Autor Téma: GADNA  (Přečteno 44258 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #25 kdy: 4. Ledna 2010, 13:03:53 »
Vader: No však to absolventi HJ uměli také. Hitlerjugend stejně jako Svazarm byla polovojenská organizace určená k brannému výcviku mládeže. Což koneckonců jasně plyne z názvu - Svaz pro spolupráci s armádou. Nutno dodat, že s armádou vedenou zločineckým komunistickým režimem.

Ty jsi fakt neuveritelny prirodni ukaz. Uniformu jsem mel na sobe jen kdyz jsem delal u ochranky. Ona totiz uniforma za kniplem nebo v pocitacove ZO vypada tak nejak divne, kdyz jsi civil. No, a ze jsi pro republiku prinosem v obrane te velmi slechti, cannon footeri se hodi vzdycky. V nasi vzkvetajici a prosperujici kapitalisticke demokracii mame ve vyzbroji celych 30 tanku ! Jak skvele ! Ubranime se i hordam ozbrojenym cepicemi a smrtelne nebezpecnymi praky, huraaa ! Ze 7. nejvetsi tankove armady az k tomuto stavu, bravo, tomu rikam uspech  >:(
Aneb, jak pravi klasik, "Nejvetsim nebezpecim pro mir jsou pacifisti" (a srabi, dodavam ja).
Antikolektivnost tebe i tvych potomku schvaluju. Taky nemam rad, kdyz je kolem me vic jak nula lidi. Budou z nich dobri sniperi (pokud snesou v pripade potreby kolegu s telemetrem a anemometrem).  

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #26 kdy: 4. Ledna 2010, 13:09:04 »
Zdravím,
rád se přidám k Vaderovi. Zřejmě asi záleželo na konkrétní organizaci. Svazarm v K. Varech na letišti byl fajn. Naučil jsem se skákat s padákem, také jsem létal na Blaníku, naučil se opravovat motorku a v 16-ti letech jsme si udělali řidičáky na auto - já byl spíš na ty motory.
O politice nepadlo NIKDY ani slovo, nějaká branná výchova neexistovala (jen igeliťáky na ZDŠ) a na tom letišti to byl vždy jen slepenec individualit, než kolektivismus. Nejhorší bylo naplánovat a sehnat dohromady lidi při úklidu vzletové dráhy.
Lechem

My jsme to uklizeli a brigadnicili uz kvuli sobe. Od katapultu (neprijemne, ale levnejsi nez roztah) pres celou plochu az po hangary a drobnejsi opravy nasich vzducholodi Orlik a Blanik  :D Nepovazovali jsme za dobrou vidinu crash hned pri startu nebo rozpadu celeho vzducholetu pri delsich letech s prudsi termikou, nebo pri nacviku zrcadloveho letu  8)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #27 kdy: 4. Ledna 2010, 13:11:39 »
Vader: Pleteš dohromady 2 věci - moji kritiku HJ/Svazarmu a můj výrok proti uniformovaným složkám. Samozřejmě, že většina "svazarmovců" nebyla při práci v rovnošatech. To až pak, když jako zkušené kádry narukovali do ČSLA.

Bránit se proti komu a čím? Příští válka nebude vedena v ČR, ale někde na hranici EU nebo na Urale. A nějací vojáčci s pistolkama tam budou skutečně nanejvýš jako kanonfuter. Kdyby Armáda ČR neměla jediný tank, nic by se nestalo. Proti komu ty slavné tanky chceš mít, když jsme obklopeni spojenci? Příští války se povedou na hranicích Turecka a Íránu, v Tunisku, Alžírsku, Egyptě, na Urale...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #28 kdy: 4. Ledna 2010, 13:13:34 »
Zdravím,

rád se přidám k Vaderovi. Zřejmě asi záleželo na konkrétní organizaci. Svazarm v K. Varech na letišti byl fajn. Naučil jsem se skákat s padákem, také jsem létal na Blaníku, naučil se opravovat motorku a v 16-ti letech jsme si udělali řidičáky na auto - já byl spíš na ty motory.
O politice nepadlo NIKDY ani slovo, nějaká branná výchova neexistovala (jen igeliťáky na ZDŠ) a na tom letišti to byl vždy jen slepenec individualit, než kolektivismus. Nejhorší bylo naplánovat a sehnat dohromady lidi při úklidu vzletové dráhy.

