertem. Proč zakazovat Karaitu jenom proto, že 1 (Vader) člověku vadil???

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #49 kdy: 13. Června 2007, 17:04:48 »
Já bych taky souhlasila s Nillbertem. Proč zakazovat Karaitu jenom proto, že 1 (Vader) člověku vadil???

Kdyby "vadil" jenom mne, pak by vse bylo jinak.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15