Autor Téma: GADNA  (Přečteno 44192 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #50 kdy: 4. Ledna 2010, 22:07:02 »
Mily Parteigenosse, je sice slusnost odpovedet, to nepochybne, ale pokud uz se odpovedet rozhodnes, pak by to mela byt na otazku. Jak by se asi tvaril prodavac, kdybych mu na otazku, jestli tu krabicku devitek chci luger nebo browning, a ja mu na to opacil, ze je dnes desny parak a makarovy nemam rad  :P ?

Kavarensky povalec  ;D ;D Trepu kopytky a trham branici  ;D Neco tak krasneho bych si nelajznul rict ani ja  ;D ;D ;D

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #51 kdy: 5. Ledna 2010, 08:23:58 »
Dovolil bych si problém zredukovat na povzdech, proč že lvi literárních salonů, lidé spravedliví, intelektuálové, cadikim, datim, apod. jsou vždy ve velmi mizerné fyzické kondici a proč že neonáckové, rasističtí dacani, "dělníci v černém" a jiní šupáci jsou vždy ve velmi dobré fyzické kondici?

To přece není jen otázkou priorit.

To cool Scooolie: :D
Rusko je ošklivý zlý medvěd, ale skutečným nepřítelem není. Z dlouhodobého hlediska je velmi pravděpodobné, že časem budou společné Rusko-EU síly bojovat někde kousek za Uralem proti pronikajícímu islámskému terorismu a čínskému iredentismu....
Odvážná prognóza a já se pokusím ji domyslet. ... a až po konečném vítězství nad společným nepřítelem v podobě draka s půlměsícem se euroamerická a ruská politika octnou v nové studené válce poté, co budou Čína, Afghanistan a Irák rozděleny na americké, britské, francouzské, německé, italské a ruské sektory... Už vidím, jak lidé prchají přes Charlie-point z východního do západního Baghdádu a jak za 40 let dojde k opětovnému sjednocení mocnostmi rozporcované Číny  ;D

Lidé se nemění a Rusko bylo, je a bude trvalou hrozbou, podle okolností více či méně aktuální, ale stále existující ... ;)
Jsem v tomto ohledu ještě radikálnější, resp. skeptičtější nežli Big Zbig. ;D



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #52 kdy: 5. Ledna 2010, 09:22:28 »
Dovolil bych si problém zredukovat na povzdech, proč že lvi literárních salonů, lidé spravedliví, intelektuálové, cadikim, datim, apod. jsou vždy ve velmi mizerné fyzické kondici a proč že neonáckové, rasističtí dacani, "dělníci v černém" a jiní šupáci jsou vždy ve velmi dobré fyzické kondici?

To přece není jen otázkou priorit.

Je to otázka priorit. Každý má jen omezené množství času. Pokud čas věnujete studiu, kultuře, vědě, duševní práci pak prostě nemáte čas na honění fyzičky - nehledě na to, že vás ani honění fyzičky neláká, neb vaše priority jsou zcela jiné. A naopak, pokud si někdo zakládá na své vynikající fyzičce, zpravidla není jeho prioritou kultura, věda, vzdělání, náboženství, apod. Čest výjimkám  ;)

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #53 kdy: 5. Ledna 2010, 09:46:56 »
Spojitost:honění svalů a čtení knih je zavadějící.Nepsala jsem já o pocení ve fitt-centrech ,což mě připadá odpuzující.Zdravý pobyt(a pohyb) na čerstvém vzduchu nikomu neublížil.
Nehovořím tady o vystavujících se tělech plných svalů.Hovořím tady o zdravém způsobu života,ke kterému patří knihy a vědění,ale také různé sporty.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #54 kdy: 5. Ledna 2010, 09:58:51 »
 ;D
Dovolte, abych nesouhlasil, milá Zino. Pobyt a pohyb na zdravém vzduchu evidentně škodí - viz Vaše ctěná obražená zádíčka... :P