Lechem

Tak on i HJ měl zajímavou činnost ne? Procházky přírodou, cvičení, stanování. Někde možná došlo i na ty kluzáky. Prostě to byl Svaz pro spolupráci s (bolševickou) armádou.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #29 kdy: 4. Ledna 2010, 13:19:07 »
Lechem potvrdil mou zkusenost - o politice nepadlo nikdy ani slovo. Byli jsme (podle ZO) parta ozbrojencu, kecajicich o munici a slecnach, parta pilotu, kecajicich o tom, jak nemame radi zatacku po kridle nad prehradou a o slecnach, pripadne parta pocitacovych freaku, kecajicich (tehdy) o tom, jestli se "nova" platforma jmenem PC od IBM nekdy ujme a o slecnach.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #30 kdy: 4. Ledna 2010, 13:20:42 »
Vader: Pleteš dohromady 2 věci - moji kritiku HJ/Svazarmu a můj výrok proti uniformovaným složkám. Samozřejmě, že většina "svazarmovců" nebyla při práci v rovnošatech. To až pak, když jako zkušené kádry narukovali do ČSLA.

Bránit se proti komu a čím? Příští válka nebude vedena v ČR, ale někde na hranici EU nebo na Urale. A nějací vojáčci s pistolkama tam budou skutečně nanejvýš jako kanonfuter. Kdyby Armáda ČR neměla jediný tank, nic by se nestalo. Proti komu ty slavné tanky chceš mít, když jsme obklopeni spojenci? Příští války se povedou na hranicích Turecka a Íránu, v Tunisku, Alžírsku, Egyptě, na Urale...

Kde je tu emotikon pro odplivnuti si ?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #31 kdy: 4. Ledna 2010, 13:21:32 »
Ještě abyste se bavili o politice! Uvědomělý svazarmovec samozřejmě loajálně podporuje režim. To se snad má samosebou, ne? O politice se baví rozvraceči a reakcionáři.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #32 kdy: 4. Ledna 2010, 13:22:44 »
Vader: Pleteš dohromady 2 věci - moji kritiku HJ/Svazarmu a můj výrok proti uniformovaným složkám. Samozřejmě, že většina "svazarmovců" nebyla při práci v rovnošatech. To až pak, když jako zkušené kádry narukovali do ČSLA.

Bránit se proti komu a čím? Příští válka nebude vedena v ČR, ale někde na hranici EU nebo na Urale. A nějací vojáčci s pistolkama tam budou skutečně nanejvýš jako kanonfuter. Kdyby Armáda ČR neměla jediný tank, nic by se nestalo. Proti komu ty slavné tanky chceš mít, když jsme obklopeni spojenci? Příští války se povedou na hranicích Turecka a Íránu, v Tunisku, Alžírsku, Egyptě, na Urale...

Kde je tu emotikon pro odplivnuti si ?

Plivej si kam chceš, ale sám dobře víš, že mám pravdu. ČR je obklopena spojeneckými zeměmi. V dohledné době (10-20 let) nepotřebujeme víc než expediční sbory, schopné provádět operace v cizině.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #33 kdy: 4. Ledna 2010, 13:25:04 »
Ted uz vazne netusim, jestli si na slabomyslneho fanatika jen hrajes, nebo jestli jsi tu roli uz prevzal za svou...
A co se spojencu tyce, tak vetsina spojencu (v osobnim zivote nebo na statnich urovnich, to je fuk) je pro mne a priori podezrela. Od nepritele aspon vim, co cekat.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #34 kdy: 4. Ledna 2010, 13:41:15 »
PRO ODLEHCENI

Otazka zni : kterou z nize zobrazenych, zarucene pacifistickych a kolektivismem opovrhujicich slecen preferuje 28 Vaderu z 10 ?  ;D



