Autor Téma: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých  (Přečteno 80666 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

janagab

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #50 kdy: 2. Června 2010, 20:32:20 »
bohužel si myslím, že takovéto provokace budou pokračovat. pokud svět jednoznačně neřekne, že Izraeli patří Izrael, ať s to komu líbí, či nikoliv, tak podobní "aktivisté" budou připlouvat znovu a znovu. všeobecná "blbost" už prostoupila celý kdysi "civilizovaný" svět a křesťanské církve opět zklamaly, protože se za Izrael nepostavily, takže z toho jsem mnohem více rozčarovaná, než z toho, že pindají Turci či islamisti...

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #51 kdy: 2. Června 2010, 20:40:31 »
https://zpravy.idnes.cz/nadavali-mi-do-teroristu-a-metr-ode-me-bili-ira-rika-cech-o-izraelskem-vezneni-1v7-/zahranicni.asp?c=A100601_214136_zahranicni_stf

haha to je sranda to cist hlavne:

policista mi řekl, že pokud podepíšu, budu moct jet ihned domů a mluvit s velvyslancem.
Jak jste se rozhodl?
Chtěl jsem mít informace, tak jsem podepsal. On se mi na to vysmál a řekl, že nebude telefonát ani velvyslanec a zavřeli mě na dalších 20 hodin.


 ;D no to je maso
z clanku jasne vyplyva ze vsichni moc dobre dopredu vedeli o co asi jde...
jinak uz me prestava bavit poslouchat celej den v praci propagandu Radiozurnalu kde se stale mluvi o utoku izraele na humanitarni konvoj, blil bych...CT to samy ja nevim z jakyho duvodu je platit

janagab

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #52 kdy: 2. Června 2010, 20:58:42 »
teď jsem se strašlivě pohádala do telefonu s nějakou tajemnicí rady ČT. Vzala mi sice služební telefon, ale nebyla mi schopna vysvětlit, na základě čeho "ČT žádá, aby Česko odsoudilo postup Izraele. Týrali naše reportéry" - dle serveru i-hned. Ptala jsem se, zda tuto stupiditu skutečně ČT žádá, paní mi nebyla schopna odpovědět a odkazovala mě na celou radu ČT a vůbec nevěděla, wocogou. rozhovor jak se zabejčenou kr-ávou. zítra tedy pošlu oficiální stížnost.

Elazar

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #53 kdy: 2. Června 2010, 21:11:40 »
Jako koncesionář máte právo vědět, na co jdou Vaše peníze. Takže bez servítek - do nich. Za naše peníze posílají reportéry na propagandistické provokační výlety, za naše peníze informují lživě a nepravdivě.

janagab

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #54 kdy: 2. Června 2010, 21:17:02 »
já jsem tak nasraná, že jestli mi to zítra někdo nevysvětlí, tak jsem ochotná odhlásit televizi, protože provokatéry ze svých peněz teda platit nebudu ani náhodou. vím, že toho moc neovlivním, ale aspoň něco...


martindeporres

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #56 kdy: 3. Června 2010, 08:07:45 »
Omlouvám se špatně to vyznělo nemyslel jsem to tak
V pohodě. Kdysi jsem musel vyházet hodně peněz de facto na to, abych poznal pravou povahu svého bratra. A od té doby si myslím svoje o těch, co řvou, že potřebují pomoc, ale radši by se spíš nechali zmrzačit, než aby šli něco dělat. A je jedno, jestli jsou bílí, tmaví, v Čechách nebo jinde ve světě. I proto beru nějakou pomoc nebohým chudákům plastelíncům jako vrchol stupidity. A co se týče Izraele. Najdete někde jinde ve světě stát, který svým nepřátelům dodává elektřinu a vodu? To už je totálně mimo moje chápání.

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #57 kdy: 3. Června 2010, 08:39:10 »
Takový stát je asi jenom jeden bohužel , u nás jak bych to měl napsat  sociálně vyčůraní lidé přišli na to , že stačí mít o pár dětí víc ,aby nemuseli chodit normálně do práce jako většina obyvatelstva . Nahrává jim také sociální politika státu , ale to sem prakticky nepatří .
To co se děje okolo Izraelského výsadku na připlouvající lodě do Gazy je jen dlouho připravovaná akce popudit svět proti Izraeli  :(

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #58 kdy: 3. Června 2010, 08:47:21 »
Gazu nikdo nikdy nechtěl!

