Autor Téma: Seznámení  (Přečteno 27261 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Luděk Vališ

  • Host
Seznámení
« kdy: 4. Srpna 2010, 19:52:07 »
Vážení, chtěl bych se seznámit s židovskou ženou, třeba vdovou, věk 40-50 let. Poraďte mi, jak na to. Do klasických seznamek to nemohu dát, okamžitě na mě někdo zaútočí. Poraďte mi. Děkuji.

weisz

  • Host
Re: Seznámení
« Odpověď #1 kdy: 23. Srpna 2010, 19:02:13 »
To bude teda problém....

Offline mattyah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re:Seznámení
« Odpověď #2 kdy: 15. Dubna 2011, 21:12:15 »
Do klasických seznamek to nemohu dát, okamžitě na mě někdo zaútočí. Poraďte mi. Děkuji.

Přesně vím o čem mluvíte..

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Seznámení
« Odpověď #3 kdy: 2. Června 2011, 11:23:45 »
Do klasických seznamek to nemohu dát, okamžitě na mě někdo zaútočí. Poraďte mi. Děkuji.

Přesně vím o čem mluvíte..

Docela pěkný nesmysl.. Pokud jste Žid, pak jste součástí nějaké židovské komunity a víte na koho se obrátit. Pokud Žid nejste, tak se nemáte co seznamovat s židovskou ženou.

Offline mattyah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re:Seznámení
« Odpověď #4 kdy: 2. Června 2011, 13:13:59 »
Do klasických seznamek to nemohu dát, okamžitě na mě někdo zaútočí. Poraďte mi. Děkuji.

Přesně vím o čem mluvíte..

Docela pěkný nesmysl.. Pokud jste Žid, pak jste součástí nějaké židovské komunity a víte na koho se obrátit. Pokud Žid nejste, tak se nemáte co seznamovat s židovskou ženou.

Za prvé - ne každý žid musí být součástí komunity, a to především pokud je do značné míry sekulání, ale navzdory tomu by rád uchoval rodinnou tradici - našel si židovskou ženu.
Za druhé - proč by se nežid nesměl seznamovat s židovkou? Pokud bych se naopak já nesměl seznamovat s nežidovkami, tak bych byl věčně sám. Podle mě je to každého věc.
Za třetí - podobné útoky na internetu vidíte na každém rohu ani se nemusí jednat o seznamování, proto si docela dobře dokážu představit, že si pan Luděk zažil svoje.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Seznámení
« Odpověď #5 kdy: 2. Června 2011, 13:44:14 »
 8) :D :D :D .. jednoduchá odpověď..  :D :D

... halaachaaa...

jistě že to je každého věc..  :D :D :D ..  až na nějaké ty pravidla, že.. :D :D
 
 
 
 no .. ale stejně.. pokud člověku záleží na uchování tradice, tak přece jen součástí nějaké té komunity bude a pak jistě tuší, že seznamovat se přes veřejné internetové fórum asi není úplně nejchytřejší nápad..

Offline mattyah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re:Seznámení
« Odpověď #6 kdy: 2. Června 2011, 14:11:08 »
8) :D :D :D .. jednoduchá odpověď..  :D :D

... halaachaaa...

jistě že to je každého věc..  :D :D :D ..  až na nějaké ty pravidla, že.. :D :D
 
 
 
 no .. ale stejně.. pokud člověku záleží na uchování tradice, tak přece jen součástí nějaké té komunity bude a pak jistě tuší, že seznamovat se přes veřejné internetové fórum asi není úplně nejchytřejší nápad..

Samozřejmě neříkám, že nemáte pravdu, ale zároveň se snažím obhajovat svobodu rozhodnutí v tom, jakou cestu si člověk zvolí. Právě vůči halaše uvádím, že ne každý žid je zároveň i ortodoxním židem a ne každý tradicionalista musí být bezpodmínečně členem komunity. Já osobně se třeba docela nerad družím a stejně tak nejsem dogmatista, proto preferuji sólo dráhu :) A k internetovému seznamování můžu říct jen to, že v mém okolí nejeden muž či žena našli svou spřízněnou duši právě tímto způsobem, tak proč to někomu zazlívat.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Seznámení
« Odpověď #7 kdy: 2. Června 2011, 14:34:43 »
.. copak někomu něco zazlívám.. ?  8)


Offline mattyah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re:Seznámení
« Odpověď #8 kdy: 2. Června 2011, 15:13:02 »
.. copak někomu něco zazlívám.. ?  8)

krapet :D

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Seznámení
« Odpověď #9 kdy: 3. Června 2011, 15:37:45 »
Tady asi pana Luďka někdo nezná a Marcela to bebude

Offline mattyah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re:Seznámení
« Odpověď #10 kdy: 3. Června 2011, 18:12:24 »
To máte pravdu, neznám, měl bych?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re:Seznámení
« Odpověď #11 kdy: 23. Března 2014, 22:34:51 »
Uvazujeme vytvorit uzavrenou zidovskou seznamku, aby se mohli seznamit lide z ruznych obci.

Offline DynamicSpeed

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Seznámení
« Odpověď #12 kdy: 18. Prosince 2016, 09:17:59 »
Shalom, to je výborný nápad se založením Židovské seznamky, přimlouvám se rovněž pro. Eva Vejvodová, 606555867, dynamicspeed@seznam.cz

Offline DynamicSpeed

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Seznámení
« Odpověď #13 kdy: 25. Dubna 2017, 14:05:04 »
Shalom, jsem halachická Židovka, svobodná, plně zdravá slečna. Také se ráda seznámím se svobodným mužem  ( alespoň částečně: v pohodě po babičce, či po dědečkovi ) Židovského původu. Eva Vejvodová, 606555867, dynamicspeed@seznam.cz

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15