Autor Téma: Žid v restauraci  (Přečteno 14211 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Luděk Vališ

  • Host
Žid v restauraci
« kdy: 7. Ledna 2010, 18:52:38 »
Vážení, povím Vám příběh, který se mi stal před šesti lety. Byla zima, sníh, večer a já se doma nudil. Šel jsem se projít a na zpáteční cestě jsem se zastavil v místní restauraci. Místo bylo u jednoho mladíka. Začali jsme si povídat. On že je zde na práci, že je Polák. Měl pěkné dětství, jako děti si chodily hrát k židovskému hřbitovu. A tím to vše začalo. Já jsem totiž těsně před tím dočetl knihu-Dějiny židovského národa, a tak jsem mu vyprávěl různé zajímavosti. Ani ve snu mě nenapadlo, že ti opilci vedle u stolu mě poslouchají. Jednoho jsem znal. Už jsem se chystal k odchodu,když mi řekl- tak ty si žid! A v tu chvíli se na mě dívaly tři páry naprosto nenávistných očí. Takovou nenávist, to jsem nikdy nezažil. A chtěli mě zbít. Východ byl za nimi, okno zamřížované. Musím něco vymyslet, nebo je zle. Získával jsem čas. A pak mě to napadlo. Znáte knihu Poslední kabalista z Lisabonu? Hrdinu příběhu chtěli zabít protože byl žid, ale on nesl někomu kus krvavého masa a řekl jim- kdybych byl žid tak to nejím.A to mu zachránilo život. V té restauraci se občas konaly zabíjačkové hody. A řekl jsem tomu známému - cože? já že jsem žid? Tys mě tady nikdy neviděl jak sem chodím na jitrnice a na polívku? (nikdy jsem tam nebyl),kdybych byl žid, tak to nejím! Opilci začali přemýšlet, využil jsem té chvillky, hodil číšnici peníze a vyběhl ven. Už tam nechodím. Závěr- pokud se někdy dostanete do podobné situace, a již nebude úniku, použijte této finty s jídlem. Funguje to. Přeji vše dobré.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #1 kdy: 7. Ledna 2010, 19:08:00 »
Příběh pěkný, poučný a velmi smutný. Ta kniha (poslední žid) vypráví o inkvizici a v CR je snad demokracie. Pravda je, že tehdy toho žida pronásledoval režim a vás jenom pár primitivů. Ale stejně je to hodně hodně smutné.

jedokaj

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #2 kdy: 7. Ledna 2010, 20:01:57 »
Tento príbeh sa dá pochopiť rôznymi spôsobmi.Hanbíš sa za svoju vieru?Tu sa k tomu priznávaš?A ešte dostaneš aj pochvalu no to je koniec.Mať strach z toho čo povie opilec  je prejav nezmyselného strachu.Žijeme v demokracii a ak by nebodaj došlo k útoku na teba tak máme na to štátne orgány ktoré sú povinné sa tím zaoberať a teba ochrániť možno je to všetko len prehnaná reakcia nejaký automatický mechanizmus v hlavách niektorých ludí. :-X

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #3 kdy: 7. Ledna 2010, 21:12:44 »
Az na vas bude pripraveno k utoku par typku, budete mluvit jinak. A "organy" jsou mi k nicemu v okamziku, kdyz budu celit presile. Je hrozne fajn lezet na traumacentru se zlomeninami a vnitrnimi zranenimi, to fakt cloveka strasne potesi, ze "organy" vec vysetruji.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #4 kdy: 7. Ledna 2010, 22:01:55 »
Tento príbeh sa dá pochopiť rôznymi spôsobmi.Hanbíš sa za svoju vieru?Tu sa k tomu priznávaš?A ešte dostaneš aj pochvalu no to je koniec.Mať strach z toho čo povie opilec  je prejav nezmyselného strachu.Žijeme v demokracii a ak by nebodaj došlo k útoku na teba tak máme na to štátne orgány ktoré sú povinné sa tím zaoberať a teba ochrániť možno je to všetko len prehnaná reakcia nejaký automatický mechanizmus v hlavách niektorých ludí. :-X
Mate velky omyl. Tento pribeh sa neda pochopit roznymi sposobmi. Len jednym sposobom "instinktom obrany", to nema nic spolocne hanbou za vieru. Keby bol pisatel inou cestou reagoval, urcite by bol obdareny brutalnym (jemne povedane) pohladenim opilcov. Az by statne organy prisli na miesto, po opilcoch by uz nebolo (urcite by neboli cakali na ich prichod).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #5 kdy: 7. Ledna 2010, 23:54:31 »
Přesně jak říká Vader a Eva. Pokud člověk potká skupinku, která ho chce lynčovat kvůli jeho víře nebo národnosti, tak není nic rozumnějšího, než se primitivů elegantně zbavit.