Jak (kupodivu na levicový list) správně řekl Aluf Benn na konci svého článku v Haaretzu
 
https://www.haaretz.com/print-edition/opinion/it-s-time-for-real-disengagement-1.293671

(pokrácené české znění v dnešní E15)

Nyní budou západní mocnosti patrně hlasitěji volat po ukončení blokády. Tehdy má Izrael příležitost – místo argumentace (kterou stejně nikdo neposlouchá) by měla říci: Chcete Gazu? Fajn. Vezměte si ji.
 8)

Premiér Netanyahu ve svém děkovném projevu vojákům Cahalu správně akcentoval, že blokáda Gazy má za účel zabránit, aby se tento přístav stal oficiálním přístavem Íránu, což by nepochybně byla i hrozba pro Evropu. To si málokdo uvědomuje.


martindeporres

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #59 kdy: 3. Června 2010, 09:21:29 »
člověka docela potěší, když i levicový novinář napíše, že je nutno vzdát se odpovědnosti za Gazu, odstřihnout od elektriky a vody. Že by se měli někdy i ti levičáci poslechnout, né?  :D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #60 kdy: 3. Června 2010, 10:43:53 »
Chcete Gazu? Fajn. Vezměte si ji.[/i][/b]
 8)

jó.. jóó.. ;D ;D
"A target date would be set for severing Gaza's water and electricity systems from those of Israel. The customs union with Israel would end, and the shekel would cease to be Gaza's legal tender. Let them print their own Palestinian currency, featuring portraits of Sheikh Ahmed Yassin." :D :D

Mooc pěkný článek:
Jan Petránek:  Nápad s humanitární intifádou
"Věc má i jednu velmi vážnou dimenzi: v akci flotily plující ke Gaze se hodně angažovalo Turecko. To je členem NATO stejně jako Česká republika. Necháme se třeba jen nepřímo namočit do tohoto tureckého tance dervišů, k němuž v pozadí hraje muziku Hamás a jeho nejštědřejší sponzor Irán? Což není zřejmé, že jde o významnou vedlejší strategickou hru Teheránu v okamžiku, kdy Obama je nucen poslat z Norfolku k Perskému zálivu nejmodernější letadlovou loď USS Harry Truman? Velmi riskantní hra teprve začala."

https://www.ct24.cz/blogy/91631-napad-s-humanitarni-intifadou/
« Poslední změna: 3. Června 2010, 10:49:21 od Marcela »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #61 kdy: 3. Června 2010, 12:39:53 »
tohle je pěkná souvislost..
z předloňského Dafu, komentář k paraše Šlach lecha:

„Byli jsme jako malé kobylky a tak jsme byli v jejich očích.“
Jak mohli špióni vědět, co si o nich Kenaánci myslí? Co když se jich i oni báli? Nedůvěra sama v sebe může zavést člověka na scestí rychleji než cokoli jiného. Věčné pochybnosti, co si o mě kdo pomyslí, neschopnost stát si na svém. To je často důvodem provinění. Někdo se může stydět říct si o košer jídlo, někomu je trapné vysvětlit, že na šábes nepracuje.
Téměř vždy se nakonec ukáže, že se o nic světoborného nejednalo a vše se dalo vyřešit. I v celonárodním měřítku se jedná o totéž. Neustálé přemítání, co tomu a tomu řeknou ostatní národy, stud jasně si říct o své místo na zemi. Právě tyto pocity začaly Židy provázet od okamžiku návratu špiónů a možná to byl důvod, proč tento "poklesek" poničil celou jednu (a ne jednu) generaci.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #62 kdy: 3. Června 2010, 14:05:23 »
Embassy of Israel, Prague an fb:  Předseda Senátu Přemysl Sobotka je v těchto dnech přímo v Izraeli. Už včera se vyjádřil, že námořní konvoj, proti kterému Izraelci zasáhli, byl plánovanou provokací pod záminkou humanitární pomoci Gaze. Poslechněte si jej nyní i "naživo" ve vysílání ČRo.

https://media.rozhlas.cz/_audio/02069380.mp3

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #63 kdy: 3. Června 2010, 14:30:16 »
Pochod na podporu Izraele | Support Isarel monday event
Datum:    
7. červen 2010
čas:    16:00 - 20:00
Lokalita:    Staroměstské náměstí


organizuje to na fb skupina Češi podporují Izrael | Czechs support Israel akce už je nahlášena podle zákona
https://www.facebook.com/pages/Cesi-podporuji-Izrael-Czechs-support-Israel/351685363531#!/pages/Cesi-podporuji-Izrael-Czechs-support-Israel/351685363531

dnes cca  mezi 13:00 a 14:00:
Češi podporují Izrael | Czechs support Israel:  Všem ahoj, v sobotu se bude konat další propalestinsky pochod, je neohlášený a jak jsem viděl nedobře organizovaný. Začne to na Václaváku a skonči u Izraelské ambasády na Hradčanech (to je ale kus pochodu). Tady už padli pár nabídek provést náš vlastní pochod, proizraelský. Ten bude správně ohlášený, organizovaný a pro...veden. Abychom splnili tyto podmínky musíme už jednat teď. Můžeme to provést min. v pondělí, tj. 7.6