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #55 kdy: 5. Ledna 2010, 10:02:44 »
Jak říká Mr. Gvodrážka, tak jest  ;D
Moji kamarádi, kteří se - rekreačně - věnovali fotbalu, házené, běhání jsou už dávno poloinvalidé se zničenými klouby, podivně srostlými přetrhanými šlachami a vazy, apod.
Nadnesu můj oblíbený, kacířský, návrh: všichni sportovci, včetně rekreačních, by měli platit podstatně vyšší zdravotní pojištění, protože z žádné jiné aktivity (snad kromě užívání tvrdých drog) nevznikají tak časté a tak drahé požadavky na zdravotní pojištění, jako ze sportu  :)
Vezmu-li to podle sebe, tak lékaře jsem za posledních 10 let potřeboval asi dvakrát - když jsem měl fakt nechutné horečky. Jinak se hezky šetřím, nesportuji a jsem zdráv jak rybička.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #56 kdy: 5. Ledna 2010, 10:18:35 »
;D
Dovolte, abych nesouhlasil, milá Zino. Pobyt a pohyb na zdravém vzduchu evidentně škodí - viz Vaše ctěná obražená zádíčka... :P

Sportem k trvale invalidite !  :D I kdyz... Sachy jsou razeny jako sport  :o

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #57 kdy: 5. Ledna 2010, 10:23:47 »
Dovolím si oponovat. V prvé řadě není sport jako sport. Pokud se někdo kope do nohou při tak nesmyslné činnosti, jakou je fotbal, asi to opravdu nemusí být vždy návod k tomu, jak se dožít vyššího věku zdravý. Na druhou stranu ačkoli se necítím být ani neonáckem, rasistickým dacanem, či "dělníkem v černém" nebo jiným šupákem  :), jen možná běhám více než je obvykle zvykem, myslím, že má fyzická kondice je dobrá a bez škod na mém zdraví.
A skutečně bych si myslel, že léčba civilizačních chorob spojených se špatným životním stylem (špatná strava, nedostatek pohybu, kouření, pití, stress) si vyžádá mnohem víc prostředků, než i všechna případná sportovní zranění.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #58 kdy: 5. Ledna 2010, 10:37:10 »
I zde se da souhlasit. Kickbox je jiste sport rizikovejsi, nez rekreacni poklusavani ci projizdka po cyklostezce. Ale ja se radeji temto aktivitam vyhybam, protoze po postaveni a oprave nekolika PC svym znamym v "tureckem sedu" si vzdy uzenu jejakou tu lehci hemiparezu nozky, a to pak zakopavam i o rovnou podlahu. Nene, jedine vhodne sporty pro mne jsou strelba (pravda, pri kombatovce se lze zranit, lec nebyva to bezne) a vrcholovy gaucing  ;) Na behani me neuzije, po hnusnem urazu v roce 2002 mam v noze tolik kovu, ze piskam na letisti v ramu, a na rentgenu vypadam jako cyborg. Tak tudy ne. Koneckoncu, proc behat ? Kdyz na me zautoci pes velikosti sloniho pubertaka, stejne neutecu. A hle, zde prijde ke cti par zkusenosti z kendo (teleskop pouzivam zacaste jako boken, jsem uz takovy), nebo palba na pohyblivy cil v zastavbe, AKA "city-war shooting", coz uz sice klasicky sport neni, ale co uz. Hlavne netrefit jinou zivou bytost, nez prasopsa. Nu, a pokud zrovna nejsem ozbrojen, budu sezran. True, sad, end of story.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #59 kdy: 5. Ledna 2010, 10:41:23 »
Vadere, kdy si vy (považuji vás za inteligentního) a mnozí ostatní uvědomíte, že vám hrozí řádově větší nebezpečí od lidí, než od jakýchkoli psů ? ::)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #60 kdy: 5. Ledna 2010, 10:46:58 »
Pane gvodrazka:chybička se prostě stane. :)
Pane Scooolie: Vy jste nepřítel sportu.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #61 kdy: 5. Ledna 2010, 10:53:42 »
 :)
To Scooolie:
Není to žádná hereze – je to pojistná aritmetika: kdo více bourá, více platí. Stejně tak každý, kdo úmyslně a vědomě podstupuje riziko nákladné lékařské péče. (Existuje jediná výjimka: cyborg Vader :-*)