Mimochodem, bratře Jedokaji, překvapuje mě Tvá odvaha pokoušet se byť jen náznakem soudit Luďkovo chování... Nepostavil snad Ježíš Církev svou na Petrovi, té Skále - který jej během jediné noci třikrát zapřel? A přesto v očích Páně byl hoden.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #6 kdy: 8. Ledna 2010, 08:04:08 »
Luďku, to museli být íkváči ti opilci, že věděli o našem zákazu konzumace čuníků a o košer.  ;D
Většina antisemitů by Vám dala přes ústa už jen proto, že Váš vzhled by jim připadal neaárijský, resp. proto, že vypadáte dost (jak říká moje přítelkyně) „mišpoche“ neboli „rassig“. Dost antisemitů nemá ani ponětí o našich reáliích, rituálních zákazech apod. Na některé by Váš chochmes prostě neúčinkoval, protože by to vůbec nepochopili.

Ani Vám nemusím radit, že hospody, knajpy a putyky nejsou tím pravým místem pro debaty či meditace o jidiškeit.

To jste tedy kofr, že jste stihl hodit pinklovi obloukem měšec se zlaťáky  :D – to já bych jen kvikl: „ublížit židovi přináší smůlu…“ převrhl bych na ně stůl, zdrhnul bych bez zaplacení (jednání ve stavu krajní nouze) a pak bych se s personálem dodatečně vyrovnal.

Žid v dominantní společnosti, tj. v galutu, musí mít tykadla neustále v pozoru a instinktivně se musí vyhýbat potencionálním konfliktním situacím. Nesmíte hochu, lézt do minového pole…

Poprvé a naposled oslovuji nick Jedokaj: Jste jednoduchý člověk. :D


Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #7 kdy: 8. Ledna 2010, 08:28:18 »
Jedokaji , byl to ukázkový únik Luděk využil moment překvapení a to ,že vám pomůžou orgány stím bych si nebyl tak jistý všichni víme jak to tady chodí.

martindeporres

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #8 kdy: 8. Ledna 2010, 10:53:32 »
jj. brilantní vítězství inteligence, pohotovosti a chladnokrevnosti nad tupou silou.

jedokaj

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #9 kdy: 8. Ledna 2010, 17:17:42 »
Citovat
To jste tedy kofr, že jste stihl hodit pinklovi obloukem měšec se zlaťáky  :D – to já bych jen kvikl: „ublížit židovi přináší smůlu…“ převrhl bych na ně stůl, zdrhnul bych bez zaplacení (jednání ve stavu krajní nouze) a pak bych se s personálem dodatečně vyrovnal.

Žid v dominantní společnosti, tj. v galutu, musí mít tykadla neustále v pozoru a instinktivně se musí vyhýbat potencionálním konfliktním situacím. Nesmíte hochu, lézt do minového pole…

No konečne je to tu na toto som čakal celu tu dobu vdaka že sa konečne začinaš prejavovať ako pravý žid ;D :P :D

janagab

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #10 kdy: 8. Ledna 2010, 17:29:04 »
to jedokaj:
Ty, jedokaji, jak se podle tebe projevuje pravý žid? A taková kontrolní otázka - jak se projevuješ ty? myslíš, že jako pravý křesťan? já mám spíš tak trošku dojem, že jsi se touto poznámkou  projevil jako chudý duchem, ale nevím, jestli zároveň jako blahoslavený...

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #11 kdy: 8. Ledna 2010, 18:41:08 »

No konečne je to tu na toto som čakal celu tu dobu vdaka že sa konečne začinaš prejavovať ako pravý žid ;D :P :D
[/quote]
p. Jedokaj budte tak dobry a vysvetlite mi ako sa prejavuje pravy Zid. Nenasla som to v prispevku, snad mam problemy v chapani textu. Budem Vam velmi vdacna za Vasu laskavost a namahu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #12 kdy: 8. Ledna 2010, 21:00:25 »
No konečne je to tu na toto som čakal celu tu dobu vdaka že sa konečne začinaš prejavovať ako pravý žid ;D :P :D

Víš Marku, přestáváš mě bavit. Zatím jsem si tě tu nechával jako určitý folklór. 23letý slovenský národovec z Rači, obdivující nacistický Slovenský štát, hrající si na vojáčky, nenávidějící Maďary, milující CSKA Moskva a Miley Cyrus, a provokující křesťanskou ikonkou, přestože křesťanskou víru nemá, byl zajímavou kuriozitou.
Ale všeho se omrzí. Takže fofrem uber plyn a změň si ikonku (urážíš našeho Pána tím, že ji užíváš), jinak dostaneš trvalý zákaz vstupu.

martindeporres

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #13 kdy: 8. Ledna 2010, 21:28:37 »
No konečne je to tu na toto som čakal celu tu dobu vdaka že sa konečne začinaš prejavovať ako pravý žid ;D :P :D