Lukas Skalicky, Demonstrace na podporu Izraele:
Hlavní body:
- Izrael má právo na vlastní obranu – vojáci jednali v sebeobraně, když byli bezprostředně po vstupu na palubu napadeni noži, kameny a železnými tyčemi
- Posádka lodi byla předem varována a dobře věděla o blokádě
- Posádce lodi bylo navrhnuto vhodné alternativní řešení – proč odmítli inspekci „humanitárních“ balíčků?
- Požadavek vyváženého informování - stop zamlčování toho, že první kdo útočil byla posádka lodi

==> kazdy navrh vitan, tohle je jen nastrel z teto chvile co me napadlo

Chtel bych se zeptat jestli by nekdo sel do organizace, jsem snad schopen zajistit medialni cover jak v cechach tak v izraeli. Nejsem vsak schopen doresit grafickou stranku a dalsi detaily.

Kazdopadne je potreba jednat rychle a operativne

Lukas Skalicky: takze, za chvili zajdu na magistrat, nahlasim to aby to splnilo vsechny zakonne podminky.

Take mam nulove zkusenosti, takze veci resim za pochodu. Nakou tiskovou zpravu vymyslim cimz by se to dalo dostat do cz medii, hned potom to pujde i do izraele kde uz mam take zajisten cover.

V tuto chvili snad jen shanet co nejsirsi podporu a vytvorit ... Zobrazit vícenejake plakaty, ci se domluvit na samolepkach - napr. Czech support Israel, stejne tak jako na heslech akce - ktera by mohla vychazet z nekterych bodu jez jsem zde sepsal - to vsak nechavam na sirsi diskuzi zde, resp na strance udalosti, jez by mela byt zalozena v co nejkratsim case


https://www.facebook.com/event.php?eid=122246891147576#!/event.php?eid=122246891147576&ref=mf

chaje

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #64 kdy: 3. Června 2010, 14:47:59 »
rozhodně takovou aktivitu podporuji, i když mě momentálně nenapadá, čím konkrétně bych mohla přispět (účast toto pondělí bohužel nikoli, nejsem z Prahy a mám malé děti)...ale třeba se něco najde

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #65 kdy: 3. Června 2010, 15:04:38 »
Nešlo, kvůli termínům ohlášení to nemohli stihnout..
Ten propalestinský pochod v sobotu je prý neohlášený. My si nic takového nemůžem dovolit.

chaje

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #66 kdy: 3. Června 2010, 15:07:31 »
tak pro Pražáky by pondělí vadit nemělo, půjdou tam po práci...snad se jich najde dostatečné množství...napadá mě něco, marcelo písnu ti e-mail

martindeporres

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #67 kdy: 3. Června 2010, 15:08:53 »
Nešlo, kvůli termínům ohlášení to nemohli stihnout..
Ten propalestinský pochod v sobotu je prý neohlášený. My si nic takového nemůžem dovolit.
Neohlášený pochod? Tož těžkooděnce, skotské střiky vodním dělem, masáže penfreky a tomfami, hippoterapie pod kopyty policejních koní.... :D

martindeporres

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #68 kdy: 3. Června 2010, 15:10:08 »
tak pro Pražáky by pondělí vadit nemělo, půjdou tam po práci...snad se jich najde dostatečné množství...napadá mě něco, marcelo písnu ti e-mail
to je sice hezký, že pražákům by to vadit nemělo, ale přece jen by se tam chtělo dostat třeba i víc lidí jež jen z Prahy.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #69 kdy: 3. Června 2010, 15:20:32 »
jasně..  ;D ;D .. kdo pojede se mnou z UH, Zlína a okolí??
(musím autem, v úterý ráno potřebuju být v Buchlovicích)

kontakt na organizátora:
lukas@ksconsulting.cz nebo skalicky.lukas@seznam.cz

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #70 kdy: 3. Června 2010, 15:29:40 »
Čím to, že se ty naše média tak neshodnou?? Myslím ČT a Český rozhlas.. chmmm... chmmm.. ??

https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=128&r=nazorya&idc=1395356

hezký citát..
"Izrael se nechává vlákat do situací, z nichž před světem vyjde jako tupý golem, který jedná podle zásady „máš-li v ruce kladivo, všechny problémy vypadají jako hřebíky“."