Kuřáci/rumoví nádeníci: zaplaťte si léčení svých potíží. Jak by k tomu přišli ti, kteří dodržují zásady zdravého života, aby byly vynakládány větší finance na léčení vědomých poškozovatelů svého zdraví a zdraví druhých ? A na pacienty, kterým nastaly zdravotní potíže následkem „přirozeného opotřebení“  ;D by se nedostávalo? Už jsem to tady před dávnou dobou prezentoval: policajti budou každého kdekoliv přistiženého kuřáka/rumového nádeníka legitimovat a vyžadovat průkazku pojištěnce. Žádná pokuta – jen pak tyto údaje nahlásí příslušné pojišťovně a ta labužníkovi adekvátně zvýší zdravotní pojistné. Pochopitelně to souvisí se změnou příslušných právních předpisů. Neobstojí námitka, že si připláceli celý život na léčení platbou DPH za cigarety a chlast.... ;D

Krucinál, já dokážu bejt ale zlej !  >:D

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #62 kdy: 5. Ledna 2010, 11:07:35 »
 :D
To Zina: pěkná "chybička" ! Málem Vás to stálo život, takhle padnout na krofky! ;D

To everybody: rozhodl jsem se zdokonalovat ve způsobu obrany, spočívajícím v rozbíjení okenních tabulek pouhým upřeným pohledem, nebo silou vůle.... Myslím, že to nic není a proto plynule přejdu na přemisťování předmětů vlivem svého společenského a osobního magnetismu. (příklad: po mém upřeném pohledu na určitou osobu přemístí tato dotyčná osoba obálku ze své ruky do mé kapsy).    8)

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #63 kdy: 5. Ledna 2010, 11:17:11 »
Vážení pánové gvodrazko a Scooolie bez podjatosti bych vám přála týdenní pobyt v lese,bez mobilů,dobrého vína a dalších nezbytností život zpříjemňujicích.
V žádném případě nechci tvrdit,že jen sportem je člověk živ.Jen je dobré nebýt založen jedním směrem.
A organizace jakékoliv,které tuto možnost nabízejí jsou užitečné.

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #64 kdy: 5. Ledna 2010, 11:21:05 »
Milý pane gvodrazko: ;)přežila jsem bez zlomenin,to proto,že jsem nesletěla poprvé a pomalu zvládám i takové pády.Díky praxi. ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #65 kdy: 5. Ledna 2010, 11:25:33 »
 :D
Milá "gumová" Zino,
Vaše inzerce je pro mne akceptabilní v poněkud poopravené formě:
"...týdenní pobyt v lese,bez debilů, špatného vína ..." ;D

jedokaj

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #66 kdy: 5. Ledna 2010, 11:54:16 »
Jak říká Mr. Gvodrážka, tak jest  ;D
Moji kamarádi, kteří se - rekreačně - věnovali fotbalu, házené, běhání jsou už dávno poloinvalidé se zničenými klouby, podivně srostlými přetrhanými šlachami a vazy, apod.
Nadnesu můj oblíbený, kacířský, návrh: všichni sportovci, včetně rekreačních, by měli platit podstatně vyšší zdravotní pojištění, protože z žádné jiné aktivity (snad kromě užívání tvrdých drog) nevznikají tak časté a tak drahé požadavky na zdravotní pojištění, jako ze sportu  :)
Vezmu-li to podle sebe, tak lékaře jsem za posledních 10 let potřeboval asi dvakrát - když jsem měl fakt nechutné horečky. Jinak se hezky šetřím, nesportuji a jsem zdráv jak rybička.

