Autor Téma: minarety ve Švýcarsku  (Přečteno 42882 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

janagab

  • Host
minarety ve Švýcarsku
« kdy: 29. Listopadu 2009, 18:06:53 »
Velmi mě potěšilo, že se Švýcaři snaží aspoň na čas zabránit jednoznačné islamizaci své země. Absolutně nesouhlasím, aby se  v Evropě stavěly mešity a minarety - ovšem mám obavu, že to bude stejné, jako s "Lisabonem v Irsku". Prostě to referendum za čas zopakují a budou ho třeba opakovat tak dlouho, dokud zákaz výstavby minaretů nepadne. Švýcarské referendum považuji za úspěšné, ale jsem trošku skeptická v tom, že nebezpečí islamizace je tím zažehnáno. Chce to sledovat všechny zprávy ve všech zemích Evropy a hlavně Evropské unie, a ta je myslím kvůli Německu, Francii a Anglii naprosto ztracená, co myslíte?

Offline brian04

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #1 kdy: 30. Listopadu 2009, 11:13:13 »
No můj názor je v celku podobnný jako Váš, jsme rád, že se aspoň nějaká země v evropě rozhodla zasáhnout. Jenže si myslím, že to je asi jediná země, v celé EU si toto totiž nikdo nedovolí podniknout už jen ze strachu islamistických etrémistů!!!

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #2 kdy: 30. Listopadu 2009, 15:28:24 »
Myslím, že to ZATÍM není ze strachu, ale spíš z pokryteckého "ABYCHOM NEVYPADALI JAKO RASISTI".

chaje

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #3 kdy: 30. Listopadu 2009, 16:09:42 »
buďme optimisté, další země by mohly následovat....však ve Švýcarsku to také vláda nechtěla...a jestli jste četli, že Rakousko to přivítalo jako vzor....

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #4 kdy: 1. Prosince 2009, 11:22:08 »
 ;)
Ve Francii probíhá kampaň na téma: Co to pro vás znamená „být Francouzem“? Jistý občan prohlásil, že došlo-li to tak daleko, že ptají-li se Francouzi po symptomech či známkách své identity, je tato identita již dávno ztracenou věcí. Jedna dívka prohlásila neurčitě: „… je ne sais pas exactement ce que c´est d´être Français ….“ (Nevím přesně, co to je být Francouz).

Uvádím to právě v souvislosti s problémem islamizace. Ten nastává, dle mého názoru, v zemích a etnikách, majících potíže s hledáním vlastní identity.

Mimo soutěž jsem si představil, že jsem Francouz a vžil jsem se do toho tak dokonale, že jsem s frankofilním entuziasmem a teatrální gestikulací Jean-Paul Belmonda začal afektovaně skandovat: Francouz? To znamená být svobodomyslný, vynalézavý, plný originální invence, minuciézní, galantní, být géniem gastronomie, géniem filosofie, spoluobčanem geniálních literátů, malířů, výtvarníků, techniků a jiných exaktních polobohů, dědicem díla francouzských králů a po nich revolucionářů (i přesto, že se na francouzskou revoluci dívám očima Hypolita Taine, nikoliv očima republíkánů), pak Napoleona, De Gaulleho ….

Ustal jsem pod tíhou směšnosti této pózy a došlo mi, že tím spíše se tak musí potenciálně cítit i rodilí Francouzi. Ale v tom to je – jakmile se některému národu zdá být směšné, až skoro trapné jeho historično a národní mentální stereotyp, je to příznak jeho necitlivosti k vlastní identitě a je tak dán prostor pro infiltraci cizorodých elementů a fenomenů. Pak už je pozdě na ankety typu: co pro vás znamená být … 

Spíše by byla namístě anketa typu: konkrétně v čem a jak pociťujete ztrátu své národní identity a co si myslíte, že získáváte otevřením se cizorodým prvkům ?