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #71 kdy: 3. Června 2010, 17:18:58 »
Vazeni, ja uz nevim co delat...nevim jestli se vsichni pomatli nebo je to nejake celosvetove spiknuti proti Izru, to co jsem dnes slysel od pana Zaoralka na CT24 okolo poledne snad ten clovek nemuzu myslet ani vazne! To si skutecne mysli ze vsichni jsou tupci a kazdej mu to zbasti? Ty brdo to se mi snad zda!

nemohu to najit v archivu:( ale teda sila jako...prohlasil, ze cesti novinari byli udajne uneseni a muceni! konec tohle uz

dale:
https://www.ct24.cz/svet/91872-exkluzivne-izraelsky-zasah-byl-unos-rika-reporter-ct-zavadil/

aspon ze pan senator Sobotka ma odvahu stat za pravdou:)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #72 kdy: 3. Června 2010, 18:27:28 »
Zaorálek je sociální demokrat. Někteří zde diskutující to asi neuslyší rádi, ale je prostě skutečností, že Araby proti Izraeli v ČR i Evropě podporuje levice. Nikoliv pravice. Levice podporuje arabské teroristy i nároky arabských zemí vůči Izraeli. Neznám jediného pravicového politika v ČR, který by byl protiizraelský. Zatímco na levici... Zaorálek, Kavan, komunisté.

janagab

  • Host
Re: Izrael zabránil připlutí lodí do teroristické Gazy: 10 mrtvých
« Odpověď #73 kdy: 3. Června 2010, 20:22:29 »
Dnes jsem celou věc řešila s tiskovým mluvčím ČT panem Štichou a s místopředsedou Rady ČT panem Brandejsem. Výsledek je takový, že pl. Brandejs mi ústně - telefonicky - slíbil, že věc budou řešit na jednání rady příští týden ve středu a ve čtvrtek mu mám volat (zkusím - uvidím, zda telefonické slovo platí, či nikoliv). Postoupila jsem mu také níže uvedenou e-mailovou korespondenci s p. Štichou - nemám k ní dalšího komentáře, resp. nemám slov:

Vážený pane tiskový mluvčí,

Žádám bezodkladnou odpověď na následující otázku (Vaše odpověď souvisí s tím, zda odhlásím televizní přijímač či nikoliv):

 
-          Je pravda to, co uvádí server –ihned, že Česká televize  žádá, aby Česko odsoudilo přístup Izraele? Týrali naše reportéry. – tvrdí titulek.

-          Pokud ne – jak hodláte tento článek dementovat

-          Pokud ano – na základě čeho žádáte, aby Česko toto odsoudilo a na základě čeho si dovoluje Česká televize vysílat za peníze koncesionářů provokatéry na lodě, které vezou „humanitární“ pomoc do palestinské Gazy? Já jako koncesionář s takovým nakládáním finančních prostředků nesouhlasím a pokud toto ČT provozuje, nehodlám ji dále prostřednictvím poplatků podporovat.

O odpověď žádám bezodkladně.


Vážená paní ,
 

    Vaše rozhořčení je úměrné neznalosti celé situace. Česká televize trvá na dvou věcech. Za prvé, že bylo správné rozhodnutí vyslat své reportéry natáčet nezávisle a svobodně cestu konvoje do pásma Gazy. Za druhé rozhodně odmítáme způsob, jakým bylo s civilisty včetně reportérů zacházeno. Myslím, že by se Vaše rozhořčení obrátilo zcela jiným směrem, kdybyste to byla Vy, kdo by byl týrán, ponižován a připraven o všechny osobní věci. Pokud máte potřebu zbavit se svého televizního přijímače, pak Vám v tom pochopitelně nemohu a ani nechci bránit. Žádat Vás ve Vašem rozpoložení o omluvu za velmi příkrá a neadekvátní slova na adresu našich reportérů nebudu. Předpokládám, že byste tak stejně neučinila.

 

                 S pozdravem

 

Ladislav Šticha
Tiskový mluvčí / Spokesman
ČESKÁ TELEVIZE / CZECH TELEVISION
Kavčí hory
140 70 Praha 4
Tel.: (+420) 261 134 217
Mob.: (+420) 724 801 237
Fax: (+420) 261 218 599
mailto:ladislav.sticha@ceskatelevize.cz
https://www.ceskatelevize.cz
https://www.ceskatelevize.cz/press/

Takže jsem to přeposlala panu  Brandejsovi z Rady ČT a věřím, že obdržím kvalifikovanou odpověď, které se mi od Vás, pane Šticho, bohužel nedostalo, zdraví J.G...

 


Vážený pane Brandejsi, přeposílám vyjádření pana Štichy. Nesouhlasím s postupem ČT a odhlašuji televizní přijímač, což je asi jediné, co můžu ovlivnit, zdraví J.G.

 

Další články:

https://zahranicni.ihned.cz/c1-44031090-ct-zada-aby-cesko-odsoudilo-postup-izraele-tyrali-nase-reportery-tvrdi

 

Za čí peníze ČT poslala „aktivisty“ na loď chci vědět i po odhlášení televizního přijímače, na tom trvám, protože, pokud to bylo z koncesionářských poplatků, tak jsem toto taky platila.

Ještě jednou zdraví J.G.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
יואל טייטלבוים

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15