Dokedy ti to tak vydrží je jasné že všetkú pohybovú aktivitu ignoruješ a to sa ti raz vypomstí.Aspon otužuj v studenej vode lebo to tvoje telo nevydrží.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: GADNA
« Odpověď #67 kdy: 5. Ledna 2010, 11:56:58 »
:D
Vaše inzerce je pro mne akceptabilní v poněkud poopravené formě:
"...týdenní pobyt v lese,bez debilů, špatného vína ..." ;D

protože jsem od přírody líná a pobyt v lese je obvykle spojen s nepohodlným cestováním, zařídila jsem si to ještě trochu jinak:
..dům cca 15 m od lesa.. pro debily je to moc zruky, takže mě neohrožují, kdykoli cítím potřebu, jdu do lesa třeba v papučích..

..přežila jsem bez zlomenin, to proto,že jsem nesletěla poprvé a pomalu zvládám i takové pády.Díky praxi. ;)
..kdysi jsem taky trénovala pády, ale byla jsem málo gumová... Od té doby je pro mě jediným vhodným sportem plavání (mimo jiné taky proto, že u toho se leží..) ..takže hned naproti, mezi autobusovou točnou (silnice dál nevede) a lesem je velká požární nádrž.. v létě se k ní po ránu došourám třeba poslepu, spadnu do vody a obživnu..

Dům je na jižní Moravě, takže přísun dobrého vína je zcela logický..  ;D ;D

(p.s. ..ale ani s mobily to tu není příliš divoké.. funguje je jedna síť a i ta mívá výpadky..  ;D)

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #68 kdy: 5. Ledna 2010, 12:48:27 »

Sportem k trvale invalidite !  :D I kdyz... Sachy jsou razeny jako sport  :o
[/quote]

To by jste se divil, jak může být bolestivá vykloubená sanice ze zívání.

Lechem

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: GADNA
« Odpověď #69 kdy: 5. Ledna 2010, 13:56:11 »
To se nam to tu pekne rozjelo :D
Receno snad uz vse, jen za sebe dodavam, ze Rusko je hrozba trvale, jen meni zpusoby jak uplatnit svuj vliv, od vyhruzek a vojenskych akci ted preslo k ekonomickemu boji, nakupu strategickych firem v cele EU a kdo vi co jeste na nas kujou...
Druha vec, kdyby si Rusko usmyslelo ze si privlastni pobalti, tak cela EU nezmuze nic, viz konflikt v Gruzii, akceschopnost a rozhodnost EU a jejich vojenskych kapacit rychle reakce silne konverguje k nule...
Treti vec je ta, ze driv nebo pozdeji se EU rozlozi zevnitr, podvody s penezma a vliv velkych zami na ukor malych je tak do nebe volajici, ze to jednou praskne a bude mela. Navic do vseho prilozi svoje polinko nove a nove generace muslimu, turku a kdo vi kdo vsechno tu v EU nasel novy domov pro svoje deti a jejich deti...fakticky za hubicku a jeste nam za chvili budou vladnout, a to se vyplati. A brzo si vzpomenou, kdo je jejich panem a kde maj svuj puvodni domov.
Ctvrta vec je ta, ze pri povodnich 2006 tusim sli do prvnich linii i mnozi clenove military reenactment komunity, meli vybaveni, vycvik a vysilacky. Stat tohle toleruje, protoze ho to vyjde levnejc nez ceska "GADNA"...inu u nas jsme zas chytrejsi a prisli jsme na to jak usetrit a pritom zustat ve strehu  ;D To ze to zneuzijou nackove a spol, to uz je jina kapitola.

jedokaj

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #70 kdy: 5. Ledna 2010, 18:51:09 »
Kde by bolo toto fórum keby som tu neprispieval aha ako rapídne stúpla návštevnosť  ;)To musí uznať každý  :P

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #71 kdy: 5. Ledna 2010, 19:09:43 »
Vadere, kdy si vy (považuji vás za inteligentního) a mnozí ostatní uvědomíte, že vám hrozí řádově větší nebezpečí od lidí, než od jakýchkoli psů ? ::)

