Autor Téma: GADNA  (Přečteno 44293 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #75 kdy: 6. Ledna 2010, 08:10:53 »
 :D
Namáhavě, leč přece jen chápu. Po stanovení dg. rozedma, či cancer z prokázaného kouření, je nemocnicí provedena výzva zdravotnickému fondu kuřáků, aby proplatil náklady úhradu léčby dotyčné diagnózy. Léčba ostatních, ordinérních pacientů je hrazena rutinně z jejich zdravotního pojištění.  :P

Dvojctihodný a zasloužilý Vadere – zapřísahám Vás, nechcete pokuřování raději ponechat v pracovní náplni  sopkám Öræfajäkull, Vatnajokull nebo Hekle? :-*

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #76 kdy: 6. Ledna 2010, 11:53:59 »
Namáhavě, leč přece jen chápu. Po stanovení dg. rozedma, či cancer z prokázaného kouření, je nemocnicí provedena výzva zdravotnickému fondu kuřáků, aby proplatil náklady úhradu léčby dotyčné diagnózy. Léčba ostatních, ordinérních pacientů je hrazena rutinně z jejich zdravotního pojištění.  :P

Vase excelentni vysokoprevoschoditelstvo, neni tomu tak. "Ordinerni" pacos proste onemocni, aniz by se k tomu nejak sam postrkoval. Proto staci standarni (pripadne plus soukrome nadstandardni) pojisteni. Ne tak kuraci. Ti jsou leceni z pojisteni (plus pripadne z pripojisteni) PLUS z toho, co raci odsypati do kurackeho fondu. A tech 800 ISK za krabicku, to je uz mazec. Pri prumerne konzumaci jedne krabicky s dromedarem denne takto kurak do zmineneho fondu da rocne pres 230 tisic ISK. V kombinaci s pojistenimi to je pro stat vcelku vyhodne, neb ne kazdy kurak onemocni chorobou "z povolani" zavazneho charakteru. Ad absurdum vzato, je od kuraka strasne plytvani umrit zdravy.

Citovat
Dvojctihodný a zasloužilý Vadere – zapřísahám Vás, nechcete pokuřování raději ponechat v pracovní náplni  sopkám Öræfajäkull, Vatnajokull nebo Hekle? :-*

Nechci  ;) (Dovolim si podotknout, ze takovych dymajicich ci primo sopticich kopecku je tam na severu mnohem, mnohem vic. Ani nevim, jestli jsem krom Esja videl horu-nesopku)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: GADNA
« Odpověď #77 kdy: 6. Ledna 2010, 12:42:18 »
Vážení pánové gvodrazko a Scooolie bez podjatosti bych vám přála týdenní pobyt v lese,bez mobilů,dobrého vína a dalších nezbytností život zpříjemňujicích.
V žádném případě nechci tvrdit,že jen sportem je člověk živ.Jen je dobré nebýt založen jedním směrem.
A organizace jakékoliv,které tuto možnost nabízejí jsou užitečné.

Co bych tam mein Gott dělal?  :o :D Týden proflákaného času? K čemu to je dobré?
Já samozřejmě netvrdím, že je špatné rozhýbat tělo, dokonce klidně připustím, že je dobrá existence sportovních klubů, oddílů atd. Ale účast musí být striktně nepovinná, pro ty, které to láká. Protože jen tak to bude mít nějaký smysl. Povinná tělesná výchova má snad smysl tak na I. stupni ZDŠ, ale pak už to zpravidla bývá opruz (a nerad vzpomínám na moji velmi chytrou spolužačku, která se málem nedostala na gymnázium,protože jí nechtěli dát ze školy doporučení kvůli trojce z tělocviku... dnes sice doporučení nejsou, ale proč by si někdo měl kazit nebo vylepšovat studijní výsledky tím, zda umí nebo neumí sportovat, to je mi záhadou...)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #78 kdy: 6. Ledna 2010, 13:43:26 »
 ;D
To Scooolie:
Můj náhled na věc je téměř totožný s Vaším, avšak! Naše hledisko je toliko kontinentální.
Jsem nucen připustit, že v U.S.A. např. jsou fyzická zdatnost a alespoň průměrné tělocvičné výsledky vstupenkou mezi vrstevníky. Špatná tělocvičná angažovanost teeny nebo tweeny individua se rovná diskvalifikaci a degradaci nejen mezi vrstevníky, ale i v řadách potenciálních zaměstnavatelů.  :(
Následné zatrpknutí různých kriplíků vede k vystřílení žactva na highschool.

Já to nevymyslel, ale je tomu tak. Ocitl jsem se v perplexu, když jsem si ověřil, jak rychle by vyšuměl můj společenský akcent, kdybych projevil svoje naprosté nepochopení a pohrdání americkým národními sporty, jakými jsou baseball a americký football.  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: GADNA
« Odpověď #79 kdy: 6. Ledna 2010, 14:04:28 »
Baseball mam rad, i kdyz je to jen zmrseny cricket. A na me zamerne hypertrofovane projevy disgustace nad tzv. americkym fotbalem, jinak toliko zmrsenemu rugby, nemohli rict ani (nechce se mi prepinat klavesnice, til helvítis með kommur) "n s hackem", protoze ode me neco potrebovali  :D Co uz ovsem vubec usmevne neni, je skutecnost, ze mnoho amiku absolvovalo univerzitu jen diky tomu, ze byli shledani nepostradatelnymi pro reprezentaci toho ktereho univerzitniho druzstva/muzstva/zenstva v nejakem prihlouplem sportu.

Zina

  • Host
Re: GADNA
« Odpověď #80 kdy: 6. Ledna 2010, 23:06:09 »
Nepsala jsem o povinností vstupovat do takovýchto organizací.Myslím si ovšem,že je to jedna z mnoha zajímavých aktivit,které mohou být pro mládež vodítkem jak vyplnit čas.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15