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #35 kdy: 4. Ledna 2010, 13:53:55 »
Vader: Mícháš hrušky a jablka. Srovnáváš Izrael, který je ve válečném stavu se 2 ze 4 sousedů a na nože třeba s rádoby jaderným Íránem, a Českou republiku. Bezpečnostní situace Izraele a ČR mají pramálo společného. Největší bezpečnostní hrozbou pro ČR je v současnosti závislost na dodávkách ropy a plynu z území Ruska a jeho satelitních zemí. Vojenská hrozba neexistuje - a pokud by existovala, tak se netýká jen ČR, ale celé EU. Nejsem z toho vůbec nadšen, ale realita taková je - po schválení Lisabonské smlouvy už ČR není suverénní stát a nemá už ani možnost vlastní obranné politiky. Takže se přestaňme bavit o obraně ČR a bavme se o EU.

Jinak já samozřejmě nejsem a nikdy jsem nebyl pacifista. Odpor k polovojenským organizacím (Svazarm, HJ), podporujícím zločinné režimy, není pacifismem. To je jako tvrdit, že Pavel Tigrid neměl rád rozhlas, když místo Československého rozhlasu pracoval v Radiu Svobodná Evropa.

PRO ODLEHCENI
Otazka zni : kterou z nize zobrazenych, zarucene pacifistickych a kolektivismem opovrhujicich slecen preferuje 28 Vaderu z 10 ?  ;D
Dokázal bych ti najít pěkné baby na reklamních fotkách prakticky jakékoliv armády světa  ::) Wehrmacht počínaje, syrskou armádou konče.

Elazar

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #36 kdy: 4. Ledna 2010, 15:10:21 »
Vader: Jasně. V Německu měli zase Hitlerjugend. A tam se taky děcka učila mnoho užitečných věcí. Střílet, uzlovat, táborničit, být vlastenci.

Totéž se ale učí děti i ve skautu (všude po světě) nebo v YMCE.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #37 kdy: 4. Ledna 2010, 15:24:39 »
Vader: Jasně. V Německu měli zase Hitlerjugend. A tam se taky děcka učila mnoho užitečných věcí. Střílet, uzlovat, táborničit, být vlastenci.

Totéž se ale učí děti i ve skautu (všude po světě) nebo v YMCE.

Však mám skauty také rád jak hřebík v pozadí. A v YMCE se skutečně střílet neučí. To skutečně ne.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #38 kdy: 4. Ledna 2010, 15:28:32 »
 :P
Jako notorický antiazbukistanec se úplně připitoměle ptám: jak je chráněna EU z východu proti event. nájezdu medvědích gardových pluků? (je to moje obsese, stejně jako Marcus Porcius Cato neustále kdykoliv prohlašoval „Ceterum (autem) censeo Carthaginem esse delendam“ - Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.)

Domnívám se, že až se wodkacowboys zastaví na čáře Maribor - Passau - Regensburg – Berlin -  Rostock, sejde se bezpečnostní „něco“ EU a zahájí smířlivé rozhovory s bývalým oficírem KGB a současnou polomodlou mužiků, zda by přece jen nemohl trvat na obsazených územích evropský právní režim a zda by se mohlo ustat s ježděním zvědavých tankistů (i s tanky) do divadel, kin, hypermarketů a jiných sexklubů.
;D

Bavme se o obraně ČR, jako by ani nebyla v EU. Protože pokud se čeští profesionálové (z nich někteří odešli armády, když se doslechli, že by měli jít do "bojových akcí", resp. do misí) budou snažit zůstat profesionály (předpokladem dobrého profesionála je přežít za účelem kontinuálního pobírání žoldu), pak se budou jen, při pozvolném kráčení zpět, ohlížet přes rameno, kdy už konečně přijede na pomoc evropská těžká jízda. Mám dojem, že to už kdysi kdesi kdosi řekl: neočekávejte pomoc, když nebudete schopni pomoci si sami…

Nejsem militarista. Soudím však, že musí existovat nějaký způsob, seznámit lidi s obsluhou zbraní, s recepty na přežití při různých druzích útoků na obyvatelstvo. Aby lidé nestáli jak joudové, když nějaký kreten odpálí chemickou bombu, nebo zaplaví pražské metro. Nebo aby bezmocně nelomcovali fršlusy osmapadesátek, až nás napadnou marťani….
 