Jak to mohlo dojít tak daleko, že proti rozbředlé kosmopolitní euroamerické civilizaci stojí  v podstatě ideologicky homogenní a monolitní islám? Jak to, že euroamerická civilizace je nucena vnímat islám jako nepřítele, odpůrce, oponenta? V dobách sebevědomé dominance této civilizace islám nikomu nestál v podstatě za zmínku. V dobách, kdy si tato civilizace tvrdě stála za svými (byť možná iluzorními) hodnotami. Není to o síle islámu, ale o slabosti a pokleslosti euroamerické civilizace. A já tuším, k čemu asi dojde. Aneb jak praví Kohelet: co bylo – bude.
 ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #5 kdy: 1. Prosince 2009, 12:30:57 »
Před pár dny proběhla na úplně jiném serveru debata, ve které se mimo jiné mluvilo o tom, zda jsou Češi hrdí na svůj národ.. z příspěvků vyplynulo, že většina z nás, Čechů, má podobný pocit, jako ten Váš Francouz..  :D

https://www.pismak.cz/index.php?data=read&id=341232

(pokud si chcete přečíst diskuzi, musíte na spodní straně stránky kliknout na odkaz Všechny kritiky na jednu stránku a číst příspěvky odspodu..)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #6 kdy: 1. Prosince 2009, 12:56:52 »
Gvodrazka: Odpověď je prostá a naznačila ji i Marcela:

Evropská civilizace je již desetiletí vytrhována násilně ze svých přirozených kořenů a proto se pak snadno zlomí při náporu civilizace jiné, hodnotově pevné.
V rámci levicové "rovnosti" a nejrůznějších práv je systematicky ničena národní hrdost, odsuzovány a sankcionizovány veřejné projevy náboženské víry nebo jen prostého přesvědčení o tom, co je a co není správné. Zkuste dnes říct, že věříte v Boha, homosexuální sex považujete za nemravnost a potrat za vraždu - a pak se pokoušet usilovat o nějaký veřejný úřad... Média (která jsou v ČR bez výjimky sekulárně levicová, ať se tváří jakkoliv) z vás spolehlivě udělají tmáře a pitomce. Existuje "konsensus elit", že jakákoliv národní hrdost, pevná víra nebo odmítání relativismu jsou nepřijatelné a musí být zničeny. A pak se divíte, že islám to má tak snadné? Muslimové - ač s nimi nesouhlasím v řadě věcí - mají totiž hodnotový žebříček sakra dobře srovnaný. Nebahní se v relativismu.

A jestli se ptáte, kde je toho všeho počátek, tak to milníkem byla Velká francouzská revoluce. Kdy chátra vypalovala kostely, vraždila kněze, znásilňovala a křižovala jeptišky - a Francie si z toho udělala symbol "svobody" a národní svátek. Francouzská revoluce byla vždy vzorem pro bolševiky, stejně jako pro nejrůznější další levicové radikály. Ano, sekulární levice je ten, kdo podřezával a stále podřezává v Evropě veškerou hrdost na dějiny a implantuje kecy o tom, že vše je relativní.

chaje

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #7 kdy: 1. Prosince 2009, 13:49:03 »
trošku mimo téma, ale možná by někoho zajímalo:
https://www.mfa.gov.il/MFA/Facts+About+Israel/Israel+in+Maps/

můžete si tam najít jakoukoliv mapu z izraelské historie (třeba hranice z let 1947-1969, viz článek na halvní stránce), jsou tam i starověké mapy

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #8 kdy: 1. Prosince 2009, 22:14:22 »
"Není to o síle islámu, ale o slabosti a pokleslosti euroamerické civilizace. A já tuším, k čemu asi dojde. Aneb jak praví Kohelet: co bylo – bude".
Přesně to si myslím taky. Bohužel, došli jsme tak daleko, že už málokomu stojí za to, přemýšlet o tradičních hodnotách a uznávat zdravý rozum. Denně vidíme ve zprávách přímo neuvěřitelné kocourkovské příběhy, kdy kdejaký lump vítězí nad poctivými lidmi, protože má za sebou štáb vyškolených ještě větších lumpů právníků. Připadá nám jako velké vítězství, když rodina kluka, kterého nezodpovědný řidič přejede a odveze do lesa, aby tam umřel, nakonec nemusí platit řidiči odškodné za to, že oběť nárazem poškodila auto a ještě si dovolila pokus o vraždu přežít. Zdravý rozum je utlumován systematicky pseudotolerancí, a to i tam, kde má nastoupit jednoznačně tvrdý postoj. Taky mám pocit, že naše euroamerická kosmopolitní společnost je v totálním rozkladu. I proto se obávám, že ten islám nás nakonec celkem lehce pohltí. Koneckonců, vyspělé civilizace nakonec vždycky dojely na svou rozežranost a krátkozrakost...