Ja si to uvedomuju odjakziva. Ale vypadal bych jako krveziznivy misantrop, kdybych misto psa uvedl lidskeho utocnika. Lec budiz, zacnemez byti povazovani za krvelacniky : na vetsinu utocniku staci lehci typ obrany, jako 26" teleskop (nemusi byt ani vysunuty, nastavec s bodcem udela sve), pro tvrdsi obranu (stale vsak dostupnou i bez ZP) pripadne bleskovy sled 3 vystrelu v poradi PV/S-Flash Defence-CS (v pohode je za necelou sekundu po vsem). Na vetsi skupinu utocniku, zejmena nadstandardne ozbrojenych, pak chte nechte doporucuji palbu ostrymi. Vetsinou ale staci trefit "bosse" do nohou (idealne do kolenou, mate-li trening) a zbytek se vetsinou splasi a zapomene co chtel. Ovsem jsou i taci, kteri se s vykrikem "ten ha**l ma bouchacku !" vrhnou primo na vas. Pak, b-huzel, je nezbytne jej eliminovat palbou do bricha ci hrudi. A poznamka nejen z vlastni zkusenosti : spoust stisknete vzdy dvakrat.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #72 kdy: 5. Ledna 2010, 19:33:57 »
policajti budou každého kdekoliv přistiženého kuřáka/rumového nádeníka legitimovat a vyžadovat průkazku pojištěnce. Žádná pokuta – jen pak tyto údaje nahlásí příslušné pojišťovně a ta labužníkovi adekvátně zvýší zdravotní pojistné. Pochopitelně to souvisí se změnou příslušných právních předpisů. Neobstojí námitka, že si připláceli celý život na léčení platbou DPH za cigarety a chlast.... ;D

Krucinál, já dokážu bejt ale zlej !  >:D

V Reykjavíku se neprodavaji cigarety na kazdem 3. kroku. Treba hledat specializovane shopy. Ceny cigaret jsou neuveritelne drasticky vysoke (10 doutniku vyjde levneji, nez jedna krabicka "Velbloudu", neb se neslukuji). Chodil jsem tedy do tabakoveho doupete Björk. Vevnitr najdete kuracky raj, a pekelny panel se sdelenim v islandstine, danstine a anglictine. Jest tam psano (parafrazuji a zkracuji) : "Vazeni kuraci. Vyrobni cena krabicky cigaret je tak nizka, ze byste neverili. Jenze koureni skodi zdravi. A kdo ma platit lecbu vasich bronchytid, rozedmy plic, obstrukcni chorobu, hypertenzi a rakovinu ? No prece vy ! Proto stoji krabicka 800 ISK. Nize naleznete rozpis dani, ale vezte, ze 4/5 ceny jsou odvadeny do zdravotnickeho fondu, ktery vas bude lecit, vy smejdi. Prejeme hezky den a kuracky pozitek." Toz tak. Mne to pripada rozumne. Ne koureni, ackoliv jej sam provozuji, ale to, ze drtiva cast mamuti ceny jedne jedine krabicky jde do fondu prave k tomuto ucelu zrizenemu. Navic si samozrejme plati zdravotni pojisteni a pokud chteji dalsi pripojisteni, je koureni faktorem, ktery zvedne castku temer dvojnasobne.
A kdyby chtel nejaky rejpal podotknout, ze ostatni trpi mym kourenim tez, tak je to ptakovina. Vybehnu na nejblizsi sopku (at me zkusi trumfnout, kourici hora) a nikdo nepozna, kdo huli vic  :P

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #73 kdy: 5. Ledna 2010, 19:38:09 »
...kdykoli cítím potřebu, jdu do lesa třeba v papučích..

Ja to mam do lesa pres kilometr. Proto kdykoli citim potrebu, jdu na WC treba i naboso  ;D

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: GADNA
« Odpověď #74 kdy: 5. Ledna 2010, 21:26:28 »
Kde by bolo toto fórum keby som tu neprispieval aha ako rapídne stúpla návštevnosť  ;)To musí uznať každý  :P

Myslim, ze mnohem vetsi sledovanost maji vlakna foto dne a operace lite olovo > skoro 30 000 shlednuti, to je slusne! Takze Vami to asi nebude  :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15