Srovnávat Erec a ČR skutečně nejde. Především co do úrovně bojové morálky. Mimo to se zděšením sleduji, jak se rezignuje na udržování krytů, jak se chindí na vybavenost plynovými maskami a bagatelizuje se to sdělením, že atombordely a atomkecky jsou anachronismem. Což je nepředstavitelná situace pro Erec, kdy by si za takový balagan šel někdo sednout.

Skoro na 80 % očekávám, že někde v EU (tedy i zde) budou bezpečnostní složky zastiženy „s kalhotami dole“, kdykoliv se nějakému …medánovi zamane.

Budiž, připusťme, že konvenční pojetí válečného konfliktu se přesouvá někam do příhraničních provincií Imperium Europensis… Nové pojetí ozbrojeného konfliktu spočívá ve strategii boje proti vnitřnímu nepříteli, proti terorismu, proti guerillovému způsobu „hit & run“. Jak je vycvičena v tomto směru  AČR?  Převládá ve mně dojem, že stejně jako většina evropských armád naprosto nedostatečně. Dostáváme se tu k již diskutované dělbě práce mezi policií státu a mezi armádou státu. Navíc je to práce pro zpravodajce, mající v popisu práce infiltrovat do nepřátelských struktur – což je nemožný úkol v případě zadání: proniknout do religiózně a etnicky vymezené entity. Jediný důvěryhodný agent je ten, kdo si získá důvěru Al Kajdy sebeodpálením na kábulském tržišti… takže jsme zpět u nuly. Jsem názoru, že doba dělby práce mezi policajty a armádou skončila, neboť se vzájemně vzhledem k taktice terorismu prolíná. Podle mne by se mělo vytvořit něco, co by vypadalo jako univerzální útočné a obranné seskupení – pro interní i externí použití. Daily routine: Dneska se nebudou používat 150 mm houfnice, ale vyfasujete si dostatek wadcutter munice a padáků...  

Na závěr, jako citově oploštělý šupák,  zcela oplzle, lascivně a nízce poznamenávám, že dívky z Cahalu mají hrozné košile, takže člověk musí silně zapojit fantazii …. :-*



Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #39 kdy: 4. Ledna 2010, 17:12:25 »
Umět se o sebe postarat i v době kdy si myslíme,že se nic nemůže stát je důležitější než cokoliv jiného.Vezměte u nás  například povodně.Kromě hasičů nemá kdo pomáhat.Než se vzchopí armáda to nějakou dobu trvá.Ještě bych chtěla upozornit na jednu důležitou stránku organizací typu Gadna,nebo u nás bývalý Svazarm.Tito mladí lidé získali nejen vědomosti,ale fyzická kondice byla nutná.Běžte se podívat dnes na dnešní sportovní a branné akce nebo tělesnou výchovu ve školách.Toto je přímo katastrofa.Pochybuji,že by jedinec(nepočítám vyjimky) obstál.Soužití v kolektivu je podmínkou jakékoliv dobré spolupráce i přežití.Tím chci říct,že takových organizací by bylo dnes zapotřebí jako soli.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #40 kdy: 4. Ledna 2010, 18:20:36 »
Umět se o sebe postarat i v době kdy si myslíme,že se nic nemůže stát je důležitější než cokoliv jiného.Vezměte u nás  například povodně.Kromě hasičů nemá kdo pomáhat.Než se vzchopí armáda to nějakou dobu trvá.Ještě bych chtěla upozornit na jednu důležitou stránku organizací typu Gadna,nebo u nás bývalý Svazarm.Tito mladí lidé získali nejen vědomosti,ale fyzická kondice byla nutná.Běžte se podívat dnes na dnešní sportovní a branné akce nebo tělesnou výchovu ve školách.Toto je přímo katastrofa.Pochybuji,že by jedinec(nepočítám vyjimky) obstál.Soužití v kolektivu je podmínkou jakékoliv dobré spolupráce i přežití.Tím chci říct,že takových organizací by bylo dnes zapotřebí jako soli.