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #9 kdy: 2. Prosince 2009, 09:22:20 »
Svycari maji uplne jiny pravni system a taky jine mysleni, dost veci tam schvaluji v referendech, coz je u nas temer nemozne. U nas mame stejne svazane ruce jako kdekoliv jinde v evrope, tady uz je to predem prohrany boj mam ten pocit...jeste se budem divit jak si s nama muslimove pohrajou :-X Podobne jako Iran s celym zapadem nyni, docela komedie ze...

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #10 kdy: 2. Prosince 2009, 20:17:25 »
scooolie: ani do té Francie nemusíte chodit. Vzpomeňte na naše  husity.  Trumfli jsme Francii ve vypalování kostelů a klášterů, zabíjení kněží  a prznění jeptišek o 370 let.  A taky ti husiti byli vzorem pro bolševiky a další chamraď.  I když jsem přesvědčený, že kdyby se Žižka mohl někdy mimo časovou osu mohl potkat s nějakým bolševikem, bolševik by nepřežil ani minutu.

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #11 kdy: 3. Prosince 2009, 17:50:47 »
jsem úplně v šoku, na tomto serveru se píše, že evropští rabíni jsou proti švýcarskému zákazu výstavby minaretů mešit. Žeprý „Válka proti náboženské svobodě nemůže porazit islámský extremismus,“. Nechápu, co má společného výstavba minaretů s náboženskou svobodou. výstavba minaretů je přece jednoznačně signálem dobytého území, nebo se islám v zásadě změnil? ani bych neřekla. nechápu, proč se takto evropští rabíni zachovali. to, že katolíci jsou tradičně "pružní" mě nepřekvapuje, ale zrovna u těch rabínů bych čekala dipllomaticky pochvalnou reakci na rozum Švýcarů. přece sami mají zkušenost, jak těžké je pak dokazovat, že území, na kterém stojí mešita či minaret, nepatří muslimům - viz Jeruzalém. Tak o co jim jde?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #12 kdy: 4. Prosince 2009, 06:56:29 »
To janagab: De-šokujte se. :)

Evropská konference je proti, protože zrovna tak by se někdy mohl odhlasovat zákaz synagog. Nicméně zákaz minaretů platí a Evropská konference ví, že svým protestem (jímž si určitě získá srdce umírněných moslemínů ;D), stav nezmění.

Osobně raději bych přijal v zemi třeba 5 minaretů, nežli jednu politickou islámskou partaj, kandidující do kantonálních voleb. Tak „einfach“ to ale zase není a právě rostoucí počet minaretů by byl ve vazbě na politickou emancipaci islamistů. Výsledek? Francouzské kantony, německé kantony, italské kantony, rétorománská část Graubündenu a … islámský kanton/kantony.  
;D
Vznikla by tak poměrně významná bezúročná konkurence švýcarskému úročnému bankovnímu systému. Pourquoi pas?  ;D
Já bych spíše požadoval reciprocitu: za každý minaret v Evropě, jednu synagogu v Maghrebu či misii/kostelíček/kapličku/pseudorenesanční katedráličku v Mecce…   ;D
« Poslední změna: 4. Prosince 2009, 06:58:23 od gvodrazka »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #13 kdy: 4. Prosince 2009, 09:50:53 »
Já bych spíše požadoval reciprocitu: za každý minaret v Evropě, jednu synagogu v Maghrebu či misii/kostelíček/kapličku/pseudorenesanční katedráličku v Mecce…   ;D

Reciprocita. Moje milované slovo  ;)
Za každou prodejnu bravčového v Jeruzalémě, jedno košer řeznictví v Praze  ;D

achab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #14 kdy: 4. Prosince 2009, 14:07:05 »
jsem úplně v šoku, na tomto serveru se píše, že evropští rabíni jsou proti švýcarskému zákazu výstavby minaretů mešit. Žeprý „Válka proti náboženské svobodě nemůže porazit islámský extremismus,“. Nechápu, co má společného výstavba minaretů s náboženskou svobodou. výstavba minaretů je přece jednoznačně signálem dobytého území, nebo se islám v zásadě změnil? ani bych neřekla. nechápu, proč se takto evropští rabíni zachovali. to, že katolíci jsou tradičně "pružní" mě nepřekvapuje, ale zrovna u těch rabínů bych čekala dipllomaticky pochvalnou reakci na rozum Švýcarů. přece sami mají zkušenost, jak těžké je pak dokazovat, že území, na kterém stojí mešita či minaret, nepatří muslimům - viz Jeruzalém. Tak o co jim jde?