Víš Marku, přestáváš mě bavit. Zatím jsem si tě tu nechával jako určitý folklór. 23letý slovenský národovec z Rači, obdivující nacistický Slovenský štát, hrající si na vojáčky, nenávidějící Maďary, milující CSKA Moskva a Miley Cyrus, a provokující křesťanskou ikonkou, přestože křesťanskou víru nemá, byl zajímavou kuriozitou.
Ale všeho se omrzí. Takže fofrem uber plyn a změň si ikonku (urážíš našeho Pána tím, že ji užíváš), jinak dostaneš trvalý zákaz vstupu.
Zmohl se tenhle chlapec  ve svých příspěvcích na něco jiného než na provokace nebo urážky?

martindeporres

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #14 kdy: 8. Ledna 2010, 21:30:56 »
to jedokaj:
Ty, jedokaji, jak se podle tebe projevuje pravý žid? A taková kontrolní otázka - jak se projevuješ ty? myslíš, že jako pravý křesťan? já mám spíš tak trošku dojem, že jsi se touto poznámkou  projevil jako chudý duchem, ale nevím, jestli zároveň jako blahoslavený...
:D

jedokaj

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #15 kdy: 8. Ledna 2010, 23:31:33 »
Hmmm ked tu takto manipuluješ s mojim profilom a meniš mi tu fotky to je ozaj spravodlive neviem čo ti na tom može vadiť. >:D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #16 kdy: 8. Ledna 2010, 23:50:41 »
Shrnu to zhruba do jedne vety : VADITE MI VY  >:D
« Poslední změna: 9. Ledna 2010, 00:00:07 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #17 kdy: 9. Ledna 2010, 00:20:56 »
Jedokaji, proc se snazite znovu registrovat ? Nema to smysl, verte mi. Bezte radeji na forum o fotbale, to mate prece rad, a vite nejlip, kam dosadit trenera. Tady proste nejste vitan.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #18 kdy: 9. Ledna 2010, 02:09:48 »
Jedokaji, vy jste tak desne otravnej a blbej, az se mi z toho chce zvracet. Vy si vazne myslite, ze vam projde treti pokus o registraci ?  :o Takze tentokrat jedokaj2 ne, ale Vlasta s mailem klaudia1421@azet.sk ano ? Vy jste vazne tak tupej, ze by vas nenabroousili ani laserem. Kolikrat vam mam opakovat, ze jste zde persona non grata ? Tahnete, a uz se nevracejte !

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #19 kdy: 9. Ledna 2010, 08:12:23 »
Jedokaji, vy jste tak desne otravnej a blbej, az se mi z toho chce zvracet. Vy si vazne myslite, ze vam projde treti pokus o registraci ?  :o Takze tentokrat jedokaj2 ne, ale Vlasta s mailem klaudia1421@azet.sk ano ? Vy jste vazne tak tupej, ze by vas nenabroousili ani laserem. Kolikrat vam mam opakovat, ze jste zde persona non grata ? Tahnete, a uz se nevracejte !
;) :) :)

martindeporres

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #20 kdy: 9. Ledna 2010, 20:29:46 »
vader: Bez jakékoliv ironie. Možná jste mu měl ještě dát šanci vysvětlit, jak se podle něj projevuje pravý žid. Třeba by to bylo na něco navíc, než na jen ten ban. Jinak se nedivte, že se pokusil přihlásit jako ženská. Náckové mívají poruchy sexuální orientace, viz hošani od SA. Ono i o Ádovi se v tomto směru leccos šuškalo.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #21 kdy: 9. Ledna 2010, 20:36:54 »
Martine, mohl jsem pockat, ale zasahl nekdo ze spravcu. A pracujeme jako tym, takze za rozhodnutim stojim. Puvodne nebyl zabanovan, ale deaktivovan. Ikonku/avatara jsem mu zmenil ja, a kopletni ban jsem posleze ulozil na vsechny jeho probehle i budouci pokusy o registraci.
Ono by z nej stejne nic kloudneho nevylezlo, to prece vite dobre sam  ;)

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #22 kdy: 9. Ledna 2010, 20:55:56 »
Přátelé krásná práce  :) :)

martindeporres

  • Host
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #23 kdy: 9. Ledna 2010, 21:07:26 »
Martine, mohl jsem pockat, ale zasahl nekdo ze spravcu. A pracujeme jako tym, takze za rozhodnutim stojim. Puvodne nebyl zabanovan, ale deaktivovan. Ikonku/avatara jsem mu zmenil ja, a kopletni ban jsem posleze ulozil na vsechny jeho probehle i budouci pokusy o registraci.
Ono by z nej stejne nic kloudneho nevylezlo, to prece vite dobre sam  ;)
Ale jo, máte pravdu. I kdyby z něj vylezlo něco žalovatelného, asi by to stejně nestačilo na nějakou slušnou žalobu. A je to malá ryba. Přejme mu, že snad někdy zmoudří.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Žid v restauraci
« Odpověď #24 kdy: 9. Ledna 2010, 22:11:14 »
Amen

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15