A kdo by měl pomáhat kromě hasičů a armády? A proč by měl pomáhat také někdo jiný? Nerozumím. Právě od toho snad máme profesionální i dobrovolné hasiče a profesionální i záložní armádu...
Co se tzv. "fyzické kondice" týče, tak mi trvalo cca 10 let po skončení střední školy, než jsem se zbavil zhnusení, které ve mě při vzpomínce na nucené kolektivní sportování vyvolávalo slovo "sport". Řečeno slovy naší moudré učitelky literatury: "Nejlepší způsob, jak docílit, aby mládež ignorovala nějakou knihu, je zařadit ji do povinné četby." Povinné, nucené, sportování je nejlepší cesta k tomu, aby se sport zhnusil co nejvíce mladým. Sport by měl být zábava, které se věnují ti, kterým něco říká. Ne povinnost.
O soužití v kolektivu platí totéž, co o sportu. Teprve na VŠ a v praktickém životě jsem si začal vážit spolupráce s jinými. Do té doby ve mě ZŠ a SŠ stihly vypěstovat totální nechuť k čemukoliv kolektivnímu - když jsem nuceně musel spolupracovat s lidmi, s nimiž bych si jinak ruku nepodal.
Závěr: Nejlepší způsob, jak mladým cokoliv znechutit, je učinit to povinným. Nejlepší způsob, jak je k něčemu přivést, je nechat to na nich, aby si sami zvolili, že to chtějí.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #41 kdy: 4. Ledna 2010, 18:37:36 »
:P
Jako notorický antiazbukistanec se úplně připitoměle ptám: jak je chráněna EU z východu proti event. nájezdu medvědích gardových pluků? ....

EU je chráněna v rámci NATO. Nijak jinak. Ale protože si Lisabonskou smlouvou EU přisvojila pravomoci v oblasti obrany, tak se bude muset začít snažit něco dělat. Když už si ty pravomoci převzala, tak by měla...

Bavme se o obraně ČR, jako by ani nebyla v EU. Protože pokud se čeští profesionálové (z nich někteří odešli armády, když se doslechli, že by měli jít do "bojových akcí", resp. do misí) budou snažit zůstat profesionály (předpokladem dobrého profesionála je přežít za účelem kontinuálního pobírání žoldu), pak se budou jen, při pozvolném kráčení zpět, ohlížet přes rameno, kdy už konečně přijede na pomoc evropská těžká jízda. Mám dojem, že to už kdysi kdesi kdosi řekl: neočekávejte pomoc, když nebudete schopni pomoci si sami…

Obrana ČR není zajímavá. Jsme vnitrozemským státem EU. Před bojem na území ČR už bude muset v případě konfliktu Armáda ČR bojovat v rámci eurosil někde na Slovensku, v Polsku či na Balkáně. Bavit se o obraně ČR bez ohledu na EU je dnes stejné, jak by se v roce 1980 Hamburg chtěl bavit o své obraně bez ohledu na zbytek Spolkové republiky...

Nejsem militarista. Soudím však, že musí existovat nějaký způsob, seznámit lidi s obsluhou zbraní, s recepty na přežití při různých druzích útoků na obyvatelstvo. Aby lidé nestáli jak joudové, když nějaký kreten odpálí chemickou bombu, nebo zaplaví pražské metro. Nebo aby bezmocně nelomcovali fršlusy osmapadesátek, až nás napadnou marťani….

Rozlišujme dvě věci. Obsluhu zbraní a civilní obranu. To první je záležitost armády, popřípadě povolaných záložáků a odvedenců (povinná vojenská služba u nás zrušena nebyla!, jen "základní vojenská služba", a každý dospělý muž ve věku myslím do 60 let může být zmobilizován v případě potřeby). Naopak civilní obrana je samozřejmě věc nutná, to bez debat. Ale k tomu nepotřebuji nějaké Hitlerjugendy ani Svazarmy.
 
Srovnávat Erec a ČR skutečně nejde. Především co do úrovně bojové morálky. Mimo to se zděšením sleduji, jak se rezignuje na udržování krytů, jak se chindí na vybavenost plynovými maskami a bagatelizuje se to sdělením, že atombordely a atomkecky jsou anachronismem. Což je nepředstavitelná situace pro Erec, kdy by si za takový balagan šel někdo sednout.