1/ Už se moc těším, až bude česká většina v referedu rozhodovat o tom, kolik pečetí má mít moje amida.
2/ Tvrzení, že minaret = dobyté území, bych prosil nějak zdokladovat. Jinak je s dovolením militantní jak prase.
3/ A co když musimové dostanou rozum, a postaví si ještě větší počet svých "synagog" - akurát bez věžičky, aha ?
-acb-

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #15 kdy: 4. Prosince 2009, 14:14:25 »
Achabe, kladené otázky jsou zcela legitimní, ale ... oba jistě dobře víme, že minarety jsou zástupný problém. Skutečné otázky, na které referendum odpovídalo přece zněla: "Chceme v naší zemi více muslimů? Chceme být zemí i pro muslimy?"

A odpověď většiny (ať si o názoru většiny myslíme cokoliv) je takový, že větší projev islámu ve Švýcarsku nechtějí. Vzkaz muslimům je prostý: "Ta vás nevítáme. Budete-li se rozhodovat, kam se přistěhovat, zkuste to raději jinde." Protože - a na to nezapomínejme - islám je ve Švýcarsku stejně jako ve většině Evropy cosi cizího, co sem přivanulo v posledních desetiletích a na co prostě ne každý má náladu.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #16 kdy: 4. Prosince 2009, 15:11:55 »
"minaret = dobyté území" - bylo myšleno patrně spíše jako" tady je doména islámu", kterýžto výraz nemusí mít nutně význam strategického, vojenského ovládnutí území. Ale spíše význam toho, co se ukazuje v 5milionovém islámsko -francouzském pašaliku: plíživá infiltrace.

Každého mohamedána bych se rád zeptal (pokud by ovšem byl tolerantně nakloněn k interreligióznímu dialogu): " Jak by se islám tvářil na pronikání Opus Dei třeba do oblasti Hedžázu, nebo Maskatu a Ománu? Jaký je status židovských náboženských obcí v Jemenu? Jak je tomu s religiózní tolerancí vůči židům třeba v Maroku?" Ale hlavně: " ... kdy už konečně vyčichnete z Jerušalajim?!!

Končim - makám k šabesu.
Gut šabes! :D
« Poslední změna: 4. Prosince 2009, 15:13:27 od gvodrazka »

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #17 kdy: 4. Prosince 2009, 18:01:37 »
Vidím, že ten problém je širší, než na první pohled vypadá. Prostě, vidím mezi stavbou synagog a křesťanských kostelů vs. mešity a minarety přece jen jakýsi rozdíl. Minimálně pět set let. Prostě mám obavu, že si kvůli mešitám a minaretům (jako důsledku neřešené příčiny, což je nehorázná přistěhovalecká politika) bude Evropa muset znovu prožít už jednou prožitý středověk. Judaismus a katolicismus se už podařilo nějak smířit, ovšem s islámem mám obavu, že budeme znovu muset řešit všechny nepříjemné problémy, které už historie pamatuje z obou uvedených náboženství (a pak, že nevstoupíš 2x do jedné řeky!). Cítím, že problém islámu je jeho dosavadní nereformovanost a určitá zaostalost. V případě, že islám převálcuje jakoukoli dříve vyvinutou civilizaci, tak je tato odsouzena k zániku (Byzanc, Persie), a z toho vyvozuji, že toto čeká i Evropu. Moc nevěřím na integrované muslimy. Zeptejte se jakéhokoli kantora ze státní školy v Německu nebo v Rakousku, jak se podařilo Turky integrovat. Nechci být v žádném případě militantní, ale prostě nemám žádné důkazy, že multikulti s muslimy funguje. Možná jen potud, pokud jsou v menšině. Prosím, dodejte mi relevantní fakta, že se pletu (budu ráda a uklidním se). j

Elazar

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #18 kdy: 5. Prosince 2009, 17:54:34 »
Přiznám se, že naivita a krátkozrakost (v tom úplně nejhorším případě zabedněnost) některých lidí je dost neuvěřitelná.
Milá Jano - zkuste si rozebrat ten váš příspěvek:
Citovat
Prostě, vidím mezi stavbou synagog a křesťanských kostelů vs. mešity a minarety přece jen jakýsi rozdíl.
Jaký? Architektonický? Věže nebo minarety...
Citovat
Minimálně pět set let.
Mohla byste blíže specifikovat, kterak jste k této cifře došla? Jako že mešity se začaly stavět až pět set let po prvních kostelech? Dovolím si nesměle poznamenat, že tou dobou se stavitelé kostelů chovali mnohem hůře, než stavitelé mešit.
Citovat
kvůli mešitám a minaretům bude Evropa muset znovu prožít už jednou prožitý středověk
A já myslel, že za všechno můžou židi!  ;D Teď to jsou minarety a mešity? A já myslel, že do té apokalypsy směřujeme díky vlastní pohodlnosti a neochotě západní civilizaci zacovat takovou, jakou ji máme. Ono zachovávat civilizaci z gauče před televizní obrazovkou jde velmi těžko...
Citovat
Judaismus a katolicismus se už podařilo nějak smířit
Pominu li fakt, že katolicismus je jen jedna z částí křesťanstva (třeba s pravoslavnými žádné extra smíření nenastalo, ba dokonce bych se nebál říci, že v případě Ruska je tomu naopak), tak třeba Williamson je rovněž katolík, Semín rovněž atd. atd.
Citovat
znovu muset řešit všechny nepříjemné problémy, které už historie pamatuje z obou uvedených náboženství
To zní, jako kdybychom ty problémy už vyřešili... Ach, kéž by, kéž by..
Citovat
Cítím, že problém islámu je jeho dosavadní nereformovanost a určitá zaostalost.
Totéž se dá říci o čemkoli jiném. I o vás nebo o mě.
Citovat
V případě, že islám převálcuje jakoukoli dříve vyvinutou civilizaci, tak je tato odsouzena k zániku (Byzanc, Persie)
Když pominu to, že islám byl v té době intelektuálním Everestem světa, víte kolik rozvinutých civilizací převálcovali a přivedli k zániku Peršané a ti parchanti Byzantinci (kteří nám narozdíl od muslimů zakázali pobývat v Jeruzalémě pět set let)?
Citovat
Zeptejte se jakéhokoli kantora ze státní školy v Německu nebo v Rakousku, jak se podařilo Turky integrovat.
V tom máte pravdu, situace je v současnosti dost špatná. Ale spíše zeptejte, proč se nepodařilo Turky integrovat. To nebylo kvůli Turkům, těm to bylo úplně jedno. Ti tam přijeli na práci, na výslovné pozvání německé vlády. A teprve když zjistili, co všechno jim ta svobodná německá společnost bude tolerovat a že Němci z obavy, aby je zase někdo neobvinil z rasismu, budou dávat vstupní víza i jejich rodinám a nebudou je nutit učit se německy, tak si na to jednoduše zvykli. Teď nechápou, proč se to má změnit, když to těm hloupým Evropanům dvacet nebo třicet let nevadilo. Není to jejich chyba.

Scoolie má samozřejmě pravdu, všichni to vidíme (nebo alespoň doufám) - je to vzkaz obyvatel Švajcu muslimům: Nechceme vás tady. Nejste tu vítáni. Kvůli tomu to referendum bylo vyvoláno. Stavbu mešit (bez minaretů) to zatím stejně fakticky nemůže zastavit. Je tak mě přišlo namysl, jestli to tenkrát nebyli ti Švýcaři, co začali používat onu taktiku s razítkem J v pase, aby z přistěhovalců odfiltrovali Židy...
Ale jsem zvědav, kdo, pokud tento výsledek bude přijat, zabrání tomu, aby se v nějaké zemi pak neodhlasovalo referendum proti šchitě, proti výstavbám synagog, proti výstavbám katolických kostelů, proti výstavbám protestantských kostelů... Vytváří to určitý precedens, ze kterého se nevím proč tak nějak neraduju.
Křesťané zakazovali židům stavět velké a výstavné synagogy už od starověku. Před nějakými sto lety zakázala takhle radnice v Plzni jednomu spolku výstavbu věží na jejich modlitebně, protože by mohly být větší, než kostel.. Tak je museli snížit. To je doba, která není tak vzdálená a muslimové tu tenkrát nebyli vůbec.