Legrační přirovnání. Kdyby Izrael nemusel bojovat, myslíte, že by bojoval? :D A propo, bojová morálka většina charedim je na úrovni členů Strany zelených - a narozdíl od Zelených jejich počet vesele roste...


Budiž, připusťme, že konvenční pojetí válečného konfliktu se přesouvá někam do příhraničních provincií Imperium Europensis… Nové pojetí ozbrojeného konfliktu spočívá ve strategii boje proti vnitřnímu nepříteli, proti terorismu, proti guerillovému způsobu „hit & run“. Jak je vycvičena v tomto směru  AČR?  Převládá ve mně dojem, že stejně jako většina evropských armád naprosto nedostatečně. Dostáváme se tu k již diskutované dělbě práce mezi policií státu a mezi armádou státu. Navíc je to práce pro zpravodajce, mající v popisu práce infiltrovat do nepřátelských struktur – což je nemožný úkol v případě zadání: proniknout do religiózně a etnicky vymezené entity. Jediný důvěryhodný agent je ten, kdo si získá důvěru Al Kajdy sebeodpálením na kábulském tržišti… takže jsme zpět u nuly. Jsem názoru, že doba dělby práce mezi policajty a armádou skončila, neboť se vzájemně vzhledem k taktice terorismu prolíná. Podle mne by se mělo vytvořit něco, co by vypadalo jako univerzální útočné a obranné seskupení – pro interní i externí použití. Daily routine: Dneska se nebudou používat 150 mm houfnice, ale vyfasujete si dostatek wadcutter munice a padáků...  

Více méně souhlas. Ovšem to dělení pravomocí mezi armádu a policii bych ponechal. Dělítko je přibližně stejné jako mezi ÚZSI a BIS - taky se prolínají, ale co se týká "venku" je věcí armády/ÚZSI a co je "doma" věcí policie/BIS. Což nevylučuje spolupráci.

A jinak drobná poznámka na samý závěr: Rusko je ošklivý zlý medvěd, ale skutečným nepřítelem není. Z dlouhodobého hlediska je velmi pravděpodobné, že časem budou společné Rusko-EU síly bojovat někde kousek za Uralem proti pronikajícímu islámskému terorismu a čínskému iredentismu....

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #42 kdy: 4. Ledna 2010, 18:54:48 »
Pane Scooolie můžete připustit,že fyzická kondice  dnešních mladých lidí (žáků,studentů) je poněkud mizerná? A nechávat to jen na nich,nebudou stačit sanatoria pro obézni.Nevím jak to myslíte-zhnusit sport?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #43 kdy: 4. Ledna 2010, 19:10:42 »
Fyzická kondice některých je mizerná, fyzická kondice jiných je velmi dobrá. Fit centra, posilovny a sportovní haly jsou všude prakticky naprosto zaplněné.
A nechat to na nich samozřejmě musíte. Nebo chcete snad zavést státní dozor nad zdravotním stavem obyvatelstva? Pokud ano, tak navrhuji nejprve zakázat prodej alkoholu (všem), cigaret (všem) a pak honit ty tlusté dědky a baby ve věku 50+, co tráví život čučením na TV Nova, kolem parku holí  ;D
A vážně: zdravotní stav každého je především jeho věc, případně věc jeho rodičů.
Jak myslím zhnusit sport? Vám se nestalo, že se vám zhnusilo něco, do čeho jste byla nucená? Já třeba dodnes upřímně nenávidím kolektivní míčové hry. Prostě proto, že jsem je MUSEL každý týden prakticky od začátku ZŠ do konce SŠ povinně hrát. Ale třeba docela rád mám běhání - kupodivu, to jsem skoro nikdy (s výjimkou tak 2-3 hodin každé školní pololetí) povinně dělat nemusel...