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #19 kdy: 5. Prosince 2009, 20:25:20 »
To: Elazar
Odpovědi k jednotlivým citacím z mého původního textu:
Rozdíl mezi stavbou synagog a křesťanských kostelů vs. mešity a minarety není ani tak architektonický, jako spíše duchovní. Křesťanství a judaismus jsou jedna cesta, byť na to pořád možná někteří "křesťané" nepřišli. Islám je zcela odlišný, s těmito dvěma (jedním) náboženstvími (náboženstvím) nemá nic společného, byť se tak snaží tvářit. Mešity, minarety vždy znamenaly a znamenají dosud totéž jako : tady vládne islám a ostatní se podřídíte (jak se třeba v dnešní době šíří islám v Africe? - podřezáváním krků nevěřícím psům. To nebudou muset dnešní islamisté praktikovat v Evropě, stačí jim, že nás početně "přečíslí" a pak si zavedou, co budou chtít). Těch pět set let minimálně je zcela jednoduše spočítatelných, když se podíváte do Koránu, kdy vlastně islám vzniknul. Jak se šířil? to snad ani není nutné připomínat (netvrdím, že křesťanství v tomto bylo lepší, jenže proto píšu, že násilné šíření náboženství snad už máme za sebou a že bychom tuto hnusnou zkušenost už nemuseli prožívat znovu). Místo, abychom šli dál a snažili se pochopit, že judaismus a křesťanství nejsou protiklad, ale jednota, tak se teď budeme zdržovat s vysvětlováním, jak to vlastně bude nebo nebude v Evropě s islámem, který má takovou pověst, jakou má (vinou islámských teroristů). Myslím, že by si tento problém (radikálního islámu)  nejdřív měli vyřešit na svých územích sami muslimové (což považuji za onu reformu) a pak se případně šířit dál, jenže, na to je pozdě. Co se týče islámem zachvácených civilizací, za tím si plně stojím. Prosím, jmenujte mi některé vynálezy nebo cokoli, co lidstvo posunulo kupředu od doby, kdy islám zachvátil například Byzanc nebo Persii (mluvíte-li o Everestu inteligence, máte zřejmě na mysli to krátké období, kdy islám "vysával" původní arabskou či jinou kulturu). Anebo, ať je to jednodušší, co takhle nějaký zásadní islámský vynález za posledních pět set let? No a s tou intergrací Turků v Německu - máte pravdu - líná západní civilizace si myslí, že přistěhovalsi vyřeší její problém, že ti "civilizovaní" nebudou muset manuálně makat, ale pouze "manažovat". Jestli islamizace má být trest za tuto lenost, tak jo.

Elazar

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #20 kdy: 5. Prosince 2009, 23:06:50 »
Je vidět, že jsem byl přeci jen byl příliš optimistický...
Citovat
Křesťanství a judaismus jsou jedna cesta
Ne, není. Nebyla a nikdy nebude.
Citovat
Islám je zcela odlišný, s těmito dvěma (jedním) náboženstvími (náboženstvím) nemá nic společného, byť se tak snaží tvářit
Judaismus má s islámem mnohem více společného než s křesťanstvím.
Citovat
Mešity, minarety vždy znamenaly a znamenají dosud totéž jako : tady vládne islám a ostatní se podřídíte
Totéž platí i o kostelech a křesťanství (víte, jak se šířilo křesťanství v Americe?)
Citovat
Prosím, jmenujte mi některé vynálezy nebo cokoli, co lidstvo posunulo kupředu od doby, kdy islám zachvátil například Byzanc nebo Persii (mluvíte-li o Everestu inteligence, máte zřejmě na mysli to krátké období, kdy islám "vysával" původní arabskou či jinou kulturu).
Vaše poznámka o vysávání kultury je zcela nemístná a svědčí jen o vaší nevzdělanosti, nebo o vaší hluboké a fanatické nenávisti k islámu, která váš úsudek poněkud zatemňuje, případně o obém.

Třeba algebra - to slovo je mimochodem arabské. A také námořní navigace (admirál je tuším také arabské slovo). Lékařství. Chirurgie... A třeba nula. Ano, to malé číslo. Díky němu mimochodem existuje i binární soustava díky které vzniklo programování a díky kterému sedíte u počítače a píšete, že islámská kultura nic tak zvláštního do vínku civilizaci nedala. A vůbec, jen si počtěte, než začnete psát hlouposti.

https://en.wikipedia.org/wiki/Inventions_in_medieval_Islam

Že se vám ekluje chování některých přistěhovalců do Evropy, to chápu. Že se vám nelíbí, jak muslimové pro sebe požadují stále víc a víc výsad, o kterých se nemuslimům může jen zdát - i to chápu. Že někteří muslimové vnucují svůj způsob života i nemuslimské (zatím) většině, ano, koho by to neštvalo. Ale psaní nesmyslů a stupidních obviňování tyto problémy nevyřeší. Stejně jako vy se chovali lidé, kteří židy obviňovali, že tráví studny.