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #44 kdy: 4. Ledna 2010, 19:45:13 »
Pane Scooolie,co je špatného na míčových hrách? Píšete o fit-centrech,no je to jedno z mnoha ne zcela vhodných zařízení. Pro fyzickou kondici je vhodnější už plavecký bazén.Ale to je o něčem jiném.
Mne nutili do mnoha věcích,které se mne příčily.Sport,chcete-li kolektivní sport mě nedělal potíže.Leda,že bych byla líná.
Zakázat alkohol,proč né? na státní kasu nemyslíte?Zavést státní dozor nad zdravotním  stavem obyvatelstva :) :) nevím co vám mám na takovou otázku říct.Jaký čas máte tedy dnes při 100m? ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #45 kdy: 4. Ledna 2010, 20:07:49 »
Souhlasím se Scoooliem, že většina z toho, co je povinné a do čeho je člověk případně nucen, se lehce zprotiví. U sportu to samozřejmě platí stejně jako u čehokoli jiného.
Preference kolektivních sportů nebo individuálních závisí na inklinaci toho kterého k dané skupině. Já například vždy preferoval sporty individuální, ale to neznamená, že při těchto sportech nevzniká a neexistuje kolektiv. Jen prostě každý sportuje a závodí především za sebe.
To, jaké jsou většinou dnešní děti, je často obrázkem jejich rodičů. Pokud ti sportují a najdou si dost času na děti a k tomu je ke sportu nenásilně přivést, nebudou z nich asi nezdraví a obézní jedinci. Pokud je životním stylem rodičů, potulovat se o víkendu po nákupním centru a vrcholem kulinářského zážitku pak jídlo u McDonalda, není se co divit, že dítě je podobné.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #46 kdy: 4. Ledna 2010, 20:24:45 »
Scooolie, vy posuzujete organizace, které mají za úkol obyčejného připravit na krizové situace prizmatem zahořklého traumatizovaného příslušníka třetího odboje na střední škole  ;D  ;D  ;D

Chápu, že kavárenský povaleč nic z toho nepotřebuje. ale jsou lidé, kteří chodí dál, než do kavárny. Upřímně řečeno, nechtěl bych vás vidět v situaci, kdy byste se ocitnul v situaci, kdybyste vy nebo někdo vám blízký potřeboval pomoc a širok daleko žádná policie, záchranka, hasiči, telefon, mobil vybitý....Snad se při svém life-stylu do takové situace nedostanete  ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #47 kdy: 4. Ledna 2010, 20:25:00 »
Vader: Mícháš hrušky a jablka. Srovnáváš Izrael, který je ve válečném stavu se 2 ze 4 sousedů a na nože třeba s rádoby jaderným Íránem, a Českou republiku.

Kde ? Kde srovnavam IL a CR ? Ukaz a cituj. A uz to nehul  >:D

PRO ODLEHCENI
Otazka zni : kterou z nize zobrazenych, zarucene pacifistickych a kolektivismem opovrhujicich slecen preferuje 28 Vaderu z 10 ?  ;D
Citovat
Dokázal bych ti najít pěkné baby na reklamních fotkách prakticky jakékoliv armády světa  ::) Wehrmacht počínaje, syrskou armádou konče.

Zrejme te prepadla indispozice a la Jedokaj. Ptal jsem se snad na tohle ?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #48 kdy: 4. Ledna 2010, 20:32:39 »
Závěr: Nejlepší způsob, jak mladým cokoliv znechutit, je učinit to povinným. Nejlepší způsob, jak je k něčemu přivést, je nechat to na nich, aby si sami zvolili, že to chtějí.

Chces snad tvrdit, ze ve SVAZARMu to nechodilo prave takhle ? Ze byly deticky od ZS nuceny v ZO nasilne trenovat lukostrelbu ci pod pohruzkou smrti musely, chudatka mala, vstupovat do ZO zamerenych na radiotechniku ?
Nemam zrovna nejlpsi pamet, ale soudim, ze bych si zajiste pamatoval, kdyby me nekdo nutil v jedne ZO strilet, v druhe letat a ve treti se venovat jednocipum, k uzoufani skvelym (bez ironie) osmibitum a programovani.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #49 kdy: 4. Ledna 2010, 21:51:34 »
Pane Scooolie,co je špatného na míčových hrách? Píšete o fit-centrech,no je to jedno z mnoha ne zcela vhodných zařízení. Pro fyzickou kondici je vhodnější už plavecký bazén.Ale to je o něčem jiném.
Mne nutili do mnoha věcích,které se mne příčily.Sport,chcete-li kolektivní sport mě nedělal potíže.Leda,že bych byla líná.
Zakázat alkohol,proč né? na státní kasu nemyslíte?Zavést státní dozor nad zdravotním  stavem obyvatelstva :) :) nevím co vám mám na takovou otázku říct.Jaký čas máte tedy dnes při 100m? ;)