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #21 kdy: 6. Prosince 2009, 05:30:59 »
To Elazar:
Na tom, že křesťanství a judaismus jsou jedna cesta trvám. Vždyť křesťanství z judaismu vyrostlo. To, že současný islám je více podobný judaismu je pouze podobnost naznačující, že islám opsal řadu tezí ze Starého zákona a dosud v nich takto spočívá bez posunu dopředu. To, že se křesťanství šířilo podobně jako dnes islám v Africe pouze potvrzuje moji teorii, že je islám více než pět stovek let za námi (uznávám, že to podřezávání krků v Evropě možná nebude až tak nutné, bude stačit dostatečný počet muslimů, kteří si pak nastolí svoje zákony... A mimochodem - teroristické útoky třeba v Londýně nepáchali žádní islamisté "zvenčí", ale druhá generace přistěhovalců z Pakistánu. Copak se jim asi tak hrozného stalo ve svobodné Anglii, že ji začali tak moc nenávidět? Vaše tvrzení, že za všechno mohou hloupé vlády má malinkou trhlinu - podíváte-li se na přistěhovalce z Vietnamu třeba u nás, kteří byli mimochodem taky pozváni vládou, tak mi prosím řekněte, jak to, že se taky necítí frustrováni a nepásají se výbušninami, se kterými pak chodní do autobusů či do metra... - to jen tak bokem). Co se týče těch Vámi zmiňovaných vynálezů, tak ty se datují do starého Řecka a Egypta, stojí to i v odkaze, na který jste mě upozornil (ještě jste mohl třeba jmenovat Avicena za lékařství) - stejný případ - informace a poznatky získané z předislámských dob a pouze "dobíhající" ve "zlaté éře islámu", a to ještě většinou ve Španělsku, které tou dobou opravdu bylo hodně multikulturní a otevřené. Současnou stagnaci a nevzdělanost v islámu nelze popřít. Tolik k mým "stupidním nesmyslům".

Elazar

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #22 kdy: 6. Prosince 2009, 09:45:53 »
Trvat si můžete na čem chcete. Pravdu ale nemáte. Stejně jako vaše zjednodušující, zavádějící a nesmírně hloupá tvrzení, která jen svědčí o tom, že o dané problematice nemáte ani šajn. Podle vašeho pohledu říci, že naše civilizace rovněž pouze tyje z poznatků získaných v islámských zemích a dnes to ve zlaté éře západu jen tak dobíhá... Tolik k vašim stupidním nesmyslům.

Nehledě na to, že směšujete věci dost rozdílné - dnešní islámský radikalismus v západní Evropě, který má hlubší kořeny, než si myslíme, dále problematiku nezvládnuté imigrace, a islámskou kulturu a její přínos civilizaci (o čemž víte opravdu kulové).
« Poslední změna: 6. Prosince 2009, 09:52:09 od Elazar »

Zina

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #23 kdy: 6. Prosince 2009, 10:38:28 »
Myslím si,že je to především obyčejný lidský strach.Evropa prostě není zvyklá na životní styl Arabů.Media nám ukazují život v různých muslimských zemích a jen málokdo by chtěl takový životní styl sdílet.

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #24 kdy: 6. Prosince 2009, 11:00:55 »
To Elazar:
Takže, to mají být Vaše argumenty? Že vím kulové a píšu nesmysly? Zatím jste mi nevyvrátil ani jeden můj "omyl". Tápete v historii, algebra prostě není ani arabské slovo ani islámský vynález, je to poznatek starého Řecka. Hlubší kořeny radikálního islamismu zřejmě taky neznáte, jinak byste o nich asi psal. Ohledně integrace jiných etnik mi tím pádem zřejmě dáváte  za pravdu. Je mi líto, ale neshodneme se. Moje otázky a názory jsou zcela legitimní, nejsou ani rasistické ani výhradně antiislámské, jen zůstávají nezodpovězeny a Vy mi namísto toho píšete, že jsou hloupé. Nezapomeňte, že nejsou hloupé otázky (mohou být nesprávně formulované, zavádějící, řečnické apod.. ale ne hloupé, každý má právo ptát se na cokoliv) na rozdíl od hloupých odpovědí.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15