Špatného na nich není nic, pokud vám jejich hraní nevadí  :) Mě osobně ale vadí být součástí stáda, muset se spoléhat na jiné.
Jinak co se týče fyzické kondice, jistě máte pravdu, že třeba bazén je ideální. Mě nicméně šlo hlavně o poukázání na to, že ne veškerá mládež má odpor k fyzickému cvičení.
Co se pak lenosti a fyzické práce týče, tak moje úcta k fyzické práci ani cvičení není nijak přemrštěná a pokud prostě někdo místo honění svalů se třeba věnuje učení jazyka, čtení zajímavé knížky nebo čehosi na webu nebo třeba malování, focení, atd. tak proč ne? Fyzická kondice před nějakými 60 lety mohla být u mládeže lepší, ale důvod hledejme i v tom, že prostě se více pracovalo fyzicky a méně hlavou...
Stovky neběhám. Když už tak relaxačně pár kilometrů. Ale nepřeháním to  :D

To, jaké jsou většinou dnešní děti, je často obrázkem jejich rodičů. Pokud ti sportují a najdou si dost času na děti a k tomu je ke sportu nenásilně přivést, nebudou z nich asi nezdraví a obézní jedinci. Pokud je životním stylem rodičů, potulovat se o víkendu po nákupním centru a vrcholem kulinářského zážitku pak jídlo u McDonalda, není se co divit, že dítě je podobné.
Tak tak. Příklady táhnou. Ne příkazy.

Chápu, že kavárenský povaleč nic z toho nepotřebuje. ale jsou lidé, kteří chodí dál, než do kavárny. Upřímně řečeno, nechtěl bych vás vidět v situaci, kdy byste se ocitnul v situaci, kdybyste vy nebo někdo vám blízký potřeboval pomoc a širok daleko žádná policie, záchranka, hasiči, telefon, mobil vybitý....Snad se při svém life-stylu do takové situace nedostanete  ;)

 ;D Správně jste to pochopil! Pravděpodobnost, že se dostanu do takové situace je menší, než že za mého života přijde Mesiáš. Takže se raději s dovolením připravuji na tu druhou alternativu - a vyhýbám se situacím, kdy by byť teoreticky hrozila ta první. Život je příliš krátký a času tak málo, než abych s  ním plýtval na učení se věcem, které nebudu nikdy potřebovat....


Vader: Mícháš hrušky a jablka. Srovnáváš Izrael, který je ve válečném stavu se 2 ze 4 sousedů a na nože třeba s rádoby jaderným Íránem, a Českou republiku.

Kde ? Kde srovnavam IL a CR ? Ukaz a cituj. A uz to nehul  >:D

PRO ODLEHCENI
Otazka zni : kterou z nize zobrazenych, zarucene pacifistickych a kolektivismem opovrhujicich slecen preferuje 28 Vaderu z 10 ?  ;D
Citovat
Dokázal bych ti najít pěkné baby na reklamních fotkách prakticky jakékoliv armády světa  ::) Wehrmacht počínaje, syrskou armádou konče.

Zrejme te prepadla indispozice a la Jedokaj. Ptal jsem se snad na tohle ?

Bavili jsme se postoji ke Svazarmu, HJ a vůbec polovojenským mládežnickým ozbrojeným složkám a ty jsi hodil do debaty obrázek nějaký nakašírovaných izraelských dorostenek v uniformě s komentářem o pacifismu. Čímž jaksi jsi do toho udělal přirovnání a vtáhl do debaty Izrael.
Na co ses ptal je mi ganz egal  ;D a chovej se zdvořile soudruhu!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15